Czego teraz słuchacie?

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: szbe »

Retromaniak pisze: 13.03.2023, 23:04
szbe pisze: 12.03.2023, 21:45
Besombes/Rizet - PÔLE (1975)

Bardzo odprężające :)
72 minuty grania, ale warto było.
Dzięki.

Ja już sobie obiecałem ograniczenie w kupowaniu CD, ale dla chętnych ten zestaw (niestety bez POLE) wygląda dobrze. Jest tam Libra, która też pięknie pulsuje!
https://www.amazon.pl/Anthology-1975-19 ... 121&sr=8-9
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster
Posty: 2446
Rejestracja: 13.03.2021, 15:39
Lokalizacja: Niemcy / Bydgoszcz

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Retromaniak »

Cos – Viva Boma

Obrazek

Data wydania: 16 lipca 1976 roku

Jazz-Rock, Canterbury z Belgii?
Ano tak. Był taki zespół o nazwie COS, który w latach 1970-80 nagrał 4 płyty.

"Viva Boma" to ich drugi album, wydany w 1976 roku.
Szef zespołu, gitarzysta i flecista Daniel Schell, wokalistka Pascale Son oraz klawiszowiec Marc Hollander grający też na klarnecie i saksofonie - zasługują na wyróżnienie.

Podobieństwa do Caravan , Hatfield and the North i Gilgamesh.

Przyznaje się, że dopiero dzisiaj usłyszałem "Viva Boma" w całości i jestem zauroczony.
11-minutowiec "L'Idiot Léon" z caravanowymi klawiszami, crimsonowskim brzęczeniem basu i francuskim dziwnowatym wokalem - na kolana. No i bajkowy finał "Ixelles" (znów ten bas).

Polecam.

RYM - 141 miejsce (Canterbury Scene, Progressive Rock, Jazz-Rock, Zeuhl)
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: B.J. »

Mi też się podoba.

Tymczasem:

Obrazek

Cornucopia - Full Horn (1973)
Niemiecki organizm jednopłytowy.
Yer Blue pisze: 17.08.2010, 13:21Jesli ktos lubi mroczna, dzika i nieokiełznana muzyke i nie znosi nudy - to jest to płyta dla niego. Bywa ostro i hałasliwie, relaksujaco, awangardowo, psychodelicznie...Plyta, której słowa nie opisza a porównania zawsze beda chybione. Prawdziwy unikat.
Białystok pisze: 24.02.2015, 18:02Cornucopia to totalny odjazd, który chyba średnio trzyma się kupy
Podzielam po części każdą z tych opinii. Jak dla mnie heavy psych/prog/avant o sporej przewadze intelektu nad feelingiem. Ciężka kombinatoryka. Ciekawe, ale do mnie nie przemawia. Chociaż jak kto lubi karmazynową Czerwień, to tu chyba są źródła inspiracji. ;)
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Białystok »

B.J. pisze: 15.03.2023, 21:54 Mi też się podoba.

Tymczasem:
Cornucopia - Full Horn (1973)
Niemiecki organizm jednopłytowy.
Yer Blue pisze: 17.08.2010, 13:21Jesli ktos lubi mroczna, dzika i nieokiełznana muzyke i nie znosi nudy - to jest to płyta dla niego. Bywa ostro i hałasliwie, relaksujaco, awangardowo, psychodelicznie...Plyta, której słowa nie opisza a porównania zawsze beda chybione. Prawdziwy unikat.
Białystok pisze: 24.02.2015, 18:02Cornucopia to totalny odjazd, który chyba średnio trzyma się kupy
Podzielam po części każdą z tych opinii. Jak dla mnie heavy psych/prog/avant o sporej przewadze intelektu nad feelingiem. Ciężka kombinatoryka. Ciekawe, ale do mnie nie przemawia. Chociaż jak kto lubi karmazynową Czerwień, to tu chyba są źródła inspiracji. ;)
W świecie NKR-ów była masa zespołów, które na bazie tego co wymyślono, chciało pójść całkowicie w swoją stronę i to typowy przykład takiego kierunku artystycznych poszukiwań. Te płyty mogą nawet zainteresować przy pierwszym kontakcie, jednak po czasie wychodzą mankamenty.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: B.J. »

Obrazek

No to w ramach środowego wieczoru z powszechnie nieznanym kanonem rocka:
Allman Brothers Band - Shades of Two Worlds (1991) oraz Where It All Begins (1994)
Te płyty spokojnie sobie dojrzały przez lata, co doceni każdy koneser. Prawdziwa muzyka. Polecam :!:

Obrazek
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: WOJTEKK »

Białystok pisze: 15.03.2023, 22:02
B.J. pisze: 15.03.2023, 21:54 Mi też się podoba.

