Sprzęt przenośny - mp3/mp4 playery, discmany, etc.

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Co do słuchawek, to powiem szczerze, spodziewałem się czegoś więcej. Ogólnie wszystkie trzy mają bardzo, bardzo podobną barwę dźwięku, przynajmniej ja to tak odbieram. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to także raczej nie jestem w stanie wskazać, które z nich są najlepsze. Być może RHA wydają się minimalnie słabsze od reszty, ale to może przez to, że są najtańsze :wink:
MEE chyba zostaną, bo są najładniejsze :D i całkiem wygodne, bez porównania do moich obecnych Snabów Overtone EP 101M. Dźwiękowo też je biją, nie mam co do tego wątpliwości, chociaż to żadna rewelacja, bo są jakieś osiem razy droższe :wink:
Moje małe rozczarowanie bierze się pewnie z tego, iż za bardzo ufam testom i recenzjom sprzętu, za bardzo się napalam, i potem jest zawód, a po części pewnie też z zerowej wiedzy na temat np. sprzętu audio.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

jarex pisze:dBpoweramp to dobry program, z dobrym algorytmem, że tak z naukowego słownictwa zapodam ;-)
EAC też jest w porządku, pewnie bym z niego nie zrezygnował, gdybym wiedział, jak dodawać okładki. Nie jest chyba taki strasznie nieintuicyjny, jak twierdzi wiele osób, ale dBpoweramp jest jednak prostszy w obsłudze, no i wiem jak dodawać okładki :wink:
jarex
digipack
Posty: 2941
Rejestracja: 08.11.2013, 19:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarex »

Teraz sprawdziłem po ile "chodzą" te Aune E1, za tę kasę to łaski nie robią, muszą grać :-)
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

jarex pisze:Teraz sprawdziłem po ile "chodzą" te Aune E1, za tę kasę to łaski nie robią, muszą grać :-)
Mee jeszcze droższe. Swoją drogą, tak się zastanawiam, ile bym musiał wydać na słuchawki, czy to dokanałowe, czy duże wokółuszne, aby pojawił się efekt WOW!!! :wink:
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

A po ile są te MEE? Za Remaxy dałem 2 stówy i nie żałuję ani złotówki - rewelacyjne dokanałówki.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Bednaar pisze:A po ile są te MEE? Za Remaxy dałem 2 stówy i nie żałuję ani złotówki - rewelacyjne dokanałówki.
No to masz fajnie, że słuchawki za 2 stówki cię zadowoliły. Mee kosztują 819 - 999 zł.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

No to jesteś prawdziwym audiofilem - ja to tylko prosty meloman, w domu absolutnie wystarczają mi AKG za 300 zł, a jakbym ich nie miał, to spokojnie zadowoliłyby mnie połowę tańsze Koss Porta Pro :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Windmill
japońska edycja z bonusami
Posty: 3927
Rejestracja: 11.04.2007, 08:07
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: Windmill »

Mnie wystarczają słuchawki Sony za 39 zł.
"Z układnością mi nie do twarzy. (...) Zresztą nie lubię zachowywać się układnie; nudzi mnie to."
Robert Walser "Małe poematy" [1914]

