Czego teraz słuchacie?

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Gacek »

esforty pisze: 24.02.2023, 10:53 Bardzo intrygująca płyta, której do dzisiaj nie znałem , nie wiedzieć czemu, jeśli Worst Case Scenario , mam na półce :? .
A na nawet mam ją na półce i dalej jej dobrze nie znam. Bardzo oryginalna muzyka ale żeby to poznać i docenić trzeba kilka razy posłuchać w skupieniu.

Dużo dobrych rzeczy ostatnio było ale dziś rządzi oldskul:
Nuclear Assault - Handle With Care
Obrazek
Nowocześniejsze brzmienie niż na debiucie, chłodniejsze i bardziej mechaniczne choć motoryka wciąż typowo traszowa. Słychać że zespół szedł w tym względzie z duchem czasu. Poza tym to wciąż wzorowa szybka łupanka bez żadnych zbędnych wkrętów, 35 minut pierwotnej energii, które kopią zad lepiej niż nowe wydawnictwa metalowych tuzów trwające tyle co przeciętny film w kinie.
Muzyka to jedno ale najważniejsze, to co odróżnia Nuclear Assault od całej masy podobnych to teksty, które nic na aktualności nie straciły. Nawet wręcz przeciwnie, są aktualne jeszcze bardziej... niestety.

https://www.youtube.com/watch?v=S7wntm7QVXQ
A zamiast teledysku można włączyć przebitkę z Ohio. Wszystko się zgadza.
Critical mass will be achieved ?
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Białystok »

Obrazek

HOST - IX (2023, Nuclear Blast)

Odbierałem dziś w naszej Winylowni inny LP a z głośników leciał ten. Zacząłem zgadywać, Depeche Mode, Interpol, Editors?

Greg Mackintosh i Nick Holmes, odpowiednio, gitarzysta i wokalista angielskiej formacji Paradise Lost, pionierów death / doom metal, a następnie gothic metalu, mają już za sobą nagrania "IX", debiutanckiego longplaya wspólnego projektu Host, którego łagodna, melodyjna synthpopowa natura nawiązuje do kontrowersyjnej płyty "Host" Paradise Lost z 1999 roku.
"Projekt Host podejmuje koncepcję tego, co próbowaliśmy zrobić na albumie 'Host' Paradise Lost, ale we współczesnym kontekście. To po części goth lat 80., częściowo electro, gdzieniegdzie rock, lecz żadna z tych składowych w szczególności. Dużą wagę przywiązujemy do melodii i atmosfery. Sprawienie, by przygnębiająca muzyka stała się chwytliwa, stanowi pewne wyzwanie, mamy więc nadzieję, że do pewnego stopnia udało nam się to osiągnąć" - mówi Greg Mackintosh, który w Host gra na gitarze i klawiszach oraz zajmuje się programowaniem.
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: alternativepop »

Bardzo przyjemna muzyka ten HOST. Popieram.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Białystok »

Mogłaby się spodobać dla Gharvelta, ciekawy jestem jego opinii.

A jakie masz jeszcze tu skojarzenia poza tymi co ja wymieniłem?
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: alternativepop »

HOST to tak naprawdę dosyć typowa muzyka w stylu goth/electro, dark wave. Mnie kojarzy się z takimi wykonawcami jak: Diorama, Diary of Dreams a nawet Deine Lakaien.
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: WOJTEKK »

Sprawdzam!
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: gharvelt »

Białystok pisze: 25.02.2023, 17:29 Mogłaby się spodobać dla Gharvelta, ciekawy jestem jego opinii.
Widać, że całkiem nieźle kojarzysz moje preferencje - od razu zwróciłem uwagę na Twój wpis. Zgadza się, niezła płyta, przynajmniej tak po pierwszym odsłuchu ze Spotify, a na pewno jeszcze przyjrzę się jej dokładniej.
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: WOJTEKK »

Na początku trochę Tiamat z Deeper Kind ... przypomina
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: alternativepop »

No i Ulver rzecz jasna.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Białystok »

Obrazek

Pixies - Doolittle (1989, 4AD)

Pomyślałem sobie, że zanim rozpakuję Bossanova z folii, przypomnę sobie Doolittle żeby też i sprawdzić, który jest lepszy. Chyba ciężko będzie go jednak przebić, bo ten podoba mi się as hell. Ciężko mi tu nawet znaleźć jakiś wyraźnie słabszy utwór a kilka to absolutny szczyt takiego grania. Nic też mi się ta muzyka nie zestarzała, brzmi jakby powstała w tym stuleciu.

