Przy muzyce o Piwie

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Obrazek

Czyli RIS z "dziebkiem tytoniu" (czyli z dodatkiem zielonych liści tytoniu szlachetnego) prosto z serca Pyrlandii :wink:.
Nie palę i nigdy nie paliłem, ale ten nietypowy dodatek nie przeszkadza. Efekt jest całkiem ciekawy. A poza tym nowy Ozzy ryczy w tle, no i 11 % alkoholu też robi swoje :wink: Jest miło.
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Mimo że wyroby tytoniowe rzuciłem definitywnie ponad dekadę temu, to tutaj bym zrobił wyjątek.
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

I znowu Maltgarden!

Obrazek

Imperial Stout With Arabic Spices, 30 Plato, 12,5% alkoholu. Gęsty imperialny stout z dodatkiem karobu czyli szarańczynu, wanilii burbońskiej oraz cynamonu.

Piana niezbyt obfita, drobna i trwała, czarna, nieprzejrzysta barwa. t Intensywny, przyjemny aromat, deserowy. Głównie kakao, przyprawy, wanilia. Słodkie, kremowe i mocno czekoladowe, a także cynamon, wanilia. Nieduża goryczka.
Ładnie ułożone, alkohol dobrze ukryty.
Świetne piwo (choć nie dla każdego ze względu na słodycz)! Generalnie zwykle dają radę. Ale to piwo wyjątkowo się udało!
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Przez ostatnie dwa tygodnie zdradziłem piwo na rzecz Rislingów, ale od wczoraj słoneczko przypieka, Żona weszła na wysokie obroty trybu "prace przydomowe" (kopanie, malowanie...) więc chłodzić się trzeba czymś co doskonale gasi pragnienie, ale nie przymula zbyt szybko... Cóż lepszego niż malinowe sour ale (tylko 4.75% alk.)? Wyrób nie lokalny, ale ciągle z szerzej zdefiniowanej okolicy: browar Otter Creek w stanie Vermont.


Obrazek
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Na cześć wczorajszych zwycięzców (czyli Legii oczywiście 8)):

Obrazek

Czyli: High Five Left Hand - Vanilla & Orange Multigrain Wine z browaru Nepomucen

Ekstrakt: 30 % wag., Alkohol: 12 % obj.

Pomarańczy za bardzo nie czuć, wanilię i owszem. Alkohol nieźle ukryty, odpala z pewnym opóźnieniem :wink:. Całkiem smaczne, ale dobrze, że dzisiaj temperatura w normie, bo mogłoby dać do myślenia :wink:.
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Brawa dla Legii, może nie za grę ale na pewno za wynik.

Ja piwo zdradziłem w ostatnich tygodniach dla Rieslingów (wpadłem w średnio-długi ciąg tematyczny), ale już jestem znowu przy piwie.
W nawiązaniu do przybijania piątki, proponuję uścisk ręki - Cosmic Handshake:

Obrazek

Współpraca Sixpoint Brewery z Brooklynu i Victory Brewing Company z Pensylwanii, jako rezultat dała fuzję cierpkiego, kwaśnego sour ale z soczystym, owocowym IPA. Wzorowy przykład wszystkiego co najlepsze w tym New England style double IPA. Piękny intensywny kolor, wyraźnie mętne w wyglądzie, w smaku dominują jakieś cytrusy ale wyczuwam też coś słodszego i łagodzącego kwaśno-cierpki smak: może mango albo brzoskwinia? Dla mnie bomba, doskonałość.
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Bluberry thrill, czyli porzeczkowe sour ale, 3.7%. Od sąsiadów, z Smuttynose Brewing Co. w New Hampshire. Niczym nie zaskakuje, jest co ma być - typowe sour ale, dobre.

