Co nowego w naszych zbiorach?

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Crazy »

Bastarda - Nizozot - trójpłytowa paczka pełna chasydzkich nigunów :-)

Jutro planuję poważne słuchanie!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: szbe »

Czytelnicy czekają na relacje! :)
pratt
kaseta FeCr
Posty: 226
Rejestracja: 17.11.2021, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: pratt »

Zrobiłem sobie taki prezent urodzinowy:

Obrazek

Ich ostatnie wydawnictwo to wprawdzie porażka, ale wszystkie pozostałe bardzo lubię i cenię. Lubię i cenię także Twórców za ich pracowitość, oddanie, podejście do życia etc. Zwłaszcza Neala. Myślałem swego czasu, że jego odejście ze Spock's pogrąży zarówno jego (przez pewien czas myślałem, że tak właśnie się dzieje) jak i ich. Na szczęście tak się nie stało.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Białystok »

W ramach uzupełniania kolekcji o albumy z dekady 1980-1989, do których długo nie mogłem się przekonać:

Cult - Love

A trwa 51 minut i 30 sekund, wydane jako 1 LP :wink:
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: esforty »

Białystok pisze: 24.02.2023, 07:56 Ciekawe, czy ma to ktoś jeszcze oprócz mnie na winylu:

Camberwell Now - The Ghost Trade :)
Nie winyl i nie ten tytuł, ale jakiś tam ersatz:
Camberwell Now - All's Well 2006( to to wydawnictwo, o którym wspominał MirekK), używane CD;

The Murder Capital - Gigi's Recovery 2023, stręczył Maciek i Alternativepop, stręczyło francuskie radio... w domu powiedzieli: w zakupach jesteś taki prędki, <że jak biegniecie z z zającem, to zając w miejscu> ( taka rodzinna obsuwa);

The Meters - Trick Bag 1976 , w Polsce dość rzadko, we Francji też, w zasadzie, obecne na rynku. Pieczątka za 11 euro i to koniec atrakcji bo materiał taki sobie;

Steve Grossman with McCoy Tyner, Avery Sharp, Art Taylor - In New York 1991, wiadomo, dla Tynera, ale muzycznie też średnio;

Springtime - Springtime 2021, Gareth Liddiard, Chris Abrahams and Jim White, australijska szpica, jedna z ciekawszych w 2021;

Jaco Pastorius / Pat Metheny / Bruce Ditmas / Paul Bley – Pastorius / Metheny / Ditmas / Bley 1976, konieczność dla sympatyków jazzu, już kiedyś miałem, ale pożyczyłem komuś to i kilka książek i straciłem kontakt z osobą. Wobec tego zakup kolejny;

Gov't Mule - Heavy Load 2021, hmm... mogę pożyczyć :roll: , są tu lepsze i gorsze fragmenty. Sam zespół nie specjalnie mnie kręci;

Miho Hazama - Dancer in Nowhere 2019, ta płyta w chwili premiery bardzo mnie intrygowała, potem trochę zapomniałem, aż nagle w <espace culturel> za przyzwoitą kwotę/ butelkę wina :? ;

aaaa! i jeszcze to:
https://rateyourmusic.com/release/comp/ ... es-bond-3/
ładnie poprawiony dźwięk , Billie Elish skipuję :wink:
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Crazy »

No patrz, a ja ostatnio oglądałem to w empiku i zastanawiałem się, czy nie kupić, dla Billie Eilish :P

Zamiast tego kupiłem piękny dwupłytowy soundtrack z Peaky Blinders, bez Billie Eilish, za to Nick Cave, Jack White, P.J. Harvey i inni. W cenie, o dziwo, antykwarycznej.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: SafeMan »

Białystok pisze: 05.03.2023, 20:24 A trwa 51 minut i 30 sekund, wydane jako 1 LP :wink:
Może i masz rację, w końcu Bitches Brew też jakoś wytłoczyli, nie wspominając o He Loved Him Madly, które ma ponad 30 minut.

