Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

W przyszłym tygodniu spróbujemy ruszyć z tematem 1990-1999.

Samo założenie tematu to prosta sprawa, gdyby nie tzw. wstępna lista. Ona będzie, ale na warunkach tak jak w plebiscycie na album 1980-1989, czyli nie będzie następnie dopisywania setek tytułów, które z reguły otrzymują wyłącznie głosy od osób, które wnoszą od ich dopisanie.

Lista jest w fazie układania, co jest znacznie trudniejsze niż w poprzedniej dekadzie z uwagi na znacznie mniejszą znajomość tematu przez prowadzących. Dlatego też brak szalenie ważnego albumu X wykonawcy Y powinien być odnotowany w dyskusji jako jego reklama a nie zarzut.

Przy jej układaniu kierujemy się przede wszystkim RYM ale nie tylko, jednak niektóre gatunki są dla nas zupełnie obce i nie można oczekiwać ich dostatecznej ekspozycji.

Rodzi się też pytanie, czy finał zrobić pomiędzy Wielkanocą a Majówką, czy po niej?
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: MirekK »

Białystok pisze: 16.02.2023, 13:02
Lista jest w fazie układania, co jest znacznie trudniejsze niż w poprzedniej dekadzie z uwagi na znacznie mniejszą znajomość tematu przez prowadzących. Dlatego też brak szalenie ważnego albumu X wykonawcy Y powinien być odnotowany w dyskusji jako jego reklama a nie zarzut.

Przy jej układaniu kierujemy się przede wszystkim RYM ale nie tylko, jednak niektóre gatunki są dla nas zupełnie obce i nie można oczekiwać ich dostatecznej ekspozycji.
No to smuteczek, mojego No. 1 dekady nie będzie na 100% na liście propozycji, bo ma słabe noty na RYM. A może zrobić regułę, że każdy AKTYWNY w dyskusji tematu i PLANUJĄCY uczestnictwo może podesłać max 3 albumy do dopisania do listy propozycji, po uprzednim sprawdzeniu, że jest to album wydany w dekadzie lat 90-tych. 33 uczestników x 3 = 99. Bedziesz miał do dopisania mniej niż 100 albumów. 😉
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

... i tego się najbardziej obawiałem. :x
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: SafeMan »

Przecież i tak możesz polecić ten album w wątku, co za różnica czy się znajdzie na liście propozycji.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: gharvelt »

MirekK pisze: 16.02.2023, 14:09 mojego No. 1 dekady nie będzie na 100% na liście propozycji, bo ma słabe noty na RYM.
Białystok pisze: 16.02.2023, 13:02 Przy jej układaniu kierujemy się przede wszystkim RYM ale nie tylko
Skoro nie tylko, to znaczy, że może się znaleźć ;)
MirekK pisze: 16.02.2023, 14:09 A może zrobić regułę, że każdy AKTYWNY w dyskusji tematu i PLANUJĄCY uczestnictwo może podesłać max 3 albumy do dopisania do listy propozycji, po uprzednim sprawdzeniu, że jest to album wydany w dekadzie lat 90-tych. 33 uczestników x 3 = 99. Bedziesz miał do dopisania mniej niż 100 albumów. 😉
Nie jestem skłonny iść w takie zasady, zresztą reakcja Białystoka sugeruje, że on również tego nie popiera. Nie dość, że czasochłonne, to niepotrzebnie skupiamy się na sporach co jest, a czego brakuje na liście, która nie ma żadnego znaczenia. Przecież rekomendować w wątku można bez ograniczeń, można polecić nawet i 1 000 albumów. Po co nam te nic nie wnoszące posty w rodzaju "moje propozycje nie zostały wpisane na listę wstępną" etc.? Piszmy, polecajmy, udzielajmy się w dyskusji, a każdy i tak zagłosuje na to, co uzna za słuszne, niezależnie czy na liście wstępnej występuje, czy też nie.
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: MirekK »

SafeMan pisze: 16.02.2023, 14:34 Przecież i tak możesz polecić ten album w wątku, co za różnica czy się znajdzie na liście propozycji.
Różnica jest. Powiedział bym, że wiecej niż połowa uczestników zestawienia dekadowego lat 80-tych nie zrobiła jednego wpisu w temacie. Czy uważasz, że wertowali 30 stron z propozycjami innych? Na 100% nie. Kto ma na to czas? Albo kierowali się swoimi zapiskami, albo listą propozycji. To, że ja polecę ten album w temacie, nic to nie da. Nikt tego wpisu nie przeczyta z tych, którzy wpadają na forum raz na jakiś czas, albo tylko raz aby podesłać indywidualną listę do kierownika zestawienia po otrzymaniu PM-ki od niego.
Rzuciłem propozycję, nie spodobała się, temat zakończony.
Ostatnio zmieniony 16.02.2023, 15:43 przez MirekK, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Dobromir
epka kompaktowa
Posty: 1055
Rejestracja: 11.08.2019, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Dobromir »

Róbmy ten 1979.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

Wpisanie na listę, na której jest 546 pozycji, kolejnych 99, znanych niemal wyłącznie tym którzy je zgłaszają, wniesie jeszcze mniej niż reklama płyty.

