Sprzęt przenośny - mp3/mp4 playery, discmany, etc.

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Ten Sandisc powinien dać radę w każdej pracy, jest malutki, możesz go schować w jakiejś kieszeni i nie tak bardzo narażony na zapylenie. Jednak połączenie - odtwarzacz-słuchawki to zawsze słaby punkt. Prędzej czy później coś tam się przetrze, rozlutuje, przerwie, no nie ma siły. W tym Sandiscu (u mnie) jest słaby clip, rozwalił mi się po pół roku (wpinałem go w czasie biegania). Teraz chowam to ustrojstwo w kieszeni.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Windmill
japońska edycja z bonusami
Posty: 3927
Rejestracja: 11.04.2007, 08:07
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: Windmill »

O używaniu klipa nie ma mowy, bo prędzej czy później złamie się w takich trudnych warunkach, ale kieszeń jest sprawdzona, to najlepszy patent, sprzęt schowany w skrajnie zewnętrznej części kieszeni (w stronę uda), gdzie jest najmniejsza możliwość kontakt z czymkolwiek zewnętrznym. W ten sposób przez lata nosiłem przy sobie moje zdechłe śpiące na wieki Sony. A wspomniane przeze mnie słuchawki maja kabel sygnałowy odchodzący w bok pod kontem prostym, co w jakiś sposób na dłużej chroni przed przetarciami kabla.
A jak wygląda sprawa z głośnością? W moim Sony nie miałem ograniczeń i poziom 30 był dosyć głośny. W Sony żony (dużo nowszy model) głośność ustawiona jest na 15, przy czym można ja zwiększyć do maksimum 30. Jednak 30 w mp4-ce żony jest znacznie cichsze od trzydziestki w moim spoczywającym w spokoju sprzęcie. Jako człowiek przygłuchy i pracujący w hałasie, wolałbym żeby sprzęt grał głośniej. :)
"Z układnością mi nie do twarzy. (...) Zresztą nie lubię zachowywać się układnie; nudzi mnie to."
Robert Walser "Małe poematy" [1914]

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Windmill pisze:To praca fizyczna nie wymagająca myślenia
Tak jak moja , tyle, że ja z branży budowlanej :wink:
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Windmill
japońska edycja z bonusami
Posty: 3927
Rejestracja: 11.04.2007, 08:07
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: Windmill »

To tak jak ja, tylko że produkujemy konstrukcje stalowe. :)
"Z układnością mi nie do twarzy. (...) Zresztą nie lubię zachowywać się układnie; nudzi mnie to."
Robert Walser "Małe poematy" [1914]

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

No fakt, nie pomyślałem o tym, że produkcja konstrukcji stalowych to przecież też branża budowlana :) My przede wszystkim zajmujemy się elewacjami, dociepleniami budynków. A co do Sandiska, to naprawdę warto go kupić, tym bardziej, że kosztuje śmieszne wręcz pieniądze. Tylko pamiętaj, że wersja Plus, ta z Bluetooth nie ma slotu na kartę pamięci, kompletnie nie wiem dlaczego.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Windmill pisze: A jak wygląda sprawa z głośnością?
Żeby nie było ograniczeń głośności, trzeba w Sandisku ustawić sobie region "North America", byle nie "Europe" - ma to związek z przepisami unijnymi.
Właśnie sobie ustawiłem na Amerykę i gra głosno - nie ustawiam więcej niż na połowę głośności, bo nie chcę ogłuchnąć. Zwykle gram na 25-30% maksymalnej głosności - w tramwajach, autobusach i przy ruchliwych ulicach to wystarczy. W pomieszczeniach, gdzie jest cicho, ustawiam na nie więcej niż 20%. Niektórych głośniej nagranych płyt słucham nawet na 10%.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Windmill
japońska edycja z bonusami
Posty: 3927
Rejestracja: 11.04.2007, 08:07
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: Windmill »

To wychodzi na to, że nawet wybierając opcję 'Europe" będzie spory poziom głośności. A jeszcze gdybyście mi podali czas pracy sprzętu (pisze, że 25 godzin, czyli dla mnie dwa ładowania tygodniowo) i czas samego ładowania. Sprzęt już zamawiam, jutro do odbioru. :)
"Z układnością mi nie do twarzy. (...) Zresztą nie lubię zachowywać się układnie; nudzi mnie to."
Robert Walser "Małe poematy" [1914]

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Windmill pisze:A jeszcze gdybyście mi podali czas pracy sprzętu (pisze, że 25 godzin, czyli dla mnie dwa ładowania tygodniowo) i czas samego ładowania.
Nigdy nie sprawdzałem, ale około 25 godzin właśnie, a czas ładowania to około 3 godziny.
Ostatnio zmieniony 05.11.2017, 22:24 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Mnie też trudno powiedzieć, słucham zwykle w drodze do i z pracy, a ładuję okazjonalnie w pracy - podłączam do laptopa. Przez 3 lata tylko raz zdarzyło mi się, że podczas słuchania się rozładował.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

A czy jest jakaś między wersją tego Sandiska 4 GB, a tą 8 GB? Poza pojemnością, oczywiście.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Freefall pisze:A czy jest jakaś między wersją tego Sandiska 4 GB, a tą 8 GB? Poza pojemnością, oczywiście.
Chyba zjadło ci słowo różnica ? :wink: Z tego, co przed chwilą sprawdzałem, to różnica jest tylko w cenie, co jest trochę śmieszne, wersja 8GB jest tańsza, niewiele, ale jednak.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Dzięki, chodziło mi o różnicę, oczywiście :). w takim razie chyba zainteresuję się tym 8 GB.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

No to faktycznie śmieszne, 3 lata temu jak kupowałem 4 GB było tańsze, dlatego taką wersję kupiłem, bo i tak zamierzałem rozszerzyć pojemność kartą. Mam 4 GB + 16 GB co zupełnie wystarczy. Swego czasu jak nie miałem Sandiska pożyczyłem od siostry starego iPoda o pojemności właśnie 20GB. Wolę jednak Sandiska - chocby dlatego, że rozmiarowo znacznie mniejszy, no i normalnie po ludzku można skopiować pliki i foldery z kompa, iPod używa iTunes, którego logiki nie pojmuję - siostra prosiła, żebym zgrał jej swoją muzykę, więc zrobiłem "aktualizuj iPoda" sądząc, że po prostu doda utwory z mojego kompa na urządzenie. No i faktycznie je skopiował, ale przy okazji wykasował wszystko, co do tej pory było na iPodzie :x
vertical_invader
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Freefall pisze: w takim razie chyba zainteresuję się tym 8 GB.
A masz jakieś słuchawki, czy zamierzasz używać tych od Sandiska? Bo one szału nie robią, nie są jakieś tragiczne, ale moim zdaniem, warto mieć coś lepszego, ale i tak brawo dla Sandiska, że w tak niskiej cenie dawają jeszcze słuchawki.
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Wypróbuję te słuchawki :), a jak będzie kiepsko, to poszukam czegoś innego.
ODPOWIEDZ