U mnie najnowszy winyl to Nicolas Jaar - Space Is Only Noise. Zna ktoś, lubi ktoś?
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: szbe »

Wspaniały jest ten Nicolas Jaar. To jedna z moich ulubionych płyt z 2011 roku, gorące nazwisko wtedy 21-latka!
Całość ma świetny klimat, ale też poszczególne utwory są znakomite i bardzo do zapamiętania. Too Many Kids, tytułowy, I Got A.
Lubię późniejsze rzeczy (Darkside, Telas, Cenizas), ale Space to jego najlepsza płyta :)
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: SafeMan »

Na winylu niestety bez I Got A :<
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: szbe »

Tam chyba poszlo o jakieś prawa?
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: SafeMan »

Tak, nie udało im się uzyskać odpowiednich praw do jednego z użytych sampli. Szkoda, bo ewidentnie czuć, że strona A kończy się taka urwana, niedokończona.
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: szbe »

To jest rewelacyjny moment, nie mam tej płyty na winylu, trudno mi sobie wyobrazić już ten album bez tego fragmentu.
esforty
japońska edycja z bonusami
Posty: 3996
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: esforty »

Białystok pisze: 05.02.2023, 22:14 ...

7 Rue de la Prte Neuve, 68000 Colmar, Francja
Obrazek

Dotarłem w poprzednim tygodniu, do sklepu w Colmar. Szacując, że to na starówce tamtejszej, oczekiwałem, iż będzie otwarte bez południowej przerwy, ale pomyliłem się. Godzinna przerwa, jednak, była i miałem mniej czasu na lustrowanie zasobów płytowych :cry: .
Ta część winylowa, o ile mogłem ocenić, szeroko reprezentowana wieloma gatunkami. Na wystawie widziałem first press Elektry Woman L.A. ( z okrągłymi brzegami (!!), więc i na półkach mogły być jakieś rarytasy :wink:
W ofercie też CD ale to jakieś 15 % oferty zdominowanej przez popularniejszych wykonawców. Za to CD jest tanio, za przysłowiową czapkę śliwek.
No i jak poczesałem to, coś tam jednak, wybrałem:
Paul McCartney -RAM, kanadyjskie wznowienie z 93;
dEUS - In A Bar, Under The Sea (niedawno ubolewałem, nad nieobecnością na półce);
Tortoise - TNT;
Ian Siegal - All The Rage, może nie rarytas sensu stricte, ale trzeba trochę poszukać :wink: , ta za 14 euro;
Te powyżej, to za te trzy czapki śliwek :wink: :wink: .
Młody sprzedawca, powiedział że CD, kiedyś miało dużo większe wzięcie i oferta też była szersza, ale dzisiaj, kupujących ten nośnik, dużo mniej.
Pochwaliłem się, jak do sklepu trafiłem i w Colmar, mamy fory :wink: . Chętnie kupiliby trochę polskiej muzyki na winylu, chociaż nie mają żadnego rozeznania, co byłoby chodliwe.
Czekając na otwarcie pochłonąłem trzy precle (miejscowa specjalność ) i kupiłem sobie czapkę tzw. gawroszkę.
Jeszcze raz, Białystoku, dzięki za trop.
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Białystok »

Fajna sprawa gdy jeden Dinozaur podąża śladem innego. W końcu jest nas garstka. A ja dziękuję za ten wpis :)

A o tych preclach nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Heartbreaker
longplay
Posty: 1290
Rejestracja: 28.03.2009, 08:16

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Heartbreaker »

Już myślałem, że z wczorajszej giełdy płytowej w Białymstoku wyjdę z pustymi rękami. Wygrzebałem jednak zafoliowane CD Primusa Desaturating Seven i zaraz potem, również nówkę, Sigur Ros () na dwóch winylach. Zadowolona osoba.
ODPOWIEDZ