Przy muzyce o grach

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Gacek pisze:ale na PC kulawe sterowanie i rozgrywka ułatwiona do przesady, zero zagadek praktycznie i mało klimatu.
Otóż to, jeden ze słabszych portów jakie powstały, choć nie powiem, kilka momentów jest niezłych. Polecam pierwszy Dead Space jeśli chodzi o sterowanie, tam dopiero jest poronione, bez ściągniętego fixa który to naprawia nie ma co podchodzić ale sama gra bardzo fajna.
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Dead Space dopiero muszę obadać.

Ostatnio ściągnąłem zoptymalizowaną pod nowe systemy wersję pewnej klasycznej gry. Co tu dużo mówić "I live again". Kto raz zagrał ten już ma przed oczami scenę kiedy bohater wymawia te słowa.
Pomyśleć że to już ponad 20 lat a ja jeszcze dobrze pamiętam jak to się pojawiło na rynku. Eh znów zarwana nocka będzie.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Dzisiaj w końcu zagrałem w Get Even, po jakichś dwóch godzinach grania mogę powiedzieć jedno. Jest klimat, i to ciężkawy, bardzo intrygująco zapowiada się dalsza rozgrywka.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Jak u was wrażenia, jeśli chodzi o E3 2018 ? Moim zdaniem nie ma tragedii. The Last of Us u mnie wygrało, Cyberpunk 2077 zdziwił nieco kolorowym trailerem, ale szkoda, że nie pokazano wszystkim choćby cienia rzeczywistej rozgrywki, tylko za plecami niestety, Ghost of Tsushima - to może być kozak, czuć klimat, do tego dobrze wygląda, czekam na kolejne informacje o tej grze. Metro Exodus to raczej pewniak, niesamowicie intrygująco zapowiada się Death Stranding. Oj, będzie w co grać, teraz tylko pozostaje mi kupić kino domowe i TV :wink:
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

FEACN-3GVBM-V43XK
Warhammer 40,000: Space Marine
Kod na Steam, ja już mam, może komuś się przyda, tylko niech napisze, że wykorzystany, co by w błąd nie wprowadzać.
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
Piotrek Sz.
cylinder Edisona
Posty: 14
Rejestracja: 04.07.2007, 14:50

Post autor: Piotrek Sz. »

Dzięki, skorzystałem.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Niedawno skończyłem Get Even. Dobra gra, z dobrą ścieżką dźwiękową, której autorem jest coraz bardziej ceniony francuski kompozytor Olivier Deriviere. Do tego ciężki klimat i niecodzienna historia.
Ode mnie mocne 7/7+, na pewno warto spróbować.
Ostatnio zmieniony 23.02.2019, 13:31 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

W czwartek skończyłem Spec Ops: The Line, po raz drugi. Pierwszy raz mniej więcej 4 lata temu. Na pewno najmocniejszą stroną gry jest fabuła, twórcy gry inspirowali się książką Jądro Ciemności, autorstwa Josepha Conrada. Doceniam też samo miejsce akcji, czyli Dubaj, czuć klimat. Kolejną zaletą Spec Ops: The Line jest muzyka, mam na myśli zarówno utwory licencjonowane takich artystów jak Jimi Hendrix, Deep Purple, Janis Joplin, Jefferson Airplane, The Black Angels, The Electric Prunes, The Doors, i jeszcze kilka innych, jak i ścieżkę dźwiękową napisaną na potrzeby gry, której autorem jest kompozytor Elia Cmiral. Soundtrack jest zdecydowanie rockowy, gitara jest najważniejszym instrumentem.
Szkoda, że od strony technicznej jest co najwyżej poprawnie, zresztą, tak już było w momencie premiery. Nie mam tu na myśli raczej grafiki, bo minęło już 7 lat od premiery tej gry, chodzi raczej o słabiutkie AI wroga, nasi podwładni też nie grzeszą inteligencją, samo strzelanie mogłoby być dużo lepsze, bardziej mięsiste, średnio czuć moc broni, przemieszczanie się pomiędzy osłonami mogłoby być zrobione lepiej, płynniej.

