Problemy i sugestie

Sprawy organizacyjne.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Admin
Site Admin
Posty: 450
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: z Forum
Kontakt:

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: Admin »

Wielkie brawa dla Gharvelta :) Jesteś wart Pawle tyle złota ile sam ważysz 8)
A kasę forumową przechowuje Andrzej.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: gharvelt »

Dziękuję serdecznie za słowa uznania. Ja tylko wykonuję swoje obowiązki i żadnej kasy za to nie wezmę, a bardzo skromną kolekcję CD Younga i tak, w swoim czasie, jeszcze poszerzę :)

Przy okazji, wracając do jednej kwestii:
gharvelt pisze: 20.12.2022, 00:08 7) ustawiłem limit obrazków w postach na 900x1200 pikseli (wysokość x szerokość). Do tej pory nie było limitu w ogóle. Odnośnie tego ustawienia nie mam 100% pewności, że działa poprawnie, więc do przetestowania;
Przetestowałem tę funkcjonalność i wygląda całkiem dobrze. Można to zaobserwować w tym poście - ostatnie zdjęcie dodałem przed chwilą, bez wspomagania się konstrukcją BBCode z zagnieżdżaniem odnośników do mniejszej i większej wersji tego samego zdjęcia (jak to zostało zrobione dla poprzednich obrazków z tego posta). Efekt natomiast okazuje się niemal identyczny: w poście zdjęcie w rozmiarze, który nie rozbija szerokości forum - przynajmniej u mnie, sprawdziłem na dwóch różnych komputerach, aczkolwiek nie mam pewności, czy na wszystkich urządzeniach tak to widać - za to po kliknięciu PPM i "otwórz obraz w nowej karcie" można zobaczyć zdjęcie w pełnej rozdzielczości, w jakiej zostało załadowane do sieci (tutaj akurat 8160x6120 px)
Cztery historie
szpula
Posty: 51
Rejestracja: 09.08.2022, 21:17

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: Cztery historie »

Admin pisze: 21.12.2022, 07:23Jesteś wart Pawle tyle złota ile sam ważysz 8)
Cóż za wyrafinowana złośliwość :mrgreen: Ale zgadzamy się: jesteś.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: gharvelt »

gharvelt pisze: 20.12.2022, 00:08
Monstrualny Talerz pisze: 15.11.2022, 11:49 A czy dałoby się zrobić coś takiego, żeby jakoś uwypuklić (nie wiem kolorem, grubością) aktualne tzn. "będące w czasie odbywania się" tematy plebiscytowe tj na ten moment 1955, 2003 i 2021? Mam wrażenie, że troszkę się to gubi, a jak ktoś wchodzi od czasu do czasu to może zupełnie nie zauważyć, że akurat dany plebiscyt trwa.
Próbowałem szukać możliwości wyróżniania tematów inaczej niż poprzez ich przypinanie/przyklejanie, jednak póki co niczego nie znalazłem. Może istnieją jakieś wtyczki czy rozszerzenia, które by to umożliwiły?
Pogrzebałem jeszcze trochę w panelu administracyjnym i jednak udało się coś zrobić :) W dziale Płyty aktualnie trwające plebiscyty zostały oznaczone żółtym płomieniem po lewej stronie. Może w przyszłości zaimportuję/dodam jakąś inną, bardziej pasującą i charakterystyczną ikonę, póki co tyle musi wystarczyć.

Oprócz tego przeprowadziłem również testy zmiany kodowania emotikonów. Chodzi tak naprawdę o jeden, sprawiający od czasu do czasu problem przypadek, tzw. luzaka, czyli 8) - zapisywany jako ósemka i nawias zamykający. Test się powiódł i mogę zmienić sposób kodowania, jednak taka modyfikacja działa wstecznie, tj. wszędzie tam, gdzie był "luzak", pojawiłyby się obok siebie ósemki i nawiasy, zapisane tekstem. Nie udało mi się póki co znaleźć metody, żeby posty z takimi elementami odnaleźć i móc zedytować (najlepiej masowo). Jeśli dam radę to wykonać, wówczas wdrożę zmianę.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: Crazy »

Fajne te płomienie! Zwłaszcza, że ja sobie forum ustawiłem na czarno, więc świetnie je widać :-)

Ja mam pytanie o jedną rzecz: cytowanie. Kiedyś było tak - i właściwie jest tak na każdym forum, na którym coś pisałem - że zaznaczasz fragment, który chcesz zacytować, potem klikasz jakiś tam znaczek czy "cytuj", i od razu tylko to, co trzeba, pojawia się w wersji roboczej Twojego posta. Jest to szczególnie wygodne, jeżeli w jednym poście chcesz dać kilka cytatów - teraz albo ja czegoś nie umiem, albo się nie da, w każdym razie muszę działać na co najmniej dwa okienka i gubię się.
Coś mi się kojarzy, że było pisane, że nie da się tego teraz zrobić, ale aż nie chce mi się wierzyć, więc dopytuję.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy i sugestie

Post autor: gharvelt »