Dzisiaj rozmawiałem ze sprzedawcą w Winylowni i jego zdaniem Pixies jest u nas nadal niezasłużenie w cieniu tych wielkich indie/grunge/alternatywnych kapel z przełomu 80/90, w przeciwieństwie do Zachodu. Chyba wie co mówi, bo z tego żyje...
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Crazy »

To jest coś, co teoretycznie powinno mi się na maksa podobać, na to wskazują wszystkie parametry... tymczasem dziwnie przechodzi obok mnie ta płyta. Aż by się chciało zapytać, where is my mind? kiedy jej słucham? ;-)

Ale słucham teraz Koń - Pierwszy, co jest płytą interesującą i dobrą, ale też jakoś bez entuzjazmu, choć końcówka płyty nieco ten entuzjazm podnosi. Koledzy pisali wcześniej o pokrewieństwie z Morphine - jasne, brzmieniowo na pewno, ale nie ma głosu! Tam jednak piosenkowa forma jest ważna i potrzebna. Pokrewieństwo z Niechęcią też niewątpliwe i oba zespoły bardzo okej, ta Pierwsza tu płyta ma znakomite momenty, ale po całości - jak dla mnie - szału nie ma. Za to na koncert poszedłbym bardzo!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Crazy »

I dla potwierdzenia... (tego, że końcówka płyty, i tego, że koncert):

Mój wygląd zewnętrzny nie świadczy o stanie faktycznym - tytuł bardzo fajny, ale muzyka jaka fajna! Jedno i drugie pokazuje wielki luz i otwartość, a zarazem kompetencję... i językową, i muzyczną ;-)

A wcześniej Budzy - Pod wulkanem - nieszczególnie polecam tę płytę nie-fanom, bo ona jest w zasadzie monotonna i wtórna, ogrywa patenty doskonale już znane i wykorzystane; ale w jakiś sposób dobrze mi się jej słucha, wycisza mnie i zabiera do wnętrza swojego świata.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: B.J. »

Obrazek

Beto Betuk - Catavento (2010)
Portugalski perkusjonista w otoczeniu głównie takichż gości. Popjazz środka, raczej balladowy, kompletnie bezinwazyjny i relaksujący. Rzecz niszowa do tego stopnia, że nie ma wzmianki ani na rymie, ani na discogs. Dziwnym nie jest, choć muzyka dobrej jakości.
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Gacek »

Białystok pisze: 25.02.2023, 15:05 HOST - IX (2023, Nuclear Blast)

Odbierałem dziś w naszej Winylowni inny LP a z głośników leciał ten. Zacząłem zgadywać, Depeche Mode, Interpol, Editors?
Pierwsze słyszę o tym wydawnictwie. Zaskoczyłeś mnie.
A Paradise Lost kolega zna? To samo pytanie kieruję do innych komentujących bo mnie się Host kojarzy od pierwszych dźwięków. To po prostu muzyka PL tyle że w stylu, którego twardogłowi kiedyś nie mogli strawić. Pewnie żeby uniknąć takich emocji jak przy okazji płyty Host stwierdzili że wydadzą to jako osobny projekt. Ciekawa decyzja i jeszcze ciekawsza muzyka. Tomorrow's Sky kozackie.
Ale co się dziwić, oni czują takie klimaty jak mało kto. Polecam każdemu pójść na koncert Paradise Lost i się przekonać. Metal to dla nich zbyt wąska szuflada.

Snowy White and The White Flames - Reunited...
Obrazek
Tak sobie czasem myślę czemu muzyk z takim talentem, grający z taaaakimi tuzami i będący na rynku od dekad nie doczekał się należnego uznania. Myślę że tego gościa śmiało można postawić obok Marka Knopflera czy Chrisa Rea zarówno pod kątem estetyki jak i wypracowania swojego stylu. Snowy tak ładnie czaruje swoją gitarą, czasem jak Gilmour, czasem jak Latimer a innym razem jak wspomniany Knopfler ale to jest po prostu jego styl. Ultra klasyczne brzmienie, pieczołowicie nawiązujące do tradycji. Nie ma wybitnych kompozycji ani hitów na listę przebojów ale odnoszę wrażenie że on tego nie potrzebuje i my też. Pewnie White też przyzwyczaił się do tego że jest niszowym muzykiem i tak już pozostanie. Szkoda choć kiedyś pewnie zostanie doceniony. A wystarczyło w odpowiednim momencie pokazać na scenie dupę albo chociaż kogoś obrazić... Pan White nie czuje tych trendów :D
Za to czuje muzykę jak mało kto. Jak zwykle bardzo dobry album.
https://www.youtube.com/watch?v=MEF-drX ... ls&index=6
Awatar użytkownika
alternativepop
remaster
Posty: 2206
Rejestracja: 29.11.2021, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: alternativepop »

Wiadomo, że HOST to nawiązanie do płyty "Host" Paradise Lost i przy okazju side project dwóch panów z Paradise Lost. Kiedyś za tę płytę zostali zmasakrowani przez fanów metalu a najwyraźniej nadal ich kręci synth pop, więc faktycznie zrobili side project.
ODPOWIEDZ