Problemy i sugestie

Sprawy organizacyjne.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Admin
Site Admin
Posty: 450
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: z Forum
Kontakt:

Problemy i sugestie

Post autor: Admin »

Jeżeli będą mieli Państwo jakieś problemy z użytkowaniem Forum lub przyjdą Państwu do głowy jakieś wnioski racjonalizatorskie, bardzo proszę o zgłoszenia w tym wątku.
Pzdr.
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Czy jest szansa na posiadania avatara (takiego chociazby malego, maluskiego - avatarka...)? Zycie staloby sie kolorowe...
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Szansa jest, bo ja już posiadam ;)
vertical_invader
Awatar użytkownika
Andrzej
japońska edycja z bonusami
Posty: 3028
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andrzej »

Sorki, późno było i się troche pogubiłem :oops:. Avatary są już aktywne. W tej chwili ich parametry przedstawiają się następująco:
- max. 100x100 pikseli
- max. 15 KB
- nie są dopuszczone obrazki zapisane na innych serwerach.

To ostatnie, jest związane z moimi lukami w wykształceniu. Muszę poczytać, czy mogą stanowić potencjalne zagrożenie. Maksymalne wielkości będę zmieniał, jeżeli opinia publiczna będzie tego chciała. Sugeruję jednak zachowanie umiaru i elegancji.

Uwagi dodatkowe: jeżeli nie zostało to zrealizowane automatycznie, należy ustawić strefę czasową na GMT+2; daty wyglądają szczególnie uroczo po wpisaniu formatu: d.m.Y, H:i

Pzdr.

edit: nie wykluczam, że z okazji przenosin sam sobie avatarek sprawię :idea:.
Jos

Post autor: Jos »

Ja jestem za tym, żeby zostawić maksymalny rozmiar avatara 100x100. Te większe, z linków z imageshack, strasznie mnie irytują, nie wspomnę już o ruchomych gifach. Grrrrr...;)

Pzdr
Jos
Awatar użytkownika
JEAKAR
krucha płyta jednostronna
Posty: 28
Rejestracja: 11.04.2007, 08:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JEAKAR »

Andrzej pisze: nie wykluczam, że z okazji przenosin sam sobie avatarek sprawię :idea:.
Dobry pomysł :) ...
Pzdr.
Awatar użytkownika
Andrzej
japońska edycja z bonusami
Posty: 3028
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andrzej »

Kilka osób pytało o możliwość założenia skrzynek pocztowych w domenie rockjazz.pl. Istnieje taka możliwość, choć przy względnie dużej liczbie chętnych, pojemność takich skrzynek będzie raczej symboliczna (10MB ?). Jeżeli jesteście zainteresowani to podejmę odpowiednie działania. Myślę, że adresy mogą wyglądać np. w ten sposób: andrzej@rockjazz.pl

W najbliższym czasie podejmę kilka prac związanych z instalacją modyfikacji phpBB. Zacznę od shoutboxa zintegrowanego ze stroną. Jeżeli się nie powiedzie, wykorzystamy shoutboxa z poprzedniego miejsca. Dalej myślę o takich drobiazgach jak:
- możliwość sprawdzania pisowni (gdzieś widziałem takie sympatyczne rozwiązanie),
- możliwość sprawdzania stanu forum poprzez kanały RSS (wiem, że można, ale nie mogę odszukać odpowiedniego mod-a)
- możliwość wyboru różnych tematów graficznych.

To wszystko może troszke potrwać, bowiem zamierzam każde nowe rozwiązanie testować u siebie na serwerze lokalnym, a dopiero po sprawdzeniu instalować tutaj.

