Przy muzyce o życiu pozaziemskim

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

rafalt104
longplay
Posty: 1417
Rejestracja: 02.04.2012, 09:46

Post autor: rafalt104 »

Crowley pisze:Podejrzewam, że nie. Za mało w nich wybuchów i strzelania laserami.
W sumie racja . fantastyka filozoficzno naukowa nie sprzedaje sie tak jak kretyńskie wybuchy i walki laserami ale......jestem dobrej myśli . Prędzej czy pózniej ktoś się skusi na dalsze części cyklu Artura C. Clarke'a . I broń Nas Panie przed remake'iem 2001 Space Oddyssey :(
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Przyznam, że z wypiekami na twarzy śledziłem dziś rano wszelkie newsy na temat Ciekawości 8) :

http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/index.html

Fascynująca podróż się kroi.
rafalt104
longplay
Posty: 1417
Rejestracja: 02.04.2012, 09:46

Post autor: rafalt104 »

Fascynująca podróż się kroi.
Przygotowania do misji z człowiekiem . Praktycznie wszystkie cele misji "curiosity" sa temu podporządkowane . Mam nadzieje że dożyjemy tego ponadczasowego zdarzenia . :wink: Bo jak pamietam z dzieciństwa to pierwsze optymistyczne założenia kresliły ten fakt na lata 90s . Tylko ze po drodze runął komunizm i CCCP . I nie ma się z kim ścigać . No ....teraz znów jest z kim ! "CZAJNIki" mogą zaskoczyć . :D :D
rafalt104
longplay
Posty: 1417
Rejestracja: 02.04.2012, 09:46

Post autor: rafalt104 »

Łazik Curiosity wylądował na Marsie . Wczoraj o godz. 7:30 polskiego czasu na powierzchni Marsa wylądowała amerykańska sonda Curiosity. Łazik wysłany przez NASA ma sprawdzić, jaki jest skład chemiczny marsjańskiego gruntu i czy w przeszłości mogło występować tam życie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Curiosity wylądował na Marsie oczywiście już 6 sierpnia - nie wiem skąd to tygodniowe opóźnienie w poście powyżej.
Łazik (ładny mi łazik - bydlę raczej) radzi sobie całkiem nieźle i od kilku dni oprócz fotografowania terenu wokół, wędruje w kierunku granic krateru, w którym wylądował. Panorama jego uroczego i swojskiego otoczenia (trzeba użyć myszki):

http://www.360pano.eu/show/?id=731
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Jakuz pisze:Curiosity Panorama jego uroczego i swojskiego otoczenia (trzeba użyć myszki):
Panorama przypomina mi, jako żywo, teren budowy nowego osiedla nieopodal mojego miejsca zamieszkania. W pewnym momencie nawet wydało mi się, że zauważyłem na horyzoncie budkę dozorcy. :)

Swoją drogą, bardzom ciekaw co wykaże analiza warstw geologicznych tej góry, koło której wylądował Curiosity. Czy tam jest/była woda, a jeśli tak, to czy wylęgły się w niej może jakieś żywe bydlęta?
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Jeżeli to jest Mars, to kto zrobił zdjęcie, bo nie widać żadnego wysięgnika, a aparatów z napędem (anty)grawitacyjnym chyba jeszcze nie mamy?

To pewnie zdjęcie z testów. Mojave?
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

To nie żadna pustynia Mojave B.J. tylko Mars w pełnej krasie jednej ze swych 100 twarzy :) Oczywiście, że Ciekawski posiada kamery również na wysięgniku (teleskopowym) - tak wygląda jego "cam" arsenał :

Obrazek
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Czy ktoś z dinozaurów na Polcon się wybiera?
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Rolling Stone
singel kompaktowy
Posty: 483
Rejestracja: 02.07.2007, 12:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Rolling Stone »

WOJTEKK pisze:Czy ktoś z dinozaurów na Polcon się wybiera?
Kiedyś się jeździło. Ech, te całodobowe maratony filmowe, wydawnictwa "klubowe" w kosmicznych cenach. Wspomnień czar...
:wink:
rafalt104
longplay
Posty: 1417
Rejestracja: 02.04.2012, 09:46

Post autor: rafalt104 »

Leptir pisze: a jeśli tak, to czy wylęgły się w niej może jakieś żywe bydlęta?
Pewnie że się wylęgły . Nie wiedziałeś ?

Obrazek :lol:
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

rafalt104 pisze:Pewnie że się wylęgły . Nie wiedziałeś ?
Racja, nawet parę książek o nich napisali, a i filmów by się sporo znalazło, pierwszy to chyba H. G. Wells z nimi wojował... :) Ostatnio jednak jacyś tacy... mało aktywni.
rafalt104
longplay
Posty: 1417
Rejestracja: 02.04.2012, 09:46

Post autor: rafalt104 »

Leptir pisze: pierwszy to chyba H. G. Wells z nimi wojował
Chyba tak , bo raczej nie będziemy wliczać starożytnych Rzymian którzy już wtedy widzieli w Marsie coś niepokojącego . Natomiast muzycznie "wojował" z nimi w sposób niebywale obrazowy i klimatyczny - Jeff Wayne . Uwielbiam ten podwójny album szczególnie z bonusem końcowym NASA . :wink:
Awatar użytkownika
Rolling Stone
singel kompaktowy
Posty: 483
Rejestracja: 02.07.2007, 12:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Rolling Stone »

No i apropos tego Wayne'a, którego dzieło też sobie wysoko cenię. Miał być taki koncert w przyszłym roku w Ergo Arenie. Jakoś to wzięło i znikło. Wiecie coś na ten temat?
rafalt104
longplay
Posty: 1417
Rejestracja: 02.04.2012, 09:46

Post autor: rafalt104 »

Już wiemy bo przeczytaliśmy . :wink: Miało się to odbyć w styczniu 2013 roku lecz odwołano ten musical z powodów logistyczno - technicznych . :roll:
ODPOWIEDZ