Kącik audiofilski

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

To zasługa, w istotnym stopniu, starannych realizacji płytowych, tym niemniej z zadowoleniem przyjmuję Twoją refleksję i opinię.
Oczywiście, ciąg dalszy- nieunikniony :) :) .
Lekko niepokoję się, tylko, że repertuarowo nie będę w stanie być (jak mawia/pisze Maciek) - bliżej środka Twojej tarczy!
Ale starannie zrealizowane, płyty jeszcze są.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Mam nadzieję, że ciąg dalszy będzie z moim udziałem :)
Jeżeli chodzi o starannie realizowane płyty, to ECM może być wzorem.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

A ja pomału się będę bawił w salkę kinową. Wydawać by się mogło, że nie w temacie, ale myślę, że jak najbardziej. System audio w salonie zostawiam na później, może nawet znacznie później, więc słuchał będę w pomieszczeniu kinowym, zarówno stereo, jak i wielokanałowo, koncerty, i tak dalej.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Adi pisze:A ja pomału się będę bawił w salkę kinową. Wydawać by się mogło, że nie w temacie, ale myślę, że jak najbardziej. System audio w salonie zostawiam na później, może nawet znacznie później, więc słuchał będę w pomieszczeniu kinowym, zarówno stereo, jak i wielokanałowo, koncerty, i tak dalej.
Jeżeli chodzi o kino domowe, to załatwiłem sprawę niepozorną miniwieżą Pioneer X-HM-32V jak na zdjęciu poniżej - zestaw stereo z DVD, podłączam go złączem HDMI do projektora DLP firmy Optoma i oglądamy filmy lub koncerty na rozwijanym ekranie - jest super i nawet nie brakuje wielokanałowości, starczy stereo :)

Obrazek

A muzyki słucham - jak już pisałem - na systemie słuchawkowym.
vertical_invader
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Obrazek

To bardziej, designerski produkt niż audiofilski. Duże zdjęcie by przybliżyć atrakcyjny wygląd.
Oglądałem je niedawno, podczas odsłuchu głośników VA, no i uwiodły mnie niekrępującą aparycją. Dźwięk, który reprodukują już nie taki expensive, chociaż wyczerpują podstawowe oczekiwania ( potrafią zamruczeć i zagwizdać :wink: ).
Znalazłem ofertę z przytomną ceną i w stanie nie budzącym wątpliwości. Dzisiaj dostarczył pan kurier.
Skąd u mnie ta decyzja o zakupie? To spojrzenie w przyszłość - drugi domownik/czka częściej w domu.

P.S. U mnie to czerń ze srebrem, też ładnie.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Gratulacje - a jednak skusiłeś się na słuchawki :) Sonus Faber Pryma - jak widzę 32-ohmowe, SPL na wysokim poziomie 118 dB, więc niezbyt wymagające. Moje AKG K271 MkII: 55-ohmowe, SPL: 104 dB/V @ 1kHz - nieco bardziej wymagające, u mnie grają z mocnym wzmacniaczem słuchawkowym SMSL sAp-II. Może kiedys uda nam się spotkać - porównamy wtedy nasze słuchawki :) Do czego podłączasz te Sonusy? Dla przypomnienia - moje słuchafony razem z energizerem:

Obrazek
vertical_invader
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: esforty »

Łączę bezpośrednio do Maca.
Mam, jeszcze, opcję by wpiąć w przetwornik C.E.C.-a Dx75 (ciągle się nie pozbyłem urządzenia, z poprzedniego toru). Sprawdziłem rano tę możliwość, bo w tym C.E.C. -u jest zainstalowany wzmacniacz słuchawkowy, o dobrej renomie. ale to nie jest skok jakości o istotnej różnicy, owszem, nieco rozjaśnia reprodukcję. Potestuję to jeszcze, choć już pojawił się dyskomfort; nakładanych nausznic i braku kontaktu z dźwiękiem innymi zmysłami :wink: .
Dla mnie słuchawki to jednak plan "B".
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

U mnie słuchawki to podstawa, praktycznie jedyna możliwość słuchania muzyki - ale już nieraz o tym pisałem. A jeżeli chodzi o ten wzmacniacz SMSL - to w porównaniu z wyjściem słuchawkowym tego minisystemu Marantza skok jakościowy jest ogromny. Słychac to nawet na łatwych do napędzenia Koss Porta Pro, no i potwierdzają to też inni ludzie, np. mój szwagier nie-audiofil - sam mówił, że np. nie widzi sensu w kupowaniu "audiofilskich" kabli, bo różnicy nie słyszy - ale poprawę dźwięku z tym wzmacniaczem słuchawkowym słyszał wyraźnie. Jak się nam kiedyś uda spotkać, to na pewno zabiorę ze sobą AKG i SMSL :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Obrazek

