Supper's Ready, czyli przy muzyce o jedzeniu

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Danie typu co można zrobić z tego, co akurat jest.

A było parę plasterków polędwicy, co do której miałem wątpliwości, ale kot zjadł próbkę, więc użyłem i czujemy się dobrze, dziękuję.
Poza tym: 2 marchewki, 4 białe papryki, puszka krojonych pomidorów bez skórki, trochę oliwy z wytłoczyn z oliwek do smażenia, woreczek brązowego ryżu, ser żółty
Przyprawy tu akurat: suszona ostra papryczka, kmin rzymski, kurkuma, bazylia, sól, pieprz

Na początek trochę soli i kurkumy do garnka i woda. Jak się zagotuje, wrzucic ryz i na małym ogniu niech bulgocze z pół godziny (tyle akurat potrzebuje ten brązowy).
Na patelni rozgrzać oliwę. Pokroić w kostkę wędlinę i przesmażyć dla aromatu, po czym zdjąc z patelni. Na nią wrzucić troszkę ostrej papryczki oraz pokrojone wedle uznania (w słupki, paski, ćwierćtalarki) marchewkę i paprykę. Dusić pod przykryciem na średnim ogniu, aż zmiękną. Dorzucić pomidory, wędlinkę, szczyptę kminu, bazylii i na mocnym ogniu doprowadzić pomidory do postaci sosowej (można za pomocą drewnianej łyżki wspomagać proces). Na koniec wsypać ugotowany ryż, wymieszać wszystko, wedle uznania przykryć plasterkami żołtego sera do roztopienia. Górę dla efektu można posypać np. sproszkowaną papryką i oregano. I już.
Porcja dla dwojga. Smacznego :)
Awatar użytkownika
rockowy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3158
Rejestracja: 11.04.2007, 21:26
Kontakt:

Post autor: rockowy »

B.J. pisze:kot zjadł próbkę, więc użyłem i czujemy się dobrze, dziękuję
Tak otwarcie? Na forum? Nie boisz się Mirka ani Roberta? :D

Agnieszka dziękuje za przepis, a ja mam nadzieję, że szybko go wypróbuje :D
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Pan kot jest na kontrakcie, więc robi co do niego należy. Jest w tym bardzo dobry. Zepsutego nie zje.
Specjalista :)
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Podobno nie da się jej dobrze sfotografować. Tajemnicza, podstępna, nieobliczalna, egzotyczna. Pojawia się, kiedy chce, a znika szybko, sycąc i regenerując. Wątróbka drobiowa z cebulką i kapustą pekińską z dipem kurkumowo-paprykowym na bazie greckiego jogurtu. Karamba :!:

Obrazek
po prawej
Awatar użytkownika
mir
remaster
Posty: 2409
Rejestracja: 11.04.2007, 01:43
Lokalizacja: Krakus

Post autor: mir »

B.J. pisze:Podobno nie da się jej dobrze sfotografować. Tajemnicza, podstępna, nieobliczalna, egzotyczna. Pojawia się, kiedy chce, a znika szybko, sycąc i regenerując. Wątróbka drobiowa z cebulką i kapustą pekińską z dipem kurkumowo-paprykowym na bazie greckiego jogurtu. Karamba :!:

Obrazek
po prawej
B.J.u :lol: Opis potrawy dosc apetyczny :wink: , ale to kocurek takes the cake :D

pzdr

mir
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Jakuz pisze:Ja zbieram sobie w lesie borowiki, rydze i inne kozaki (...)
A ja maślaki na trawniku przed domem. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Ostrzeżenie dla wszystkich adeptów patelni!
Przeczytajcie, bo to może uratować Wam życie. Zupełnie poważnie.

Wczoraj smażyłem sobie spokojnie obiad. Rozgrzewałem olej i musiałem nie zauważyć, że zapalił mi się na patelni, albo właśnie osiągał temp. zapłonu i w momencie kiedy dodałem opłukane kiełki nastąpił wybuch!. Na szczęście względnie niewielki; metrowy słup ognia o średnicy patelni, jak z miotacza ognia. Byłem w szoku, nie wiedziałem co zrobić, zanim spali mi się kuchnia, mieszkanie, dom! Stałem jak wryty, a sekundy trwały pół wieczności. Ostrożnie, uważając by nie spłonąć, wyłączyłem palnik pod kuchenką i płomień zmalał i po chwili zniknął. Miałem olbrzymie szczęście!
Zobaczcie sami film i koniecznie przeczytajcie, co należy robić w takich sytuacjach, bo to się może każdemu przydarzyć.
http://www.ziolaiprzyprawy.info/2011/07 ... -w-kuchni/

Wizualizacja tzw. wyrzutu. To naprawdę tak wygląda!
Obrazek
http://www.edukacja.psp.wlkp.pl/index.p ... Itemid=102
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

Hi,hi, mnie to nie grozi. Mam kuchenkę indukcyjną, a fale magnetyczne, choćby nie wiem, jak się natężały, nie zapalą niczego.
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posty: 3292
Rejestracja: 18.05.2008, 15:39
Lokalizacja: Breslau, Schmiedefeld

Post autor: Duch 1532 »

Zainteresowanym zdradzę, że efekt przyrządzania nalewki przez wlewanie spirytusu do gotującej się masy smakowej wygląda podobnie 8)
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

:D
Ech, studenckie życie... ;))
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25821
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

A po cholerę robić nalewkę? Spirytus można wypić i bez tego?
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posty: 3292
Rejestracja: 18.05.2008, 15:39
Lokalizacja: Breslau, Schmiedefeld

Post autor: Duch 1532 »

Tarkus pisze::D
Ech, studenckie życie... ;))
To starsze czasy; byłem wtedy w liceum. Mój starszy brat, który wlewał, chyba jeszcze też.
Awatar użytkownika
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4550
Rejestracja: 11.04.2007, 18:21
Lokalizacja: Stalinogród

Post autor: Majkel »

Proponuję założyć nowy wątek, do którego można by przenieść wszystkie dzisiejsze wpisy. Nową dyskusję zatytułowałbym "Połykacze ognia" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Co podać do stołu, gdy przyjdą goście, a w domu nic nie ma

Świeżo upieczoną indyczkę pokrajać w plasterki, wyłożyć na półmisek, ubrać kaparami i sałatą z pomidorów. Funt łososia, trzy pudełka sardynek, szczupaka na zimno, pasztet ze zwierzyny i kilka śledzi marynowanych, zimne mięsa – rozłożyć na półmiskach i rozstawić na stole. Kilka butelek wódki i wina, trochę owoców, czarna kawa i likiery – i ta zaimprowizowana naprędce kolacyjka zadowoli najwybredniejsze gusta.

"W oparach absurdu" Antoniego Słonimskiego i Juliana Tuwima, Wydawnictwo Iskry, Biblioteka Stańczyka, 1958 rok
Awatar użytkownika
Windmill
japońska edycja z bonusami
Posty: 3927
Rejestracja: 11.04.2007, 08:07
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: Windmill »

Dziś przyrządzam szpinak z makaronem :)
przepis prosty jak drut, wieczorem mogę podać, gdyby ktoś chciał.
ODPOWIEDZ