Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Najciekawsze - najsilniejszych.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

W niedzielę 20 lutego, jak się zsynchronizuję z Mirkiem założę temat. Moja lista jest gotowa. Zawiera około 320 tytułów, ale mam wrażenie, że mógłbym ją ciągnąć w nieskończoność.
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: MirekK »

Pasuje mi jutro 21:00 Twojego czasu. Super, że wstępna lista ma tylko 320 tytułów. Jest miejsce na dopisywanie tytułów, które my, uczestnicy zestawienia lubimy. :)
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Crazy »

Ku pamięci:
esforty pisze: 04.04.2014, 14:08 Jeden z moich ulubieńców, wyniki nieoczekiwane.
A może sequel ???
Post ten dotyczył Nicka Cave'a i wątku "Przetrwają najsilniejsi", i tego, że autor posta nie zdążył wziąć w zabawie udziału. Podobnie jak autor posta przedostatniego w tym wątku:
Duch 1532 pisze: 03.01.2014, 21:25 Gdzież -- oto pytanie -- większa niegodziwość: w wynikach, czy okoliczności, że przeoczyłem taką ucztę?

(Wyniki do przyjęcia, ale i ja zbyt winny się nie czuję; rozstrzygnąć przeto trudno. Abattoir Blues/The Lyre of Orpheus, zda się, za nisko, miejsce debiutu -- karygodne!).
a ja to już w ogóle ;-)

Nie mówię, że już-już, ale chętnie bym postrzelał i przy okazji zmusił się do aktywniejszego posłuchania tego wielce cenionego Cave'a z lat 80., z którym ja się nie zaprzyjaźniłem (a może przy okazji wsparłbym jego płyty XXI-wieczne, które w tamtej strzelance raczej przepadły z kretesem.


Przypominam też o pomyśle strzelanki do U2 i The Police, które tu na łamach się przewinęły.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: esforty »

Prawda!!
Chętnie w II odsłonę <ciosów> w mordercze sny , Nicka, zaangażowałbym się, niestety nie organizacyjnie :oops: :oops: .
Dawno nie było edycji Nie ma mocnych, w ogóle.
Może rozmroziłyby się serca, niektórym Userom.
Wynik poprzedniej edycji, zgoda, do fundamentalnych zmian.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Taribo West
singel analogowy
Posty: 396
Rejestracja: 06.04.2021, 11:03
Kontakt:

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Taribo West »

i was thinking that could be interesting a poll about the best polish jazz album. What do you think about this idea?
Awatar użytkownika
K o n i u
singel kompaktowy
Posty: 447
Rejestracja: 24.06.2018, 22:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: K o n i u »

Taribo West pisze: 12.05.2023, 10:46 i was thinking that could be interesting a poll about the best polish jazz album. What do you think about this idea?
You can try. There are dozens of these albums. I am "FOR" because currently I listen to Polish jazz most often.
na FD od 23 września 2013 (938 postów pod starym nickiem: Koniu -> K o n i u) :)
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Leptir »

Taribo West pisze: 12.05.2023, 10:46 i was thinking that could be interesting a poll about the best polish jazz album. What do you think about this idea?
I'm in. If you set a reasonable deadline, I'll try to participate in such a poll.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Monstrualny Talerz »

Ja proponuję raczej powrót do sukcesywnego przegrzebywania kolejno lat 2004 (2005 i 2006) i 1979 (1980, 1981) jeśli oczywiście ktokolwiek jeszcze w ogóle jest zainteresowany plebiscytami. Obawiam się, że takie duże plebiscyty (lata 80, lata 90, cały polish jazz) niewiele wnoszą, bo z jednej strony bazuje się na tym co się zna, a z drugiej strony zbyt duża ilość płyt do wyboru powoduje, że głosuje się tylko na topowe i uznane rzeczy, a jednocześnie powstaje bardzo dużo planktonu (miejsca od 100 do 700).
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Piotr »

W sumie racja, z jednym wyjątkiem, że te 30 głosujących osób wskazuje na to, że zainteresowanie jest. Ogólnie w nowych edycjach bieże udział więcej osób, niż w poprzednich, a to chyba dobry prognostyk .
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

Planktonu by nie było gdyby ograniczyć listy, ale zwyciężyła opcja im dłuższa lista tym lepiej.
Awatar użytkownika
Taribo West
singel analogowy
Posty: 396
Rejestracja: 06.04.2021, 11:03
Kontakt:

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Taribo West »

Monstrualny Talerz pisze: 14.05.2023, 09:41 Ja proponuję raczej powrót do sukcesywnego przegrzebywania kolejno lat 2004 (2005 i 2006) i 1979 (1980, 1981) jeśli oczywiście ktokolwiek jeszcze w ogóle jest zainteresowany plebiscytami. Obawiam się, że takie duże plebiscyty (lata 80, lata 90, cały polish jazz) niewiele wnoszą, bo z jednej strony bazuje się na tym co się zna, a z drugiej strony zbyt duża ilość płyt do wyboru powoduje, że głosuje się tylko na topowe i uznane rzeczy, a jednocześnie powstaje bardzo dużo planktonu (miejsca od 100 do 700).
I can understand that a decade poll it is very dispersive, but i think polish jazz or polish 80 are not and as option are comparable to a year poll.
Anyway in my mind if you are interested i would make a polish jazz plebscite just after the summer
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: SafeMan »

To co, kończymy lata 70. i potem robimy dekadę 70s?
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Białystok »

Możesz spokojnie zakładać :)
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: Crazy »

Z 1979 jest ten kłopot, że
kłapouch pisze: 19.07.2022, 21:34 Ja założyłbym 1979 w początkach stycznia z finałem pod koniec marca (ewentualnie w połowie kwietnia)
i mi się w głowie zablokowało. Bo jak powiedział, że założy, to założy, ale jednak nie założy?
SafeMan, może to dobry pomysł, żebyś zadebiutował tak świetnym rocznikiem :!:

Niezależnie od wszystkiego, lada dzień możecie się spodziewać nowego tematu w tym dziale, pewnie domyślacie się, jakiego.

Taribo - sure, go ahead, Polish jazz is cool! And after the summer is a very good perspective, too.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)

Post autor: SafeMan »

Dzięki, ale z prowadzenia się wypisuję ;)
ODPOWIEDZ