Pzdr.
Radek

Post autor: Radek »

Andrzej i Andy nie mają problemu, ale co z pozostałymi, którzy mogliby chcieć zarejestrować się korzystając z własnego imienia? Nie od dziś wiadomo, że są na FD grupy imienników (ze szczególnym uwzględnieniem Michałów). Gdyby był ktoś chętny na Radka, nie ma problemu - dopiszę sobie inicjał nazwiska.
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Andrzej pisze:Avatary są już aktywne.
Andrzej na premiera i prezydenta (jednoczesnie)!
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Bartek
kaseta "żelazówka"
Posty: 147
Rejestracja: 12.04.2007, 17:54
Kontakt:

Post autor: Bartek »

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby w dziale "Wykonawcy" przy każdym nowym zespole w pierwszym poście przedstwawić biografię i dyskografię (np. z Wikipedii), żeby było wiadomo, o kim mowa :wink:
Awatar użytkownika
chris
epka kompaktowa
Posty: 1020
Rejestracja: 12.04.2007, 16:00
Lokalizacja: Hesja

Post autor: chris »

Proponuje niesmialo aby watek Koncerty podzielic na Koncerty-przyszle (zapowiedzi, wspolne wyjazdy itd) i Koncerty-przeszle (recenzje koncertow, dyskusje uczestnikow,zdjecia, pamiatki itp.)
Obiecuje sobie ciagle, ze cos na temat baaardzo dawnych koncertow (SBB-76,78,80, Skorpio75, Omega76 itd.) kiedys napisze. Ale nie martwcie sie, to jeszcze troche potrwa. :wink:
Love & Peace
Radek

Post autor: Radek »

chris pisze:Proponuje niesmialo aby watek Koncerty podzielic na Koncerty-przyszle (zapowiedzi, wspolne wyjazdy itd) i Koncerty-przeszle (recenzje koncertow, dyskusje uczestnikow,zdjecia, pamiatki itp.)
Bardzo dobry pomysł! Dzięki temu powinno być czytelniej.
Proponuję:
Zapowiedzi koncertów
i
Relacje z koncertów
Awatar użytkownika
Włodek
epka kompaktowa
Posty: 1198
Rejestracja: 12.04.2007, 07:29

Post autor: Włodek »

1. mail.
W tej chwili kliknięcie w baton email od razu przenosi nas do programu pocztowego - to dobrze bo jest to ułatwienie, widać też od razu adresy użytkowników (tu prośba aby wszyscy, którym zależy na kontakcie ujawnili swoje adresy), czy jednak boty spamerskie nie wyłapią tych adresów? Na starej lokalizacji otwierał się formularz do wysłania maila. Jeśli nie ma zagrożenia spamem to niech tak zostanie.

2. favikon
Cóż, przydałby się i tyle. Pewno Andrzej już nad tym pracuje (moja PM-kę odebrał) ale przypomnieć się nie zawadzi :).

3. wątek VDGG
Są tam recenzje tatromaniaka, którego dawno na FD nie widziałem, byłoby ich ogromnie szkoda, przy okazji moich notek też ;). Może napisać do tatromaniaka maila aby te recenzje tu przeniósł? A może je skopiować pod Jego nickiem? Nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy.
Awatar użytkownika
Andrzej
japońska edycja z bonusami
Posty: 3028
Rejestracja: 10.04.2007, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andrzej »

Skopiuj, gdzie go będziemy szukać. Jak chcesz to jako cytat i już.
Pzdr.
PS. Sprawa maili i favicon - wieczorem.
Awatar użytkownika
Sheik Yerbouti
album CD
Posty: 1953
Rejestracja: 11.04.2007, 09:50

Post autor: Sheik Yerbouti »

Radek pisze:
chris pisze:Proponuje niesmialo aby watek Koncerty podzielic na Koncerty-przyszle (zapowiedzi, wspolne wyjazdy itd) i Koncerty-przeszle (recenzje koncertow, dyskusje uczestnikow,zdjecia, pamiatki itp.)
Bardzo dobry pomysł! Dzięki temu powinno być czytelniej.
Proponuję:
Zapowiedzi koncertów
i
Relacje z koncertów
Popieram! Będzie dużo czytelniej
ODPOWIEDZ