Sens kolekcjonowania muzyki

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Zaczynam powątpiewać w trafność zakupu płyt z tej taniej, niby-japońskiej serii Atlanticu. Jednak wydawanie kasy, jakakolwiek by ona nie była, na fizyczny egzemplarz, gdzie po angielsku są jedynie tytuły utworów, to trochę strata kasy :roll: - chyba wszyscy kupujemy te płyty archiwalne jednak też z trochę pozamuzycznych powodów...

W skrócie - jedyną zaletą wydawniczą jest to, że na booklet składa się reprint tyłu i przodu okładki. Jeśli z tyłu były pełne informacje o zespole, to pół biedy. Jeśli była to okładka rozkładana albo ze sleevem to kaplica - same "robaczki". W środku esej, ale też po japońsku.


Oczywiście nie zawsze istnieje alternatywa, ale jeśli jest... - zaczynam doceniać Wounded Bird, które w tych swoich bieda-wydaniach jednak zawsze to co najważniejsze zawierało :)
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com

Przez całe życie notujesz datę zakupu każdego CD ? :shock:
Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Clive Codringher »

Białystok pisze:Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com

Przez całe życie notujesz datę zakupu każdego CD ? :shock:
Owszem. Taką mam manię ;-) Zresztą kolekcję mam małą...
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

A ja z dużym szacunkiem i sympatią czytuję wpisy Clive'a, bo uświadamiają, że mniej często znaczy więcej. A przy okazji prowokują do weryfikacji niektórych ocen ;)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Clive Codringher »

Maciek pisze:A ja z dużym szacunkiem i sympatią czytuję wpisy Clive'a, bo uświadamiają, że mniej często znaczy więcej. A przy okazji prowokują do weryfikacji niektórych ocen ;)
Dzięki ;-) Dokładnie taką zasadę wyznaję - lepiej mniej, ale to co mnie interesuje.
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Zatem o ile masz to co lubisz, wychodzi mi, że z tzw. klasycznego okresu 1969-1975 tych pozycji jest 20 (dwadzieścia). Faktycznie dużo tego nie jest :wink:
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

A ja znam takich, dla których lata 70., a przynajmniej te z głównego dla nas nurtu, mogłyby w muzyce nie istnieć. I nie zawsze jest to kwestia ignorancji, czasem świadomego wyboru.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Ja głównie znam takich dla których najlepsze są lata dziesiąte (syn i jego koledzy).
A tu przeca Forum Dinozaurów, starych dziadów, wąsatych januszów, piotrków w swetrach, dla których lata 70 to kanon rocka i jazzu :)
Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Clive Codringher »

Białystok pisze:Zatem o ile masz to co lubisz, wychodzi mi, że z tzw. klasycznego okresu 1969-1975 tych pozycji jest 20 (dwadzieścia). Faktycznie dużo tego nie jest :wink:
Faktycznie, moim ulubionym okresem muzycznym są lata 90-te ubiegłego wieku. Nie jestem aż takim dinozaurem, wtedy po prostu dojrzewałem muzycznie i fizycznie, stąd wynik taki a nie inny.
Mam na liście zakupów wiele jeszcze pozycji z lat 1969-1979, aczkolwiek nie są one wysoko. Kiedyś na pewno się pojawią ;-)
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Białystok pisze: A tu przeca Forum Dinozaurów, starych dziadów, wąsatych januszów, piotrków w swetrach, dla których lata 70 to kanon rocka i jazzu :)
Kurde teraz mi to mówisz? Już się zadomowiłem 8)
jarex
digipack
Posty: 2941
Rejestracja: 08.11.2013, 19:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarex »

Kupuję płyty, bo jak mi wyłączą internety to na kilka lat będę niezależny, pod warunkiem, że będę słuchał jednej płyty dziennie :-)
Awatar użytkownika
mir
remaster
Posty: 2409
Rejestracja: 11.04.2007, 01:43
Lokalizacja: Krakus

Post autor: mir »

Cysorz to ma klawe zycie - jak panowie z zalinkowanego artykulu.

http://www.lostateminor.com/2014/05/30/ ... ollectors/

Jesli juz ktos sie dzielil tym linkiem tutaj, najmocniej przepraszam za dubel.

pzdr

mir
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Spoglądam na zdjęcia z link-u podesłanego przez kolegę mir i nasuwają się różne pytania:
Czy ci panowie są świadomi swoich pólek z płytami tzn. czy jest jakiś klucz/ kilka kluczy powiększania tych, nie zawaham się użyć terminu, kolekcji- mutantów?
Czy my, tu zgromadzeni, posługujemy się podobnymi kluczami?
Czy płyty ze zdjęć, bez wyjątku, choć raz kręciły się pod igłą/ nad laserem w innym celu niż stwierdzenie stopnia użytkowania?
Czy ta <pogoń za króliczkiem> ma sens ważniejszy niż gaszenie wewnętrznego pożaru , którego paliwem są: snobizm i fetyszyzm? Cholera!
Dlaczego "TO" dotyka w 95% facetów?
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

Mnie to też zawsze zastanawiało. Kilkutysięczna kolekcja daje szansę, że każdy album został przesłuchany w całości choć raz. Przy zbiorach kilkudziesięciotysięcznych nie ma takiej fizycznej możliwości, bo ludzie tak długo nie żyją.
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

esforty pisze:
Dlaczego "TO" dotyka w 95% facetów?
znasz aż 5% nie facetów z taką kolekcją ? (chodzi mi o samodzielne byty a nie żony, dziewczyny, partnerki, nałożnice kolekcjonerów)
ODPOWIEDZ