Problemy i sugestie

Sprawy organizacyjne.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: akond »

(dubel)
Ostatnio zmieniony 23.06.2022, 11:26 przez akond, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: akond »

Z podobna sytuacja zetknalem sie kiedys (ale tylko jako obserwator z daleka, bez wgladu w niuanse techniczne), gdy silnik pewnego forum byl upgrade'owany, a baza wpisow odtwarzana z backupu - i okazalo sie poniewczasie, ze ow backup ze wzgledu na niedopasowanie ustawien stron kodowych czy cus byl zapisywany wlasnie bez ogonkow.

Niestety tam okazalo sie to nieodwracalne, i ogonki byly pozniej odtwarzane z wielkim mozolem i nakladem pracy (pol-automatycznie i heurystycznie). Udalo sie to zreszta tylko czesciowo.
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Chyba trzeba bedzie na razie pisac bez polskich znakow, bo ciezko czytac te wszystkie znaki zapytania :wink:.

Np. Szcz??liwa g?eg?ó?ka ?u?a ?d?b?o :wink:
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

---------------
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Moze to jest sygnal, ze powinnismy jednak upgrade'owac forum?
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Freefall pisze:Chyba trzeba bedzie na razie pisac bez polskich znakow, bo ciezko czytac te wszystkie znaki zapytania :wink:.

Np. Szcz??liwa g?eg?ó?ka ?u?a ?d?b?o :wink:
Juz to proponowalem, ale akurat "ó" dziala: gzegzólka :)
vertical_invader
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: SafeMan »

Obstawiam, ze cos poszlo nie tak z tzw. kolacja w bazie danych, ciekawe co oni tam grzebali. Ciekawe tez, czy dadza rade odkrecic.
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: SafeMan »

Tak jak obstawialem, tak sie wlasnie stalo. Ale po kolei.

Dostalem wiadomosc od Pawla, ze przez blad z polskimi znakami na forum nie moze sie on nawet zalogowac, poniewaz jego nazwa uzytkownika zawiera polski znak. Problem dotyczy tez zapewne wszystkich innych uzytkownikow z polskimi znakami w nicku.

Otrzymuje on ponizszy blad przy probie logowania, co tylko potwierdza moje wczesniejsze podejrzenia:
DEBUG MODE

SQL Error : 1267 Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) for operation '='

SELECT user_id, username, user_password, user_active, user_level, user_login_tries, user_last_login_try FROM phpbb_users WHERE username = 'Pawe?'

Line : 65
File : login.php
Blad zwiazany z kolacja (collation) w bazie danych. Strzelam, ze forum stoi na bazie MySQL, wiec ponizszy watek powinien pomoc supportowi rozwiazac nasz problem:
https://stackoverflow.com/questions/302 ... r-in-mysql


EDIT: blad moze byc grubszy, bo przy wysylaniu wiadomosci pojawilo mi sie:
Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 267870, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('jak', 'obstawialem', 'sie', 'wlasnie', 'stalo', 'kolei', 'dostalem', 'wiadomosc', 'pawla', 'przez', 'blad', 'polskimi', 'znakami', 'forum', 'moze', 'nawet', 'zalogowac', 'poniewaz', 'nazwa', 'uzytkownika', 'zawiera', 'polski', 'znak', 'problem', 'dotyczy', 'tez', 'zapewne', 'wszystkich', 'innych', 'uzytkownikow', 'nicku', 'otrzymuje', 'ponizszy', 'probie', 'logowania', 'potwierdza', 'wczesniejsze', 'podejrzenia', 'debug', 'mode', 'sql', 'error', '1267', 'illegal', 'mix', 'collations', 'latin2generalci', 'implicit', 'and', 'latin1swedishci', 'coercible', 'for', 'operation', 'select', 'userid', 'username', 'userpassword', 'useractive', 'userlevel', 'userlogintries', 'userlastlogintry', 'from', 'phpbbusers', 'where', 'pawe?', 'line', 'file', 'login', 'php', 'zwiazany', 'kolacja', 'collation', 'bazie', 'danych', 'strzelam', 'stoi', 'mysql', 'wiec', 'watek', 'powinien', 'pomoc', 'supportowi', 'rozwiazac')

Line : 251
File : functions_search.php
Cos im sie mocno spartolilo z SQL-em :roll:
Admin
Site Admin
Posty: 450
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: z Forum
Kontakt:

Post autor: Admin »

Dobry research.
W serwerowni nazwa.pl wymagaja, zeby problemy z forum zglaszala osoba majaca wykupiona te usluge. Tak mi odpisali, kiedy chcialem ostatnio zglosic problem z certyfikatem SSL dla forum.
Dlatego potrzebny jest nam Andrzej.
Jak ktos ma do niego telefon albo aktualny mail to prosze sie z nim skontaktowac. Niestety zgubilem jego numer telefonu a ponadto ma zapchana skrzynke wiadomosci prywatnych a podany na forum adres e-mail nie istnieje :/
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Andrzej raz na kilka miesiecy si? tu pojawia... miejmy nadzieje, ze az tyle nie trzeba bedzie czekac... Przyznam, ze ja na razie robie post od forum - mam dojmujace wrazenie tymczasowosci, nie wiem, czy po ewentualnych korektach cos nie zniknie, postow bez polskich znakow nie lubie pisac a tych s?d?e?r? w ogole nie jestem w stanie czytac. Przede wszystkim - lubie formule forum dyskusyjnego, poniewaz stanowi wspaniale archiwizuje rzeczy napisane (w przeciwienstwie np do facebooka, gdzie widzialem swietne wpisy roznego rodzaju, ale potem ni cholery nie mozna ich znalezc); bardzo lubie czytac posty sprzed lat, a takze wygrzebywac je z zapomnienia, odnosic sie do nich. Mam wielka nadzieje, ze to wroci, ale na razie jest w pewnym sensie zablokowane. Troche jakby ksiazka wpadla do wanny.. oby tylko forum dalo sie lepiej wyprasowac!

A kiedy wroci do normalnosci, to bardzo licze na to, ze wielu forumowiczy, ktorych posty baardzo lubie (a takze sa dla mnie jak cenna skarbnica wiedzy), a ktorzy ostatnimi czasami pisali raczej kilka postow w miesiacu, uruchomi sie znowu bardziej - zeby pisac chociaz te kilka w tygodniu, by nie rzec dziennie ;-) - bo bardzo mi Waszego wkladu w ostatnich czasach brakuje.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Dobromir
epka kompaktowa
Posty: 1055
Rejestracja: 11.08.2019, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dobromir »

Echh... niestety, ale mi tez sie odechcialo pisania na forum...
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Wazne, zeby sie nam potem zachcialo!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Chyba wszystko znowu działa?
Podziękowania i ukłony dla Niewidzialnej Ręki!
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Admin
Site Admin
Posty: 450
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: z Forum
Kontakt:

Post autor: Admin »

Cud :shock:
To super :D
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

O! Świetnie, to teraz piszmy jak najwięcej :D

Wydaje mi się, że posty ze znakami zapytania pozostały z nimi, nie wiem tylko dlatego w wątku Retromaniaka wykrzaczony pozostaje tytuł - może próbowałeś go zmieniać podczas trwania awarii?
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
ODPOWIEDZ