Emerson, Lake & Palmer

Biografie, dyskografie, opinie.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

To może se wezmę na mecz? Komentatorzy z TVP są słuchalni dopiero po 2-3 szybkich...
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

I to jest całkiem słuszna koncepcja...
Awatar użytkownika
Tilion
japońska edycja z bonusami
Posty: 3535
Rejestracja: 27.07.2011, 19:07
Lokalizacja: Ostrów Wlkp/Wrocław

Post autor: Tilion »

A ja się dzisiaj w panów Szpaka i Juska wsłuchałem. Jakich to rzeczy sie można dowiedzieć. "Włoscy kibice śpiewają włoski hymn", "Kibicie z Niemiec krzyczą wciąż Niemcy Niemcy", a mnogość sposobu wypowiadania nazwiska Mesuta Özila szokuje!
the same old rock
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

WOJTEKK pisze:
Leptir pisze:Już nabyłem :) Przy okazji też wziąłem Kansas - "Two For The Show".
Słuszny zakup - mój ulubiony żywiec ever! do 2008 roku na CD nie było pełnej wersji , kompakt był okrojony o "Closet Chronicles"
I dalej jest. CD 1 to dotychczasowa wersja CD, tylko zremasterowana, "Kroniki Klozetowe" są jako bonus na CD 2. Jakby cholera nie było miejsca, żeby dodać je we właściwym miejscu na pierwszym kompakcie.
Ale żywiec to genialny jest, prawie tak dobry jak "1971 Tour" Grand Funków. Aczkolwiek bootleg z California Jam jest jeszcze lepszy...
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
tryton65
longplay
Posty: 1434
Rejestracja: 15.04.2007, 19:25

Post autor: tryton65 »

:twisted: Cos sie dzieje z ELP.Nowe miksy "ELP" i "Tarkusa".Moze byc ciekawie...


http://www.amazon.de/Emerson-Lake-Palme ... gy_m_img_b

http://www.amazon.de/Tarkus-Lake-Palmer ... gy_m_img_b
Awatar użytkownika
mir
remaster
Posty: 2409
Rejestracja: 11.04.2007, 01:43
Lokalizacja: Krakus

Post autor: mir »

tryton65 pisze::twisted: Cos sie dzieje z ELP.Nowe miksy "ELP" i "Tarkusa".Moze byc ciekawie...


http://www.amazon.de/Emerson-Lake-Palme ... gy_m_img_b

http://www.amazon.de/Tarkus-Lake-Palmer ... gy_m_img_b
Tu jest troche wiecej informacji. Steven Wilson (bo to on bedzie je na nowo "oporzadzal") zajmie sie tez paroma innymi pozycjami z katalogu ELP. W sumie fajnie a ceny az podejrzanie niskie :wink:

http://www.themortonreport.com/entertai ... -editions/

pzdr

mir
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

Szkoda tylko, że na DVD będzie tylko audio, a nic wideo.

Aha, w zapowiedziach rockserwisu widziałem też jakieś EL&Powell "In Studio & In Concert" czy coś w ten deseń. Ale dokładnie nie wiem, co to za cudo.
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4476
Rejestracja: 09.09.2011, 12:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: mahavishnuu »

Te nowe edycje w sensie muzycznym nic nowego nie wniosą. W ciągu ostatniego dziesięciolecia ukazało się kilka reedycji tych albumów, trudno zatem liczyć abyśmy otrzymali jakąś nową rewelacyjną jakość zapisu, nie licząc bajerów z zapisem 5.1 itp.
Wiadomo, że ELP w latach 1970-1973 w czasie sesji nagraniowych do płyt nie natrzaskli jakiejś oszałamiającej ilości materiału. Do debiutu nie ma na pewno nic innego, sami musieli wtedy dołożyć jeszcze w pośpiechu Lucky man, aby wypełnić album i spełnić zobowiązania kontraktowe. Do Tarkusa i Trilogy, z tego co się orientuję, także nie ma nieznanych utworów, niewykorzystanych na płytach. Z sesji Brain salad surgery pochopdzą trzy utwory, których nie ma na wydawnictwie oryginalnym, tyle że wszystkie one ukazały się już w różnych wersjach (na Works 2 lub remasterze BSS).
Awatar użytkownika
rockowy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3158
Rejestracja: 11.04.2007, 21:26
Kontakt:

Post autor: rockowy »

