Przy muzyce o grach

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Ktoś jeszcze się nie może doczekać nowej Zeldy? Fani Nintendo w Polsce to w sumie rzecz rzadka, bo to albo nowe pokolenia albo ludzie, którzy jakimś cudem zamiast PS1 w latach 90 kupili N64.
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Adrithgor pisze:Ktoś jeszcze się nie może doczekać nowej Zeldy?
Switch jest całkiem fajny, ale raczej nie dla mnie. Kupiłem młodemu (bratu) jakiś czas temu z kilkoma grami, i sobie chwalił.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Switch jest genialny, przede wszystkim dlatego, że stara się być oryginalny, a nie być gorszą lecz tańszą wersją PC jak Playstation czy Xbox. Są na nim gry nie dostępne na kompa (Zelda z 2017, najlepsza gra w jaką grałem!), które nadrabiają techniczne braki samej konsoli. Choć głównie gram na PC w konfiguracji GTX 1660, Intel Core I5 10000F I 16GB RAM. Jeśli grasz na PC to możesz mnie dodać na Steam.

https://steamcommunity.com/profiles/76561198936533864/ <- Mój profil.
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Adrithgor pisze: Jeśli grasz na PC to możesz mnie dodać na Steam.
Na razie nie gram, nie mam jakoś weny. W sumie, to nie pamiętam, kiedy ostatnio grałem - mam namyśli takie poważne granie, bo w Lasta 2 tylko kilka godzin, tak samo w God of War. Ostatnią skończoną przeze mnie grą był Firewatch. Polecam.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Szesnastego września wchodzi aktualizacja do bardzo ciekawej oraz obiecującej gry Valheim, grał ktoś?
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Dobromir
epka kompaktowa
Posty: 1055
Rejestracja: 11.08.2019, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dobromir »

Cóż, ja jestem zatwardziałym pecetowcem. Mam w domu dwa XPudła (to pierwsze i 360, wraz z Kinectem nawet) i spędziłem przy nich setki godzin, ale było to trochę dawno; nie widzę sensu dla siebie kupowania jakiegokolwiek innego sprzętu tylko do grania. ^^ W sumie rok temu trochę odświeżyłem swój stary komputer z ery Windowsa Me i od wtedy na nim również czasem gram.

W co lubię zagrać? Lista w sumie jest wąska, jestem dość konserwatywny i jak w jedną grę w gatunku się wciągnę, to trudno mi zacząć grać w inną, nawet z tej samej serii. Dobre wspomnienia mam z wyścigówek: Colin McRea Rally 2, Burnout 3 (muzyka z gatunku pop punk / emo / post-grunge / indie rock typu Franz Ferdinand, do której mam sporo sentymentu ;) oraz spory element zręcznościowy, który bardzo wciągał, i kilka typów rozgrywki), Pro Rally 2001 (ale tu jednak powrót okazał się trochę rozczarowujący); w sumie Crash Tag Team Racing też, ale tam wyścigi to tylko jedna z wielu rzeczy.

Bardzo lubię wszelakie gry strategiczne, najwięcej straciłem na Europę Universalis 4... i chyba trochę zbyt dużo. Grałem w parę odsłon Twierdzy, trochę w Europa Universalis: Mroczne Wieki 2 (no co, tak był tłumaczony tytuł ;) ), i kilka innych gier, z których nie wszystkie są chyba dobrze znane. ^^

A no i olbrzymi sentyment mam do serii Rayman; w dwójkę grałem bardzo dużo właśnie na tym staruszku, a dopiero parę lat temu przechodziłem całą serię 1-3 (Origins i Legends wciąż przede mną, Kórlików nie tykam).

.
.

