PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - zasady

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Radek

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - zasady

Post autor: Radek »

Zabawa (bo o zabawę tu chodzi) ma charakter okrutny i jej celem jest wyłonienie ulubionego (może trafniejsze byłoby określenie: w najmniejszym stopniu nielubianego) albumu Forum Dinozaurów (chodzi o najlepszy album jednego wykonawcy/zespołu). W szranki stają jedynie płyty z materiałem premierowym. W przeważającej części są to albumy studyjne, chociaż czasami będą się trafiać także koncertówki (jak na przykład Concerto For Group And Orchestra Deep Purple czy debiut SBB).

Zasady:

1. Zadanie, które stawiamy przed sobą, polega na codziennym oddawaniu głosu na jedną z płyt zespołu/wykonawcy, przy czym – uwaga: GŁOSUJEMY NA ALBUM, KTÓRY NASZYM ZDANIEM POWINIEN ODPAŚĆ. Podobnie jak w programie „Ryzykanci”, decydować może również odpowiednia taktyka. Dla przykładu: ktoś, kto uwielbia album A może tu głosować nieustannie na album B, bo boi się, że w finale jego ulubiony krążek mógłby przegrać rywalizację z tą właśnie płytą. Swoich wyborów nie trzeba uzasadniać. Należy jednak nadmienić, iż z głosowaniem „taktycznym” wiąże się pewne ryzyko (zob. p. 5.).

2. Prawo do głosowania mają wszyscy zarejestrowani For(um)owicze.

3. Tytuł wskazywanego albumu zapisujemy boldem.

4. Codziennie o stałej porze (obecnie głosujemy do ok. 21.00) będą podliczane głosy z poprzedniej doby i – w oparciu o największą ilością wskazań – eliminowana jedna z płyt. Po ukazaniu się nowej listy - znów możemy oddawać głosy.

5. W razie równej ilości punktów, jeśli chodzi o płyty, które uzyskają najwięcej negatywnych głosów, odpada ta, która miała więcej wskazań w rundzie wcześniejszej. W wypadku kolejnego remisu – bierzemy pod uwagę wyniki z rundy jeszcze wcześniejszej, itd. Jeśli i tu będzie remis – zarządzamy dogrywkę między tymi płytami (jedynie w I rundzie od razu przechodzimy do dogrywki).

6. W dogrywce można głosować na inną płytę niż ta, którą wskazało się w regularnej rundzie głosowania, nawet jeśli ta również "przeszła" do dogrywki (próba uzasadnienia: ktoś mógł głosować "taktycznie", a taktykę można zmienić). Prawo do głosowania w dogrywce mają wszyscy zarejestrowani Forumowicze (niezależnie od tego, czy głosowali w rundzie zasadniczej, czy też - nie).

Wspomniany już wyżej aspekt "okrucieństwa" polega również na tym, iż nie wszyscy mogą/muszą znać wszystkie płyty danego zespołu/wykonawcy. Zakładamy tu, że powód, dla którego nie sięgamy pewne płyty, jest naszą prywatną sprawą :wink:.
Zablokowany