Niemniej,mimo tych wszystkich wad i niedoróbek grę polecam.
Ode mnie 7/7,5/10, więcej nie mogę dać, ocen typu 9,5/10, lub 10/10 nie rozumiem. Fabuła jest świetna, dorosła, w strzelankach wojennych raczej niespotykana, przynajmniej ja nie pamiętam strzelaniny wojennej pokazującej w taki sposób wojny, ale nie może zasłonić przeciętności w wielu aspektach tej produkcji. Mimo wszystko brawa dla twórców za odwagę, i pokazanie, że wojnę w grze można pokazać w inny sposób niż wszechobecny patos i wybuchy co 5 sekund. Szkoda, że nikt nie poszedł śladem twórców Spec Ops: The Line.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Obecnie gram w grę Inside, twórców znanego i cenionego Limbo. Naszym bohaterem jest, podobnie jak w Limbo, chłopiec, który musi uciekać, i ukrywać się przed chcącymi go złapać, lub zabić napastnikami. Rozwiązujemy przy tym zagadki środowiskowe, otacza nas ponura, ciemna sceneria.
Bardzo klimatyczny i intrygujący tytuł.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

O, dzięki za cynk. Kiedyś grałem w Limbo. Na krótką metę fajna rozrywka, ale po dłuższym czasie nieco mnie nużyła, choć daję jej duży plus za klimat. Jeśli Inside nie ma jakichś wielkich wymagań sprzętowych i pójdzie na lapku, to może się skuszę na rozgrywkę. ;)
Mnie w ostatnim czasie mocno wciągnęła mobilna odsłona serii Fallout - Fallout Shelter. Wciągnęła mnie na tyle niebezpiecznie, że po 3 tygodniach odinstalowałem, żeby całkiem nie przepaść. Ale to jest mój typ gier - dlatego parę lat temu z takim zaangażowaniem grałem w The War of Mine. Szkoda, że ich kolejna gra (nie pamiętam tytułu, ale zainteresowani pewnie wiedzą, o którą chodzi) ma tak duże wymagania sprzętowe i nie pójdzie na lapku. O konsoli nigdy nie myślałem bo i tak nie mam telewizora. :)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Maciek pisze:Jeśli Inside nie ma jakichś wielkich wymagań sprzętowych i pójdzie na lapku, to może się skuszę na rozgrywkę.
Heh, tak się właśnie składa, że w Inside gram na laptopie, Huawei Matebook D, czyli żaden potwór, procesor niezły, ale grafika zintegrowana, Intel HD Graphics 620, i jest dobrze. Wspomniałeś o The War of Mine, chyba się skuszę na tę grę.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Adi pisze:The War of Mine
- ta gra ma tylko jedną wadę - jest za krótka. Choć jak grałem w nią chwilę po premierze, a później powstały chyba jeszcze jakieś dodatki czy inne rozszerzenia. Napaliłem się za to na tę kolejną - o generatorze prądu na Syberii (czy coś ;)) - ale to już niestety inna kategoria sprzętowa. :(
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Maciek pisze:Napaliłem się za to na tę kolejną - o generatorze prądu na Syberii (czy coś ) - ale to już niestety inna kategoria sprzętowa.
Pewnie Frostpunk. Jaką specyfikację ma twój lapek?
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Adi
epka kompaktowa
Posty: 1097
Rejestracja: 07.09.2017, 19:52
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą

Post autor: Adi »

Adi pisze: MichalP napisał:
10+/10


Kurde, aż tak No to po tym, co napisałeś, nie pozostaje mi nic innego, jak spróbować jeszcze raz, ale to dopiero po Mafii 3 i Get Even.
MichalP pisze:Musisz Mnie stargała niemiłosiernie, skup się na warstwie fabularnej i strzelaj kiedy musisz, dyktafony, wspomnienia, obrazy, dialogi to klucz do zrozumienia tego świata i eksploracja na maxa.
No i proszę, dzisiaj zacząłem grać w Bioshocka Infinite :D
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Adi pisze:Jaką specyfikację ma twój lapek?
Przede wszystkim ma jakąś standardową, wbudowaną kartę graficzną, bez własnej pamięci, więc nie wiem czy to nie położy całości. Sam lapek na procesorze i5 i 8 giga RAM.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
ODPOWIEDZ