Ale i tak najlepszy jest FreeCell. :twisted:
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Rayman to klasyk.
Ja trochę grałem w Hearts Of Iron 4 od twórców Europa Universalis...
Nie mam pojęcia, co myśleć o tej grze. Z jednej strony wciąga, z drugiej po 40 godzinach gry ledwo co ogarniam.
A Twierdza Krzyżowiec to genialna gra, chyba mój ulubiony RTS.
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Ciekawe, kiedy ja wrócę do giercowania. Na razie jakoś brak mi weny. W sumie ostatnią ukończoną przeze mnie grą jest Firewatch. Przed nim grałem trochę w ostatniego God of Wara i Lasta 2, ale nie zdołały mnie wciągnąć na dłużej.
Chyba się starzeję :roll:
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Last ma kozacką część pierwszą, a God Of War wydaje mi się dobry, choć nie aż tak jak każdy mówi.
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Adrithgor pisze:Last ma kozacką część pierwszą
Na początku też tak myślałem, teraz to takie plus minus 8/10, czyli wciąż bardzo dobra gra, ale do zachwytów trochę brakuje.
Na plus na pewno klimat, całkiem niezłe dialogi, przyzwoita fabuła - która jednak jest moim zdaniem trochę przeceniana, dobra, mięsista walka bronią białą, całkiem dobry soundtrack - ale znowu, moim zdaniem oceniany zbyt wysoko, w drugiej części podobnie.
Jakie są Twoje ulubione soundtracki?
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Moje ulubione soundtracki? Hmm...
Chyba tylko Minecrafta mogę wymienić. Prawdopodobnie najpopularniejsza i najbardziej wpływowa gra w historii, a nostalgia związana z tą grą jest w moim wypadku przeogromna, bo grywałem w to mając nawet z 5 lat. Ciągle gram, nie jakoś super często, bo jedna gra nie ma nieograniczonego potencjału, no ale kurde bele, gra ma ponad 10 lat i się ciągle rozwija. Wręcz fascynujące zjawisko. No a ścieżka dźwiękowa jest jak dla mnie wręcz idealna na tło.
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Dobromir
epka kompaktowa
Posty: 1055
Rejestracja: 11.08.2019, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dobromir »

Adrithgor pisze:Nie mam pojęcia, co myśleć o tej grze. Z jednej strony wciąga, z drugiej po 40 godzinach gry ledwo co ogarniam.
Typowa cecha gier PDX. :lol: HOI4 podobno i tak jest najprostsza do ogarnięcia, chociaż ja nigdy nie próbowałem. Kupiłem kiedyś na wyprzedaży HOI... trójkę, ale to pewnie był błąd, bo nie za bardzo jest, z kim w to grać ;)

Natomiast z ostatnio granych gier, to ostatnio wciągnąłem się w Gothica (jedynkę) i już prawie go ukończyłem, chociaż momentami jest naprawdę ciężko. Wciągająca historia, ciekawy świat, rozwój postaci, ale i dużo śmiechu - częściowo zamierzonego a częściowo wychodzą zabawne "niedoróbki", ale to są raczej drobiazgi, nic, co wpływa na fabułę, czy klimat. Gorzej, że sterowanie ktoś inny musiał mi dokładnie wyjaśniać, ale już opanowałem je do perfekcji. Jednak ta gra to fenomen. :)
Awatar użytkownika
Adrithgor
kaseta FeCr
Posty: 237
Rejestracja: 31.07.2021, 00:32
Lokalizacja: Piwnica Kowalskiego

Post autor: Adrithgor »

Ooo, Gothic to też świetna gra. Kupiłem za 11 złotych trylogię, G1, G2 z dodatkiem Noc Kruka i Gothic 3.
W Gothicu 1 mam 100 godzin, bo przeszedłem 3 razy, a dwójkę miałem zamiar przejść po raz drugi, ale się zatrzymałem w pewnym punkcie i odpaliłem ponownie dopiero po paru miesiącach.
Sterowanie sam ogarnąłem. Tak w ogóle, to na stronie Ubisoftu można odebrać Far Cry 3 za friko.
https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, nigdy tu nie wchodźcie, najgorszy serwer na świecie.
Awatar użytkownika
Oleeks
singel analogowy
Posty: 353
Rejestracja: 05.04.2015, 18:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oleeks »

Jestem na tym etapie dziadowania, że nawet przez myśl nie przyszłoby mi kupno komputera pod gry, więc mam XONE. No i gram w kilka gierek na krzyż. FIFA, NHL, Dirt Rally 2.0, Forza Horizon. Ostatnią grą jaką przeszedłem był Wiedźmin 3. Wcześniej to nawet nie pamiętam. Na pewno dokończyłbym Red Dead Redemption II, tylko mi zapis gry spadł z rowerka i nie chciało mi się do tego wracać.

Ze starszych gier? Wszelkiego rodzaju rajdówki i gry piłkarskie. Kilka tytułów RPG, takich jak Gothic I, II, Baldur's Gate'y czy TESy. Teraz to ja wolę pograć w literaki na telefonie :P
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: SafeMan »

A w taki klasyk jak Rollercoaster Tycoon graliście? Jeden z moich ulubionych tytułów wszech czasów.
ODPOWIEDZ