Audycje Radiowe

lub czasopisma :)

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

WOJTEKK pisze:Widzisz Talerzu bo z Trójką to było tak - faktycznie trudno było znaleźć ostatnio tam cokolwiek ciekawego muzycznie, ale nie wynikało to z felernosci samej Trójki, tylko z felerności sceny muzycznej w ogóle - tak krawiec kraje, ja mu materii staje - nie było czego kroić. ...
I z tym się w pełni zgodzę. Przecież wystarczyło zostawić wszystko jak jest, tylko zamiast pchać się z rzeczami w rodzaju David Podsiadło czy jakieś inne wspaniałe współczesne wynalazki robić nieustające przeglądy starej dobrej muzyki - mało tego? 2 godziny hard rockowe, 2 jazzowe, 2 triphopowe, 2 techno, 2 z krautrockiem, 2 z progiem plus to co robimy na forum np. przeglądy rocznikowe czy lista przebojów z lat 70 czy 80 i zero polityki - słuchalność 20% pewna, kurde czy trzeba coś więcej?
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Aaa, właśnie teraz sobie słuchałem 2 ostatnie godzinki - no i znowu świetna muza! Bielizna, Ścianka, Bob Dylan i wreszcie The The - chyba pierwszy raz w życiu słyszałem w radiu The The!
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Boś za młody na Kaczkowskiego i lata 80-90 ;)

Edit : chodziło o The The
Awatar użytkownika
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4162
Rejestracja: 31.08.2008, 22:00
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: greg66 »

Tak też to pamietam The The i Matt Johnson i ciągle podniecał się jakimś przebojem (Kaczkowski).
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

The The pamiętam oczywiście ale tylko z nazwy za to w ogóle nie pamiętam co oni grali.
Bez sprawdzania postawiłbym, że pomiędzy Smiths a Waterboys.

A Trójkę w obecnej formule poprowadziłyby Dinozaury bez wychodzenia z domu. Nie o to mi w Trójce wyłącznie chodziło...
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

W sumie co do The The wcale nie jesteś zbyt daleki od prawdy, choć jednak nie - płyty "Infected" czy "Soul Maining" to jednak coś innego niż - skądinąd genialny - "Kingdom of Rain" z ich "Mind Bomb" :

https://www.youtube.com/watch?v=UIklk1gHbuQ
Awatar użytkownika
crescent
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5193
Rejestracja: 21.06.2009, 16:53

Post autor: crescent »

Słuchałem dzisiaj Wagli w Nowym Świecie. Nic porywającego nie puszczali, raczej smęcili, ale te ich gadki... bezcenne!
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Crescent, ja ich regularnie słucham dla brzmienia ich głosów ;) Choć np. płyty Tony Allena nabyłem - w drodze kupna - jak mawia straszy, właśnie dzięki nim.
Awatar użytkownika
crescent
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5193
Rejestracja: 21.06.2009, 16:53

Post autor: crescent »

Dzisiaj o hamburgerach też było.
Młody do starego: "No przecież widziałem cię z hambuxem!"
Stary: "Nie widziałeś, nie kłam! Ale zjadłbym w końcu jakiegoś dobrego hambuxa."
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

No i za to między innymi ich , kurde lubię!
Awatar użytkownika
crescent
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5193
Rejestracja: 21.06.2009, 16:53

Post autor: crescent »

Cieszą me oczy Twoje wpisy Jakuz. Tak trzymaj! :)
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Crescent, ale słuchaj ich nadal - w każdej audycji jest coś naprawdę mocnego.
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 25820
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Post autor: WOJTEKK »

Monstrualny Talerz pisze:
WOJTEKK pisze:Widzisz Talerzu bo z Trójką to było tak - faktycznie trudno było znaleźć ostatnio tam cokolwiek ciekawego muzycznie, ale nie wynikało to z felernosci samej Trójki, tylko z felerności sceny muzycznej w ogóle - tak krawiec kraje, ja mu materii staje - nie było czego kroić. ...
I z tym się w pełni zgodzę. Przecież wystarczyło zostawić wszystko jak jest, tylko zamiast pchać się z rzeczami w rodzaju David Podsiadło czy jakieś inne wspaniałe współczesne wynalazki robić nieustające przeglądy starej dobrej muzyki - mało tego? 2 godziny hard rockowe, 2 jazzowe, 2 triphopowe, 2 techno, 2 z krautrockiem, 2 z progiem plus to co robimy na forum np. przeglądy rocznikowe czy lista przebojów z lat 70 czy 80 i zero polityki - słuchalność 20% pewna, kurde czy trzeba coś więcej?
Ale Trójka nie mogła być radiem "Czy to jeszcze pamiętasz" musieli jakoś iść do przodu, a że przez ostatnie 2 dekady to głównie bezdroża i mokradła... nie bylo się z tego jak wycofać. nie ma się co czarować - ostatnia ważna płyta rockowa to "OK Computer" - 23 lata temu. A potem to uwiąd, teraz już uwiąd starczy. I starczy...
A muzyka dla "starych dziadów" w Trójce też była - Minmax w swojej sporej części, audycje Manna, Niedźwieckiego, śp. Barbary Podmiotko, w Koloniach Francuskich bywało duzo fancuskiej klasyki, elektronika u Kordowicza, Ptaku i jego Trzy kwadranse Jazzu - tego tak malo nie było.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

I to była kwintesencja Trójki, nawet jak muzyka nie do końca mi pasowała to dialogi Wagli rekompensowały jej braki a nawet wychodziło to na plus dodatni.
Awatar użytkownika
crescent
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5193
Rejestracja: 21.06.2009, 16:53

Post autor: crescent »

Jakuz pisze:Crescent, ale słuchaj ich nadal - w każdej audycji jest coś naprawdę mocnego.
Ku chwale Ojczyzny, obywatelu Adminie! :wink:
ODPOWIEDZ