W wątku Przy muzyce o Polsce, Europie i świecie toczy się dyskusja oraz głosowanie, czy w ogóle pozostawić na Forum, w zamkniętym dziale, jedyny temat gdzie za dopuszczalne uznajemy wypowiedzi odnoszące się do kwestii światopoglądowych bądź politycznych. Zainteresowanych wyrażeniem swojego głosu forumowiczów zapraszam do wzięcia udziału, ogłoszenie wstawiłem tutaj .
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: Crazy »

Częściowo sam sobie odpowiedziałem na swoje pytanie - z pozycji "szybkiej odpowiedzi" występuje problem, o którym pisałem, jednak po wejściu w "pełny edytor i podgląd", można już cytować wybiórczo, ile wlezie
Leptir pisze: 20.12.2022, 11:49za wysiłek
B.J. pisze: 03.12.2022, 16:44Pamiętam
MirekK pisze: 03.12.2022, 16:36diakrytycznymi?
;-)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: MirekK »

A gdzie ten "pełny edytor i podgląd" można znaleźć?

Mam inny problem, który mnie do pasji doprowadza i chyba nie jestem jedyny, bo widziałem post esforty opisujący to samo.
Jestem zalogowany, piszę długi post. Natychmiast po naciśnięciu przycisku "wyślij" pojawia mi się strona do zalogowania a moja wypocona przez 15-20 min wiadomość ginie.
Czy można byłoby coś z tym zrobić? Wygląda mi na to, że pisanie wiadomości nie jest traktowane przez portal jako aktywność.
Musi być gdzieś jakieś ustawienie portalu/profilu, aby zwiększyć czas kiedy użytkownik nie naciska żadnych przycisków, linków i jest według systemu bezczynny.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: esforty »

Wiem, że to kulawe,ale ja jak Rumun któremu jego kochana Dacia nawaliła. To co napiszę - wytnij komenda- sprawdzam czy jestem zalogowany- jeśli nie, loguję się powtórnie, i wtedy wklejam tekst wycięty.
Ludzie, już przy fuzji jądrowej, a ja w okolicy Ģutenberga. Kto ma szkołę, to ma lżej :oops: 8)
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: gharvelt »

Sam stosuję zbliżoną metodę do tej, którą przedstawił esforty: posty, zwłaszcza dłuższe, piszę w pliku txt, a następnie wklejam na Forum - w razie wygaśnięcia sesji loguję się ponownie i wklejam jeszcze raz, ale niczego nie tracę.

Tym niemniej, żeby ułatwić nam korzystanie z Forum, pogrzebałem znowu w panelu administracyjnym i wprowadziłem kolejne modyfikacje, m.in.:
1) wydłużyłem czas trwania sesji z 3600s (1h) do 18000s (5h);
2) podwyższyłem maksymalny czas wysłania formularzy, z 7200s (2h) do 18000s (5h).
Liczę, że tyle wystarczy. W razie gdyby te zmiany nie rozwiązały problemów i nadal Forum wylogowywałoby po krótszym czasie, proszę dać znać.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Administracja i moderowanie

Post autor: Crazy »

Czasami po takim ekranie ponownego zalogowania można backspace'm wrócić do okienka, gdzie się pisało, a czasem nie, nie wiem, od czego to zależy. Poza tym proszę pamiętać o ctrl+z, ale to w innej sytuacji, np. jeżeli jakimś głupim ruchem człowiek sobie skasuje, co napisał.
MirekK pisze: 09.01.2023, 19:31 A gdzie ten "pełny edytor i podgląd" można znaleźć?
No, jak masz okienko odpowiedzi ("szybka odpowiedź"), to tuż pod nią masz "pełny edytor i podgląd". Kliknij, to Ci się otworzy tak, jak trzeba.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
K o n i u
singel kompaktowy
Posty: 447
Rejestracja: 24.06.2018, 22:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy i sugestie

Post autor: K o n i u »

U mnie pojawił się problem z wysyłaniem postu. Gdy klikam "wyślij" czasami pojawia się:
[403] Forbidden : Dostęp zabroniony
Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu do /forum/posting.php?mode=reply&t=1464 na tym serwerze.
You don't have permission to access /forum/posting.php?mode=reply&t=1464
na FD od 23 września 2013 (938 postów pod starym nickiem: Koniu -> K o n i u) :)
Awatar użytkownika
K o n i u
singel kompaktowy
Posty: 447
Rejestracja: 24.06.2018, 22:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy i sugestie

Post autor: K o n i u »

Dziwne bo tu udało się wysłać odpowiedź, a w temacie: DINOZAURZY ALBUM ROKU 1955 nadal nie jestem w stanie :)
na FD od 23 września 2013 (938 postów pod starym nickiem: Koniu -> K o n i u) :)
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Problemy i sugestie

Post autor: B.J. »

Jeśli używasz w treści posta długiej kreski, zamień ją na krótką, albo z niej zrezygnuj.
Awatar użytkownika
K o n i u
singel kompaktowy
Posty: 447
Rejestracja: 24.06.2018, 22:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy i sugestie

Post autor: K o n i u »

B.J. pisze: 19.01.2023, 17:40 Jeśli używasz w treści posta długiej kreski, zamień ją na krótką, albo z niej zrezygnuj.
No i pomogło. Musiałem też skasować w większości przypadków cudzysłów. Dzięki.
na FD od 23 września 2013 (938 postów pod starym nickiem: Koniu -> K o n i u) :)
ODPOWIEDZ