Sprzęt przenośny - mp3/mp4 playery, discmany, etc.

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Polecam te, o których pisałem - Remax RM-800MD (dokanałówki), bardzo dobrze też z nim grają popularne Koss Porta Pro.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Zanotowałem. Dzięki :).
Awatar użytkownika
Windmill
japońska edycja z bonusami
Posty: 3927
Rejestracja: 11.04.2007, 08:07
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: Windmill »

Od dwóch dni używam odtwarzacz mp3 SanDisk. Wysłuchałem już na nim w formie audiobooka biografię Urbaniaka, a dzisiaj "Powerslave" Ironów oraz "Selling England". Krótki opis wrażeń laika. Wizualnie o połowę mniejszy od mp4-ki Sony, na której słuchałem do tej pory. Sprawia wrażenie lekkości i delikatności, Sony jednak ma obudowę, o która mniej bym się martwił (ale i tak is dead ;) ). Ekran zadowalający, łatwa nawigacja. Wydaje mi się, że zbyt długo budzi się czasem z uśpienia i nie zawsze od razu działa przycisk odblokowania ekranu. Dźwięk czysty, piękny nawet w tym hałasie, w którym pracuję. To jest chyba najważniejsze. Słuchawki dają radę, ale mają w moim przypadku dwa mankamenty. Po kilku godzinach używania stają się niewygodne i kabel jest trochę za krótki. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Obrazek
"Z układnością mi nie do twarzy. (...) Zresztą nie lubię zachowywać się układnie; nudzi mnie to."
Robert Walser "Małe poematy" [1914]

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

No to super, że pasuje Tobie :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Trzeba będzie więc zakupić, bo w tej cenie to nic lepszego raczej nie znajdę :!:
Awatar użytkownika
Windmill
japońska edycja z bonusami
Posty: 3927
Rejestracja: 11.04.2007, 08:07
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: Windmill »

Cena jest rewelacyjna.
"Z układnością mi nie do twarzy. (...) Zresztą nie lubię zachowywać się układnie; nudzi mnie to."
Robert Walser "Małe poematy" [1914]

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Kupiłeś ten 8 GB?
Awatar użytkownika
Windmill
japońska edycja z bonusami
Posty: 3927
Rejestracja: 11.04.2007, 08:07
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: Windmill »

Tak, 8GB i dodatkowo kartę 16GB.
"Z układnością mi nie do twarzy. (...) Zresztą nie lubię zachowywać się układnie; nudzi mnie to."
Robert Walser "Małe poematy" [1914]

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Cure
japońska edycja z bonusami
Posty: 3139
Rejestracja: 12.07.2008, 13:38
Kontakt:

Post autor: Cure »

Bednaar pisze:No to super, że pasuje Tobie :)
Mało słucham MPczy, nie jestem też entuzjastą flaków. Jednak jeśli coś koniecznie chcę poznać, nie mogę doczekać się premiery, bądź po prostu sprawdzić, to wrzucam na wspomnianego właśnie playera. Kupiłem go ze 3 lata temu, po rekomendacjach kolegi Bednaara. Wymieniłem tylko słuchawki na Philipsa (też douszne). Gra bardzo dobrze. Zdecydowanie kładzie na łopatki poprzednie zabawki tego typu, z którymi miałem do czynienia.

Nie raz już się przekonałem, że rekomendacje Bednaara można brać w ciemno. Za co serdecznie mu dziękuję.
Awatar użytkownika
Windmill
japońska edycja z bonusami
Posty: 3927
Rejestracja: 11.04.2007, 08:07
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: Windmill »

Cure pisze:Wymieniłem tylko słuchawki na Philipsa (też douszne)
Dokładnie tak samo jak ja, tylko że słuchawek Philipsa raczej nie będę brać do pracy, bo szybko by się tam zepsuły, a dźwięk mają chyba najlepszy z tych trzech, którymi obecnie dysponuje (Sony, SanDisk i Philips).

Oczywiście bardzo dziękuję za polecenie sprzętu , Bednaarze Nieoceniony! :)
"Z układnością mi nie do twarzy. (...) Zresztą nie lubię zachowywać się układnie; nudzi mnie to."
Robert Walser "Małe poematy" [1914]

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Cure pisze: Nie raz już się przekonałem, że rekomendacje Bednaara można brać w ciemno. Za co serdecznie mu dziękuję.
W takim razie wezmę w ciemno :).
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Dajcie spokój, Panowie. Sam też korzystam z doświadczenia osób mądrzejszych ode mnie (forum.mp3store.pl, audiostereo.pl, grupa dyskusyjna na facebooku). Tam są sprzętowcy z krwi i kości, którzy wymieniają urządzenia stereo co kilka tygodni. Osobiście wolę raz na wiele lat kupić coś porządnego i przyjemnie grającego (kolumny Tannoy M1 grają u mnie już prawie 20 lat), a jak się porządnie zepsuje - wtedy szukam porady u sprzętowców i zmieniam.
Ale oczywiście bardzo miło z Waszej strony i polecam się na przyszłość :)
vertical_invader
jarex
digipack
Posty: 2941
Rejestracja: 08.11.2013, 19:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarex »

Z mojej strony mogę powiedzieć, że najlepszy sonicznie player mp3 jaki posiadałem był firmy IRiver.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Kiedyś słuchałem iRiver (nie pamietam, jaki model) - włascicielem był sprzedawca w łódzkim sklepie mp3store. Faktycznie gra to lepiej od Sandiska, ale... Teraz iRivery są produkowane pod marką Astell&Kern, są to ekskluzywne audiofilskie odtwarzacze, w zamyśle służące raczej do odtwarzania formatów bezstratnych, np. flac, choć mp3 też odczytują. Kosztują niejednokrotnie majątek:
http://www.mp3store.pl/article/astell-k ... 30833.html
... dalibyście kilkanaście tysięcy zł za przenośny odtwarzacz?
W cenie Sandiska są skórzane futerały do Astell&Kern :)
Reasumując: iRiver (obecnie Astell&Kern) faktycznie sporo lepszy, ale to zupełnie inna półka cenowa. Oczywiście na allegro są stare, używane iRivery w cenie porównywalnej do Sandiska.
vertical_invader
jarex
digipack
Posty: 2941
Rejestracja: 08.11.2013, 19:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarex »

Właśnie zauważyłem, że nie ma już w budżetowej cenie nowych IRiverów :-(
ODPOWIEDZ