Dziś pytanie? - dziś odpowiedź!

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Moje najnowsze obszary muzyczne to dla forumowego majnstrimu nisza pełna cierni i niewidocznych zapadlin. Pokrzywy przy tym to masaż zdrowotny :wink:
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Nie wątpię :)
Ale ja tak tylko w nawiązaniu do tego, czy lubi się coś, bo się to lubi, czy dlatego, że tak się gdzieś przyjęło.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

To wszystko nie usprawiedliwia jednak braku paprykarza szczecińskiego w owym sklepie :-(
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Crazy pisze:To wszystko nie usprawiedliwia jednak braku paprykarza szczecińskiego w owym sklepie :-(
Były inne konserwy rybne marki RIO, ale nikt z pasztetowców tego nie brał, bo wszyscy się bali, że to jakiś Zeuhl. ;)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Nic tylko się zeuhlać...
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa
Posty: 893
Rejestracja: 29.08.2016, 18:47
Lokalizacja: UK

Post autor: MichalP »

Białystok pisze:Moje najnowsze obszary muzyczne to dla forumowego majnstrimu nisza pełna cierni i niewidocznych zapadlin. Pokrzywy przy tym to masaż zdrowotny
Ostatni split Ecclesia Satani z Bergerothem? 8)
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
Arnold Layne
digipack
Posty: 2638
Rejestracja: 29.04.2007, 18:41

Post autor: Arnold Layne »

Mam bardzo konkretne pytani.
Kilka (kilkanaście?) lat temu ukazała się płyta Boza Burrella. Jaki jest tytuł tej płyty, jaka wytwórnia ją wydała, i gdzie ewentualnie można ją kupić?
"How I wish, how I wish you were here"...
pratt
kaseta FeCr
Posty: 226
Rejestracja: 17.11.2021, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pratt »

Może Waści chodzi o Celtic Groove Connection?
Awatar użytkownika
Arnold Layne
digipack
Posty: 2638
Rejestracja: 29.04.2007, 18:41

Post autor: Arnold Layne »

pratt pisze:Może Waści chodzi o Celtic Groove Connection?
Dzięki za podpowiedź, ale nie. Moja żona mnie wkręciła :wink: . Stwierdziła, że chciałaby płytę Boza Burrella. Po dwóch dniach szukania w internecie dzisiaj mnie olśniło. Nie chodziło o Boza Burrella tylko o Gordona Haskella :D i płytę "The Lady Wants To Know"
"How I wish, how I wish you were here"...
pratt
kaseta FeCr
Posty: 226
Rejestracja: 17.11.2021, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pratt »

W sumie niedaleko - obaj grali wiadomo, gdzie i obaj grają wiadomo, gdzie.
Awatar użytkownika
docent_chleb
maxi-singel kompaktowy
Posty: 774
Rejestracja: 12.09.2020, 20:40
Lokalizacja: Stąd

Post autor: docent_chleb »

Dlaczego muzyka zespołu Lao Che mnie nie kręci?
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

Bardzo ciekawe pytanie :-)

Mogę się ustosunkować pobocznie. Gusła i Powstanie kręcą mnie totalnie i w plebiscycie dekady mogłyby obie wylądować w pierwszej piątce; to są takie płyty, że za każdym razem, gdy (rzadko) je włączam, powalają mnie na kolana.
Gospel bardzo lubię, choć już nie w takich kategoriach.

A potem... dlaczego muzyka Lao Che po Gospelu mnie nie kręci? Niektóre piosenki nadal podobają mi się bardzo, na Dzieciom chyba nawet głosowałem w dekadzie 10-19, przecież nikt mi nie kazał ;-), ale w dość obszernych fragmentach, zwłaszcza płyty Soundtrack i być może tej ostatniej (której nie znam, ale na koncercie mi się zupełnie nie podobało), stanowczo mnie to nie kręci. Dlaczego? Jedno to skręt kierunku elektroniki, takiej jakiejś... nudnej. Być może ten niesamowity sznyt autorski Spiętego, jego performerski, teatralny wokal, który bardzo lubię, nie pasuje mi zupełnie do tej formy muzyki, gryzie mi się to. Z drugiej strony, zawsze (a zwłaszcza na koncertach, a na paru miałem okazję być) wydawało mi się, że po odejściu Krojca została wielka dziura w brzmieniu - niby nie był to jakiś wielki gitarzysta, ale widać zawsze trafiał w te dźwięki co trzeba; Spięty na gitarze chyba nigdy nie nauczył się porządnie grać, w ramach utrzymania tej samej formy starszych piosenek nie udało im się znaleźć zastępstwa za brzmienie tej brakującej gitary, a rearanże radykalne zawsze mi się nie podobały (szczyt wszystkiego: wersja Prądu stałego/zmiennego na ostatnim koncercie - myślałem, że zasnę). To może tyle ;-)

A Ty, dlaczego?
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
docent_chleb
maxi-singel kompaktowy
Posty: 774
Rejestracja: 12.09.2020, 20:40
Lokalizacja: Stąd

Post autor: docent_chleb »

Crazy dzięki, toż to elaborat :-)
W Lao Che nie pasuje mi pewna "komiksowość" całości, takie to trochę studenckie, trochę dla Owsiaka, chyba nie dla mnie ;-)
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Post autor: Crazy »

docent_chleb pisze:toż to elaborat
Bo temat mnie kręci ;-)

Tym samym w ciągu 48 godzin wysypałem 4/5 mojej pierwszej piątki dekady 2000-10. Pytanie, co jest tym brakującym ogniwem!
docent_chleb pisze:"komiksowość" całości
Ja to odbieram jako teatralność i, chociaż fanem teatru nie jestem, łykam to, bo doskonałe teksty on pisze i świetnie je interpretuje.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
docent_chleb
maxi-singel kompaktowy
Posty: 774
Rejestracja: 12.09.2020, 20:40
Lokalizacja: Stąd

Post autor: docent_chleb »

Ta..., to ciekawe co piszesz, teatralność - to jest pewien trop.
ODPOWIEDZ