Obrazek
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Drawn & Quartered czyli kolejna propozycja z Nighmare Brewing Company

Quadruple Dry Hopped Imperial India Pale Ale

Piękny, niewinie złoty kolor i słodki, owocowy zapach (nektarynki i mango) obiecują delikatne rozkosze podniebienia. Nic nie zapowiada, groźby sponiewierania przez Czterech Jeźdźców Apokalipsy...
W smaku oleiste, bogato aromatyczne (owoce tropikalne i wyraźna obecność alkoholu - 10%) z wyrażną dominacją chmielu (kombinacja Nelson Sauvin, Galaxy, Enigma i Citra ). Efekt poczwórnego chmielowania na zimno (quadruple dry hopping) przedfermentacyjnej mieszaniny (wort).
Obrazek


To moje drugie spotkanie z Nighmare Brewing Company. O ile Windlass of Erasmus nie przystawało charakterem do swej okrutnej nazwy, o tyle Drawn & Quartered to wyrafinowana tortura dla podniebienia. Niby wiedziałem czego się spodziewać, myślałęm, że jestem gotowy... ale nie byłem. Mocna rzecz.
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Obrazek


Przyjemne, orzeźwiające Double New England IPA od Funky Fluid. Solidna, ale nieprzesadzona goryczka, aromat tropikalnych owoców. Na weekendowe upały, jak znalazł. No, może odrobinę za dużo alkoholu - 7,8 %.
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Kiedy robisz to co lubisz i lubisz to co robisz 8)

Obrazek

Efekty pracy pod koniec dnia: "zmarnowałem" dziś ok. 6 litrów piwa (ta złocista ciecz na lewo to Belgian-style witbier). Czas do domu. A w domu... czas otworzyć zimne piwo :twisted: A tym co nowego i dobrego ostatnio próbowałem, innym razem...
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Freefall pisze: Przyjemne, orzeźwiające Double New England IPA od Funky Fluid
O, to "moje" klimaty (geograficznie)! A ten browar ma niezłą selekcję gatunków, w tym sporo NE IPAs. Ciekawe...
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Themisto : Hazy IPA (6.5% alk.) z Modern Times Beer w San Diego, CA.
Co mnie skłoniło do wyprawy na zachodnie wybrzeże? Modern Times to stowarzyszenie skupiające lokalnych niezależnych piwowarów i palaczy kawy. Pierwszy browar w Kaliforni, którego włąścicielami są pracownicy. Zaintrygowało mnie to.

Co do piwa. Cytrusy i chmielowa goryczka. Nie powala na kolana, powinienem skupić się na poszukiwaniach bliżej domu.
Obrazek


Stormalong z Blue Hill Orchard w Wallingford, CT: niefiltrowany cydr.

A propos szukania blisko domu - ten cydr produkowany jest w sąsiednim mieście. Jako że temperatury rosną i trzeba się dobrze chłodzić, będzie jak znalazł. W smaku lekko wyczwalne drożdże, poza tym cydr jak cydr.
Obrazek
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Bart pisze:Themisto : Hazy IPA (6.5% alk.) z Modern Times Beer w San Diego, CA.
Teraz różnego rodzaju Hazy IPY są popularne.

Leję a więc dobry pretekst na:

Obrazek

Imperialny stout z dodatkiem kakao i papryczek chili (habanero, passila, chipotle). Niesamowicie gęste, mnóstwo czekolady.
Ciekawe. Pierwszy raz widziałem piwo z kożuchem. Nie lubię, żeby się coś marnowało, więc resztkę, która pozostała, zjadłem ... przy pomocy łyżeczki.
Chyba zapamiętam ten dzień na zawsze :D.
Awatar użytkownika
Bart
remaster
Posty: 2075
Rejestracja: 11.04.2007, 05:00
Lokalizacja: East Hampton, CT

Post autor: Bart »

Freefall pisze:
Imperialny stout z dodatkiem kakao i papryczek chili (habanero, passila, chipotle).
Chipotle to moje ulubione papryczki. Przy habanero wymiękam. Ciekawa kombinacja, może sponiewierać, nawet jeśli w piwie...
Say you want to know the truth, well you can ask me a question
I'll tell you something that you may want to hear
But I'll lie
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Bart pisze:
Freefall pisze: Chipotle to moje ulubione papryczki. Przy habanero wymiękam. Ciekawa kombinacja, może sponiewierać, nawet jeśli w piwie...
Ja chyba nie rozróżniam :).
Chili było czuć, ale nie, aż tak bardzo, żeby sponiewierało. Jednak głównie czekolada, no i 8,5 % alk. nie mało, jednak nie tyle, żeby zaszumiało w głowie :).[/quote]
ODPOWIEDZ