Musiałaby być na tej liście adnotacja że album x zgłasza Dinozaur y bowiem...

Z kolei teza, że połowa nawet nie wertuje tematu z uwagi na brak czasu - robimy to jednak nie z dnia na dzień, tylko przez ok. 2 miesięcy, trochę podważa sens takiego plebiscytu. To ma jednak być zabawa dającą satysfakcję jej uczestnikom a nie odrabianie nudnej pracy domowej w 7B.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

Chciałbym też zainicjować temat zakończenia tzw. PM-ek, chociaż wiem, że Gharvelt ma zdanie odmienne. Po ostatnich odzew był symboliczny a wysłałem ich mnóstwo. Zachowujemy się jak kierownicy w firmie pilnujący pracowników on line a nie jak fani muzyki, którzy dobrowolnie oddają się swojej pasji.
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Piotr »

Białystok pisze: 16.02.2023, 13:02 W przyszłym tygodniu spróbujemy ruszyć z tematem 1990-1999.

Rodzi się też pytanie, czy finał zrobić pomiędzy Wielkanocą a Majówką, czy po niej?
Dzięki za inicjatywę, warunki Prowadzących jak najbardziej mi odpowiadają, a termin finału może być ten wcześniejszy.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: gharvelt »

Białystok pisze: 16.02.2023, 15:54 Chciałbym też zainicjować temat zakończenia tzw. PM-ek, chociaż wiem, że Gharvelt ma zdanie odmienne. Po ostatnich odzew był symboliczny a wysłałem ich mnóstwo. Zachowujemy się jak kierownicy w firmie pilnujący pracowników on line a nie jak fani muzyki, którzy dobrowolnie oddają się swojej pasji.
Odmienne zdanie to w tym przypadku eufemizm - mam skrajnie odmienne zdanie, a ostatnie plebiscyty prowadzą mnie do dokładnie przeciwnego wniosku, tj. przydałoby się jeszcze więcej PM-ek i jeszcze wcześniej. Ponieważ jednak sam nie chcę się tym zajmować 8) (niewdzięczne zadanie, fakt!), to rozumiem takie wytłumaczenie oraz podejście. Koniec końców decyzja i tak zawsze pozostaje w rękach organizatora bądź współorganizatora, czy, komu i kiedy się przypominają. Nie widzę potrzeby, żeby tę kwestię w jakikolwiek sposób formalizować.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

Nie wiem jak jest u innych ale po zmianie (serwera?) nie otrzymuję już na pocztę powiadomień z Forum. Jeżeli tak to też działa u innych to bez zajrzenia na Forum trafiają one w próżnię.

Ostatnio wysłałem ich mnóstwo i odezwało się zaledwie kilka osób, wyłącznie Ci których tu widzę przynajmniej raz na jakiś czas, a prowadząc plebiscyt mam podgląd na Forum niemal non stop.
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Monstrualny Talerz »

Termin: przed Wielkanocą, albo tuż po - lata 90 są doskonale znane i nie ma co tu znacząco deliberować.

Dodawanie do listy: to bym jednak rozważył, podoba mi się propozycja Mirka, że każdy ma prawo do trzech czy pięciu propozycji. Albo niech Prowadzący ma po prostu prawo dopisać co uważa za słuszne, a co pojawi się w ewentualnych poleceniach. W latach 80 jednak zabrakło kilku znaczących pozycji na liście. Jednak jeśli ma ktoś jakiś bardzo ważny album na pierwszym, to jest to - jakkolwiek to nie zabrzmi śmiesznie "bolesne". Zgadzam się z Mirkiem, że brak na liście głównej ma jednak wpływ na ostateczny wynik. Część głosujących nie robi z tego takiej wielkiej mecyji jak my, albo wpadając tylko od czasu do czasu może uważać, że można głosować tylko na te z listy (sam bym tak pomyślał).
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Monstrualny Talerz »

Białystok pisze: 16.02.2023, 15:54 Chciałbym też zainicjować temat zakończenia tzw. PM-ek...
To jest trudne pytanie, generalnie o samą bytność na forum i o jednak sens robienia tych plebiscytów (bo chyba Akond np. uważał, że są niepotrzebnym zawracaniem głowy, zastanawia mnie ta opinia) i ciągnięcie ludzi za uszy. Dla mnie jest on ogromny, dla kilku (nastu?) z Was zapewne też, ale namęczysz się, narobisz (bo to jest kawal roboty), a po finale kilka komentarzy i tyle...Część ludzi w ogóle nawet słowem się nie odezwie. Dla mnie wartość z realizacji plebiscytów jest ogromna, nigdy nie poznałem tyle muzyki, nie usystematyzowałem sobie porządnie, nie uszeregowałem w głowie. Szczerze mówiąc to chyba gdyby nie te plebiscyty i samo forum to zupełnie podupadłbym w słuchaniu i poszukiwaniach.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

To żeby nie być gołosłownym, prosty przykład:

Camberwell Now - The Ghost Trade 131 pkt (MirekK 50/caught 46/RoryGallagher 35)

Był na liście, czy to coś dało? Dostał tylko głosy od tych co go dobrze znali.
ODPOWIEDZ