Metallica

Biografie, dyskografie, opinie.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

Post autor: WOJTEKK »

I tak go nie lubię.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Crowley
japońska edycja z bonusami

Post autor: Crowley »

Jedyne dobre covery Metallików to Fade to Bluegrass grupy Iron Horse. :D

Moja reakcja po przesłuchaniu tej zapowiedzi coverów:

Obrazek

EDIT: Komentarz pod wykonaniem Miley Cyrus: This is just James Hetfield after having inhaled helium.

Teraz nie mogę tego odsłyszeć. :lol:
Crazy
limitowana edycja z bonusową płytą

Post autor: Crazy »

Bardzo podoba mi się początek tego wątku: pełna entuzjazmu recenzja nowej wówczas Death Magnetic w wykonaniu Yer Blue - wprawdzie zgadzam się z kontrą Wojtkka co do przewidywalności i bezpieczności tej płyty, co nie zmienia mojego odbioru, że jest to muzyka, która mnie po prostu cieszy (kolejny raz przywołam porównanie do Force Awakens w kontekście Gwiezdnych wojen).

No i świetna recenzja St. Anger w linku od Wojtkka, pod którą mogę się w pełni podpisać (pomijając kwestie osobiste, ale każdy miewa chyba takie momenty, w których taka terapia a la st.anger może być najbardziej potrzebna, i poza krytyką Larsa, której jestem etatowym krytykiem ;-)).

Przede wszystkim ten początek wątku zadaje kłam przekonaniu, jakoby Meta skończyła się w 1991, ew. że w latach 90 to jeszcze jak cię mogę, a potem coraz gorzej i gorzej - a niestety tak wyszło nam ze strzelanki.

To teraz, by dać upust: a) szmyrglowi listowemu, b) frustracji z pierwszej części strzelanki, c) chęci włożenia kija w mrowisko ;), podam swoją listę płyt Metalliki:

1. S&M - jak pisałem, wszystkie utwory brzmią tam dla mnie optymalnie, a te co na loadach mnie nudzą, tutaj porywają - to była deklaracja zespołu, że są Wielcy i ja im w pełni uwierzyłem.

2/3. Ride The Lightning / And Justice For All - nie posłuchałem ich teraz osobno i nadal nie wiem, który wolę - pierwszy wygrywa formą całości, drugi - najlepszymi utworami, oba full pięć gwiazdek

4. (tu jest miejsce na St Angera takim, jakim powinien być, czyli pierwsze dwa utwory bez zmian, a reszta radio edits do max 4-5 minut)

6. Master
7. St Anger, taki jakim jest
8. Kill'em All
9. Death Magnetic
10. Metallica
11. Garage
12. Lulu

15. Reload

19. Load

28. Hardwired

;-)
jeżeli nam zabraknie sił