Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8597
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

Zniechęcający głos więc chyba zostawimy zabawę innym. Czuwaj :!:
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14121
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: B.J. »

Białystok pisze: 14.11.2022, 21:16 Zniechęcający (...)
:?: :!:
W którym miejscu?
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8597
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

Brzmi bardzo to ironicznie.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: gharvelt »

Odnoszę wrażenie, że pomysł został odebrany jako lokalne wcielenie projektu piłkarskiej Superligi, tj. rywalizacji zamkniętej, toczącej się wyłącznie wśród odizolowanej elity, do której nie może się dostać nikt spoza. Jeśli tak, to zaznaczam, iż założenia są zupełnie różne: wcale nie chodzi o ograniczanie się wyłącznie do mainstreamu, ani tym bardziej o skracanie zakresu - lista finałowa punktujących niech ma i 500, 800 czy więcej tytułów, czemu nie, jeśli tak wskażą uczestnicy. Krytyczne głosy chętnie poznamy (bo może np. wcale nie ma chęci pośród forumowiczów na taką zabawę i lepiej nie zaczynać), ale za szczególnie cenne uważam precyzyjne wskazówki: czy to jakieś konkretne założenia wzbudzają niechęć (a jeśli tak, to jak inaczej podejść w danym aspekcie), czy też może cały pomysł do niczego?
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: MirekK »

Przepraszam, że się wtrącę ale nie odebrałem postu B,J.-a ani jako głosu zniechęcającego ani ironicznego. Wręcz przeciwnie. W każdej dekadzie wybór jest przeogromny, a z listą propozycji byłoby dużo łatwiej. Podał ciekawy pomysł aby tą listę propozycji zbudować szybko i sprawnie. Jedynie co bym zmienił, to możliwość głosowania na albumy spoza listy propozycje.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: PumaGuma »

Z chęcią nawet i teraz bym ułożył taką listę najlepszych płyt dekady, czy lat 80' czy 90' :D
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8597
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

MirekK pisze: 14.11.2022, 21:54 Przepraszam, że się wtrącę ale nie odebrałem postu B,J.-a ani jako głosu zniechęcającego ani ironicznego. Wręcz przeciwnie. W każdej dekadzie wybór jest przeogromny, a z listą propozycji byłoby dużo łatwiej. Podał ciekawy pomysł aby tą listę propozycji zbudować szybko i sprawnie. Jedynie co bym zmienił, to możliwość głosowania na albumy spoza listy propozycje.
Więc po co w ogóle lista?
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: MirekK »

Dla tych jak Ty i ja, którzy zagłądają na FD dosyć często, abyśmy nie zapomnieli o jakimś ważnym tytule. Dla tych, którzy nie zaglądają w ogóle, a wpadają na FD ponagleni PM-ką od prowadzącego pod koniec zestawienia, aby mieli z czego wybierać. Moim skromnym zdaniem obecność listy propozycji, ale tej ograniczonej ilością tytułów (crème de la crème), może zwiększyć frekwencję.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8597
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

To wkraczamy w obszary, gdzie dla mnie jest ważny tytuł X, a dla kogoś Y, który dla mnie nic nie znaczy i odwrotnie.
Nawet Karmazynowy Król w 1969 r. okazał się nieistotny dla wielu...
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: MirekK »

Dlatego też napisałem powyżej, że powinniśmy pozwolić na głosowanie na albumy spoza listy propozycji. Jeśli każdy z uczestników wyślę swoją 20 ulubionych albumów (bez kolejności, alfabetycznie) to będziemy mieli do wglądu Kanon dekady.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14121
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: B.J. »

Białystoku, Gharvelcie, w Waszej propozycji nie ma listy, co tak naprawdę oznacza listę nieskończoną. Ja proponuję preselekcję, której istotą jest to, że każdy wskazuje te płyty, na których najbardziej mu zależy, żeby zaistniały. Wasza propozycja w mojej ocenie zmienia b. niewiele w formacie zabawy. Moja propozycja jest bardziej radykalna w tym zakresie, ale nadal nie jest to żadna rewolucja. Chodzi o szybkie, sprawne i konsekwentne zadziałanie. Sądziłem, że Wam chodzi o to samo.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5744
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: gharvelt »

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie. Może to ja (i Białystok) mylnie odebraliśmy Twoją wypowiedź, a MirekK odczytał ją właściwie. Co do listy wstępnej, zaproponowałem jej brak, z kilku powodów (część z nich wskazałem wcześniej), aczkolwiek się nie upieram i ostateczną decyzję pozostawiam założycielowi tematu. Na pewno jestem za tym, żeby - nawet jeśli takowa powstanie - nikogo nie ograniczała, czyli tradycyjnie można głosować na pozycje spoza listy wstępnej.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Crazy »

Mi się podoba, przy czym w propozycji B.J.'a nie podobają mi się dwa słowa: "żadnych rekomendacji". Dla mnie forum dyskusyjne jest po to, żeby wypowiadać swoje zdanie i nie krępowałbym tego. Zależy nam na zwięzłości i żeby tym razem to nie było narzędzie zgłębiania (jak przy obecnej formule plebiscytów), tylko taka po prostu listowa zabawa - spoko, koncepcję rozumiem i przyjmuję. I uważam, że sama zwięzłość, krótki czas trwania plebiscytu, sprawdzi się jako ogranicznik rekomendacji, bo się po prostu nie zdąży za wiele napisać, chyba że ktoś akurat ma za dużo czasu.
Ale jeżeli komuś będzie bardzo zależało, żeby coś zarekomendować, to się zepnie i zrobi to - a może inny jednak da się namówić i posłucha. To, że nie ma to być, tym razem, kwartalne czy półroczne studium rocznika, to nie znaczy, że ideałem jest nie przesłuchać żadnej płyty do takiego plebiscytu!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8597
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

A jaki miałby być termin na te listy, bo ten zrobi od ręki, ów potrzebuje miesiąca? Przynajmniej tak przebiega głosowanie.
Krótki termin oznacza, że wielu nawet się nie zorientuje, że on minął, bo wiem jak jest z głosowaniem i namawianiem na nie.

Nie będzie jego kanonu, to dyskryminacja, nie głosuję zatem, tamto i owamto.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5024
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Crazy »

Ja bym dał z miesiąc, ale czy to będzie 5-6, czy 3-4 tygodnie, to już szczegół.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
ODPOWIEDZ