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Przed Remaxami słuchałem po prostu na dokanałówkach z kompletu Sandiska - też w sumie są OK, myślę że kosztowałyby ok 30 zł. Kupując te Remaxy miałem odczucie, że zaszalałem - 200 zł za sprzęt przenośny! Ale za to efekt WOW! podczas słuchania muzyki z Remaxów odczuwam (czego nie było w przypadku stockowych dokanałówek Sandisk). Cóż, jak widać kwestia ceny słuchawek outdoor to pojęcie względne ;)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Bednaar pisze:No to jesteś prawdziwym audiofilem
Proszę, nie żartuj sobie ze mnie, ja i audiofil :wink: A może jednak masz rację, i dopadła mnie audiofilia ? :D
A tak już całkiem na serio, to chyba trochę przesadzam. W końcu dokanałówek bedę używał praktycznie tylko do biegania, i spacerów, wiec i tak część szczegółów nie będzie słyszalna. W przyszłym roku spróbuję jeszcze raz podejść do słuchawek wokółusznych, za szybko się poddałem.
A co do pieniędzy, to ja nie zamierzam oszczędzać na sprzęcie audio, video w sumie też. Słuchanie muzyki stało się nie tylko moim hobby, po prostu zakochałem się w muzyce, i chciałbym z nią przebywać, i cieszyć się nią w możliwie jak najlepszych warunkach. Ostatnio zauważyłem też, że coraz większą uwagę przykładam do jakości wykonania jakiegoś sprzętu. Po prostu fajnie jest mieć coś dobrze wykonanego, z dobrych materiałów.
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Bednaar pisze:Przed Remaxami słuchałem po prostu na dokanałówkach z kompletu Sandiska - też w sumie są OK, myślę że kosztowałyby ok 30 zł. Kupując te Remaxy miałem odczucie, że zaszalałem - 200 zł za sprzęt przenośny! Ale za to efekt WOW! podczas słuchania muzyki z Remaxów odczuwam (czego nie było w przypadku stockowych dokanałówek Sandisk).
Mam już tego Sandiska Sansa Clip 8 GB. I wygląda, że to jest bardzo dobry zakup. Malutki, lekki, prosty w obsłudze, a jakość dźwięku zaskakująco dobra. Pewnie z tymi Remaxami byłoby jeszcze lepiej, ale jednak 200 zł piechotą nie chodzi, a ja nie będę jednak, aż tak często go używał :).
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Adi pisze: A co do pieniędzy, to ja nie zamierzam oszczędzać na sprzęcie audio, video w sumie też.
Ech... nie zawsze tak można. Zazdroszczę Tobie. Ale akurat sprzęt wideo mnie nie kręci - w sumie telewizję w domu mamy tylko ze względu na żonę. Od jakiegoś czasu nie mam w ogóle ochoty na oglądanie filmów ani niczego innego pokrewnego. U mnie rozrywka to tylko muzyka i książki.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Bednaar pisze:Ech... nie zawsze tak można. Zazdroszczę Tobie.
Ale czego ? Nie ma co, i czego zazdrościć :wink: Wiesz, pisząc, że nie zamierzam oszczędzać na sprzęcie, nie oznacza, że zarabiam miliony :wink:
Ze mną jest tak, że nie piję, nie palę, do pracy chodzę codziennie, także problemów z brakiem pieniędzy nie mam. A na niektórych rzeczach, naprawdę, nie ma sensu oszczędzać, ale oczywiście zdaje sobie sprawę z różnej sytuacji finansowej osób. Co do video, to akurat wybiegłem trochę w przyszłość, zakupy dopiero się szykują. Porządny TV, do tego jakiś odtwarzacz do filmów, konsola do gier. Niedługo, mam taką nadzieję, powoli się będę rozglądał za głośnikami i wzmacniaczem. Wydatki się szykują straszne.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Bednaar pisze:U mnie rozrywka to tylko muzyka i książki.
Jeśli chodzi o książki, to jakoś nie mogę się przemóc. Miałem w planach przeczytać kilka książek, tak na początek, żeby zobaczyć, czy się w to wkręcę, ale zawsze tłumaczyłem to sobie brakiem czasu. W sumie, gdybym zaczął czytać książki, to miałbym mało czasu na słuchanie i przede wszystkim poznawanie muzyki, a to by było niewybaczalne :)
Chciałem zacząć od jakiejś klasyki Tolkiena, albo K-PAXA, na podstawie którego powstał mój ulubiony i ukochany film.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Ależ ja czytam i słucham równocześnie - da się :)
A co do drugiej kwestii - też nie piję i nie palę, pracuję... ale sam nie mieszkam - żona, syn - nie dałbym rady wytłumaczyć drugiej połówce zasadności kupna np. słuchawek za taką kwotę, o jakiej pisałeś. Poza tym czułbym się wobec nich nie w porządku. Zresztą chyba w tej rozmowie wchodzimy trochę za bardzo w prywatne rejony naszej codzienności - każdy ma inne warunki bytowe i na co innego może sobie pozwolić.
vertical_invader
ODPOWIEDZ