mahavishnuu pisze:Wiadomo, że ELP w latach 1970-1973 w czasie sesji nagraniowych do płyt nie natrzaskli jakiejś oszałamiającej ilości materiału. Do debiutu nie ma na pewno nic innego, sami musieli wtedy dołożyć jeszcze w pośpiechu Lucky man, aby wypełnić album i spełnić zobowiązania kontraktowe. Do Tarkusa i Trilogy, z tego co się orientuję, także nie ma nieznanych utworów
Wg linka podesłanego przez Mirka to jednak coś z tych sesji jest - przy debiucie studyjna wersja "Promenady", "Rave Up" (?) i trochę alternatywnych take'ów. Do "Tarkusa" niejakie "Oh, Father", alternatywna wersja "Mass" oraz - tu jestem zachwycony tytułem :D - "Unknown Ballad". Ciekawe czy kolega Lake nie pamietal tytulu czy nawet nie chcialo mu sie posluchac :)
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Tarkus pisze:
WOJTEKK pisze:
Leptir pisze:Już nabyłem :) Przy okazji też wziąłem Kansas - "Two For The Show".
Słuszny zakup - mój ulubiony żywiec ever! do 2008 roku na CD nie było pełnej wersji , kompakt był okrojony o "Closet Chronicles"
I dalej jest. CD 1 to dotychczasowa wersja CD, tylko zremasterowana, "Kroniki Klozetowe" są jako bonus na CD 2. Jakby cholera nie było miejsca, żeby dodać je we właściwym miejscu na pierwszym kompakcie.
nie ma miejsca - razem z Kronikami trwaloby powyżej 80minut, dokladnie 80:10.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
mir
remaster
Posty: 2409
Rejestracja: 11.04.2007, 01:43
Lokalizacja: Krakus

Post autor: mir »

WOJTEKK pisze:
Tarkus pisze:
WOJTEKK pisze: Słuszny zakup - mój ulubiony żywiec ever! do 2008 roku na CD nie było pełnej wersji , kompakt był okrojony o "Closet Chronicles"
I dalej jest. CD 1 to dotychczasowa wersja CD, tylko zremasterowana, "Kroniki Klozetowe" są jako bonus na CD 2. Jakby cholera nie było miejsca, żeby dodać je we właściwym miejscu na pierwszym kompakcie.
nie ma miejsca - razem z Kronikami trwaloby powyżej 80minut, dokladnie 80:10.
:D Mam pare krazkow, oficjalnych, ktore maja zawartosc muzyczna lekko ponad 80 minut. Ale z reka na sercu, na mysl przychodzi mi w tej chwili tylko jakis jeden czy dwa CDki Melodii z lat 80. z muzyka powazna.

pzdr

mir
tryton65
longplay
Posty: 1434
Rejestracja: 15.04.2007, 19:25

Post autor: tryton65 »

mahavishnuu pisze:Te nowe edycje w sensie muzycznym nic nowego nie wniosą. W ciągu ostatniego dziesięciolecia ukazało się kilka reedycji tych albumów, trudno zatem liczyć abyśmy otrzymali jakąś nową rewelacyjną jakość zapisu, nie licząc bajerów z zapisem 5.1 itp.
Wiadomo, że ELP w latach 1970-1973 w czasie sesji nagraniowych do płyt nie natrzaskli jakiejś oszałamiającej ilości materiału. Do debiutu nie ma na pewno nic innego, sami musieli wtedy dołożyć jeszcze w pośpiechu Lucky man, aby wypełnić album i spełnić zobowiązania kontraktowe. Do Tarkusa i Trilogy, z tego co się orientuję, także nie ma nieznanych utworów, niewykorzystanych na płytach. Z sesji Brain salad surgery pochopdzą trzy utwory, których nie ma na wydawnictwie oryginalnym, tyle że wszystkie one ukazały się już w różnych wersjach (na Works 2 lub remasterze BSS).
:twisted: No nowe wersje Genesis czy King Crimson brzmia znakomicie
i "inaczej".Dlatego mysle ze i ELP w nowej wersji bedzie bardzo ciekawe.
Co do nowosci to faktycznie ELP nigdy nie pisali do szuflady.
A szkoda :wink:
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

WOJTEKK pisze:nie ma miejsca - razem z Kronikami trwaloby powyżej 80minut, dokladnie 80:10.
I technika nie pozwala na upchanie tego na pojedyńczym CD. Bitch, please :) Nawet zwykła wypalarka pozwala na overburning, poza tym czasy, gdy mowiło się "79:59 i ani sekundy więcej" należą już raczej do przeszłości... Tylko kwestia chciejstwa wytwórni, bo przecież trzeba byłoby dodatkowo inżynierowi dźwięku zapłacić za przemiksowanie materiału itepe, a po co, skoro wystarczyło tylko za remaster.
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
Tilion
japońska edycja z bonusami
Posty: 3535
Rejestracja: 27.07.2011, 19:07
Lokalizacja: Ostrów Wlkp/Wrocław

Post autor: Tilion »

mir pisze:Tu jest troche wiecej informacji. Steven Wilson (bo to on bedzie je na nowo "oporzadzal") zajmie sie tez paroma innymi pozycjami z katalogu ELP.
Ciekawe czy następna jego płyta będzie drugim Tarkusem czy ELP. Bo jak sie chłopak przy Crimsonach pokręcił to drugie Red mu się nagrywać zachciało :D
the same old rock
Awatar użytkownika
Rolling Stone
singel kompaktowy
Posty: 483
Rejestracja: 02.07.2007, 12:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Rolling Stone »

Tilion pisze:Ciekawe czy następna jego płyta będzie drugim Tarkusem czy ELP. Bo jak sie chłopak przy Crimsonach pokręcił to drugie Red mu się nagrywać zachciało :D
Dobre! :D
Przypomniał mi się ZELIG Allena
ODPOWIEDZ