Pierwsze kolumny do salki :wink:
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Co to za model, bo nie mogę się doczytać?
vertical_invader
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Bednaar pisze:Co to za model, bo nie mogę się doczytać?
JBL M2. Na razie para, później będę musiał kupić jeszcze trzecią sztukę jako centralną kolumnę. Ta para to wersja demo, nie jest w perfekcyjnym stanie wizualnym, ale to i tak nieistotne, bo LCR będzie schowany za ekranem transparentnie akustycznym.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
pratt
kaseta FeCr
Posty: 226
Rejestracja: 17.11.2021, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik audiofilski

Post autor: pratt »

Czy miał ktoś styczność z produktami firmy Rose? konkretnie chodzi mi o streamera/DACa RS150B.
Mam na niego smaka poczytawszy entuzjastycznych opinii trochę. Oczywiście pożyczę go sobie do odsłuchów, zanim podejmę decyzję.

@esforty - przy okazji, Ty masz Linna (Selekt DSM również jest w orbicie moich zainteresowań). Jaki to model? Może udałoby się nam porównać oba klocki. Niezależnie od modelu Twojego Linna charakter dźwięku w obrębie marki powinien być zachowany. Któż bowiem jest bardziej konserwatywny, niż Szkoci;-)
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik audiofilski

Post autor: esforty »

pratt, przepraszam, właśnie zobaczyłem Twój wpis w wątku, a nie jak można sądzić ociągałem się z odpowiedzią.
Mój odtwarzacz plików to Linn Maik DS. Zabrakło czasu by Ci zaprezentować jego dźwięk, ale nic straconego, wkrótce wymienię głośniki i będzie okazja :) :) .
Znam też, wyższy Linn Akurate DS, chociaż nie mogę dokonać porównań, bezpośrednich, bo ten wyższy pracuje, wprawdzie, też z MAC-iem, ale to system dzielony: końcówka mocy MC301 i preamp C47 (duże możliwości = duża kasa) i w te cacka wpięto inne cacka: Bowers & Wilkins Diamond 2, a to inna filozofia dźwięku: aluminiowa kopułka (sztywna)... zostawmy to. Dorzucę tylko, że ten Akurate, ma wejścia XLR (Majik nie ma) co też wpływa na jakość brzmienia.
Ty pytasz o powtarzalny charakter reprodukcji, myślę że podobieństw można się doszukać. Wspólnymi cechami są: nienatarczywa góra, bez jakiegoś "dzwonienia" i czytelny dół, dobrze kontrolowany. To cnoty kardynalne Linna, przeniesione z czasów kiedy robił odtwarzacze CD.
Jest też pewna neutralność, która zostaje, właśnie, naruszana poprzez pozostałe części systemu, więc może być: bardziej organicznie (jak u mnie), ale może też być <samurajski miecz>.
Niższych modeli Linna, nie przydarzyło się słuchać, ale domniemywam, zapewne, będzie podobnie tyle, że w mniejszym zakresie.
Firmy Rose, nie kojarzę, niestety.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
pratt
kaseta FeCr
Posty: 226
Rejestracja: 17.11.2021, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik audiofilski

Post autor: pratt »

Spoko, jak wiadomo pośpiech w tej branży wskazany zgoła nie jest;-).
Mam tego Rose'a w domu w tej chwili pożyczonego z Q21 na odsłuchy i jestem "ostrożnie zauroczony". Dekoduje gęste formaty do 768kHz i DSD512 łącznie z obrazami SACD produkując dźwięk, który jest znacznym przeskokiem wobec tego, czego słuchałem do tej pory. I to w zasadzie powinno mi wystarczyć jeśli dodać do powyższego łatwość i przejrzystość obsługi oraz nietuzinkowy wyświetlacz zajmujący cały przedni panel.
Boje się zanosić go do Ciebie, bo wiem, że po powrocie znów będę miał niedosyt i znów będę gonił króliczka;-). Przetwornik SABRE wnosi o dziwo sporo ciepła do brzmienia, co bardzo wychodzi na dobre mojemu leciwemu już wzmakowi. Chciałbym posłuchać jeszcze Lumina T3 i jest on w Q21, ale jeszcze bardziej DMS 650 od Cary Audio, ale ten wydaje się być jakimś białym krukiem na lokalnym rynku.

Z ciekawości - na co zamieniasz Focale, to przeca potęga brzmienia była (jest?)?
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik audiofilski

Post autor: esforty »

Hmm... zdziwisz się. Też focal, ale wyżej 1038 be2. W starym katalogu następne były już Utopie(sic!)
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
ODPOWIEDZ