Tymczasem:
Cornucopia - Full Horn (1973)
Niemiecki organizm jednopłytowy.
Yer Blue pisze: 17.08.2010, 13:21Jesli ktos lubi mroczna, dzika i nieokiełznana muzyke i nie znosi nudy - to jest to płyta dla niego. Bywa ostro i hałasliwie, relaksujaco, awangardowo, psychodelicznie...Plyta, której słowa nie opisza a porównania zawsze beda chybione. Prawdziwy unikat.
Białystok pisze: 24.02.2015, 18:02Cornucopia to totalny odjazd, który chyba średnio trzyma się kupy
Podzielam po części każdą z tych opinii. Jak dla mnie heavy psych/prog/avant o sporej przewadze intelektu nad feelingiem. Ciężka kombinatoryka. Ciekawe, ale do mnie nie przemawia. Chociaż jak kto lubi karmazynową Czerwień, to tu chyba są źródła inspiracji. ;)
W świecie NKR-ów była masa zespołów, które na bazie tego co wymyślono, chciało pójść całkowicie w swoją stronę i to typowy przykład takiego kierunku artystycznych poszukiwań. Te płyty mogą nawet zainteresować przy pierwszym kontakcie, jednak po czasie wychodzą mankamenty.
Kiedyś mi się to bardziej podobało, teraz - niespecjalnie, trochę już wyrosłem z tej muzyki
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Białystok »

Muzyki jaką zawiera krążek formacji Cornucopia?
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: MirekK »

Zawsze lubiłem ten album (Cornucopia - Full Horn). Dawno nie słuchałem, czas aby sobie odświeżyć. Takich zwariowanych, nieokiełzanych zespołów z Niemiec to było kilka, chociażby Mammut, Lightshine, Nine Days Wonder. Dużo ciekawsze od jakiegokolwiek albumu grungowego. 😉
Ostatnio zmieniony 16.03.2023, 23:16 przez MirekK, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Freefall »

MirekK pisze: 16.03.2023, 15:18 Zawsze lubię ten album (Cornucopia - Full Horn). Dawno nie słuchałem, czas aby sobie odświeżyć. Takich zwariowanych, nieokiełzanych zespołów z Niemiec to było kilka, chociażby Mammut, Lightshine, Nine Days Wonder. Dużo ciekawsze od jakiegokolwiek albumu grungowego. 😉
Hmm, sporo w tym prawdy 8).
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: B.J. »

Obrazek

Mainhorse - Mainhorse (1971)
Jedyny album szwajcarskiej forpoczty heavy proga. Dominują klawisze Patricka Moraza, dynamiczne kawałki przeplatają się balladami, jest trochę canterburyjsko, a nieco może wishboneszowsko. Fajna rzecz.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Białystok »

Miałem przez wiele lat na CD ale ostatecznie się pozbyłem. Uzupełnienie kolekcji NKR-ów.
Awatar użytkownika
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4331
Rejestracja: 07.06.2007, 10:49

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Okechukwu »

Moraz wymiata na klawiszach aż wióry lecą - pod tym względem jest to TOP gatunku, nie żaden NKR :) Niestety - kompozycje nie są najwyższej próby (choć trudno nie polubić kawałka o uroczym tytule "Basia") .Niemniej, uważam, że ze względu na zjawiskową pianistykę warto mieć tę płytę w kolekcji.
Awatar użytkownika
Retromaniak
remaster
Posty: 2446
Rejestracja: 13.03.2021, 15:39
Lokalizacja: Niemcy / Bydgoszcz

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Retromaniak »

RPWL - Crime Scene

Obrazek


Data wydania 17 marca 2023


Słucham już 3 raz i ciągle coś nowego słyszę.
Teksty mrożące krew o seryjnych mordercach, ale muzyka niekoniecznie dramatyczna.
Fajnie, że ma tylko 45 minut - nie ma wypełniaczy

Proszę obejrzeć - Victim of Desire https://youtu.be/WDqGjV3bb4I
Największe muzyczne archiwum na Spotify
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: Crazy »

Dzisiaj zadziwiająco awangardowy u mnie dzień i w ogóle dużo słuchania.

Slint - Spiderland - jak oni to zrobili w tak młodym wieku?

The Microphones - Microphones in 2020 - poruszająco osobiste

Tworzywo sztuczne - Wielki, ciężki słoń - fajne, wyluzowane granie

Boards of Canada - Geogaddi - nie ukrywam, że tym razem wykorzystane użytkowo, jako soundtrack do śróddziennej drzemki ;-) Bardzo wyciszające!

Peaky Blinders - Soundtrack - i to dwupłytowy, ale słuchany niezbyt uważnie, oprócz kilku momentów, o też użytkowo - jako soundtrack do rodzinnych rozmów i obiadowania, w towarzystwie innych, co też oglądali i lubią

Lonker See - Split Images - świetna debiutancka płyta

A teraz równie świetny link od esforty'ego, ale to przejdę do właściwego wątku.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego teraz słuchacie?

Post autor: esforty »

B.J. pisze: 15.03.2023, 21:54

Cornucopia - Full Horn (1973)
Niemiecki organizm jednopłytowy.
Białystok pisze: 24.02.2015, 18:02Cornucopia to totalny odjazd, który chyba średnio trzyma się kupy
...
Rozglądałem się za nożem do konserw, starych konserw. Rzecz ugina się pod własnym ciężarem.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
ODPOWIEDZ