Mike Oldfield

Biografie, dyskografie, opinie.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maciek
box

Post autor: Maciek »

Chodzi mi bardziej o to czy słychać tam jakieś nowe rzeczy ;)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
maciek1
szpula

Post autor: maciek1 »

Czy ma ktoś zestw dzieła wszystkie - cd chyba z roku 2001, którego "boczki' tworza obraz dzwonów rurowych? Pytam, bo intryguje mnie "boczek" Islands... Nijak nie pasuje do układanki:) zauwazył to ktoś?
maciek1
szpula

Post autor: maciek1 »

Sam sobie odpowiem:) Poszukałem w necie i okazuje się, że to nie jedyna przypadłośc tej edycji hdcd:) No, ale przynajmniej ciekawostka nie jedna:) Ktoś nawet opracował prawidłową wersję "boczka":) Poza tym w tej edycji jest alternatywna wersja herdgest Ridge, okładka Crises nie wymienia wszystkich utworów i jeszcze kilka smaczków. kiedyś by wkurzało, a teraz po prostu ciekawostka. swoją drogą zdoibycie teraz Discovery i Crises hdcd to niełatwa sprawa, ale akurat wczoraj mi się udało i jest komplet.
Awatar użytkownika
Quasarsphere
epka kompaktowa

Post autor: Quasarsphere »

Według forum progressive ears Mike chce wydać kontynuację Ommadawn.
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą

Post autor: Gacek »

Trochę wiadomość z cyklu nie wiadomo czy się bać czy cieszyć.
Awatar użytkownika
Quasarsphere
epka kompaktowa

Post autor: Quasarsphere »

Już Amarok miał być kontynuacją ww. albumu, ale dobrze, że w ostateczności wyszło coś innego. Teraz może byc projekt na zasadzie: "skończyły się wszystkie pomysły na kolejne części Tubular Bells, bierzemy się teraz za nowe Ommadawn.
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

Post autor: WOJTEKK »

Strach się bać
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

Post autor: Freefall »

Quasarsphere pisze: Teraz może byc projekt na zasadzie: "skończyły się wszystkie pomysły na kolejne części Tubular Bells, bierzemy się teraz za nowe Ommadawn.
Potem będzie "Incantations", chyba że cofnie się do "Hergest Ridge" :). Tak można ciągnąć do śmierci.
Awatar użytkownika
Tarkus
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

Kontynuacja "Crises" / "Discovery" nie wypaliła, więc lecimy na progresywnych sentymentach? ;)
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
Maciek
box

Post autor: Maciek »

Słucham drugi raz Return to Ommadawn i jest zaskakująco przyjemnie. Być może to kwestia moich mocno zaniżonych oczekiwań, bo Mike ma przecież swoje najlepsze lata dawno za sobą, ale nie ma co narzekać. Oczywiście nie jest to nic przełomowego, bo Oldfield od ponad 40 lat jedzie na tych samych patentach, jednak wstydu mu ta płyta raczej nie przyniesie, zwłaszcza na tle jego dokonań z ostatnich 20 lat.
Obrazek
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
WOJTEKK

Mnie tu brakuje dwóch rzeczy - po pierwsze muzyki, a raczej jakiejś przewodniej mysli muzycznej, ktora z tych kilkunastu oderwanych od siebie fragmentów złożyła jedna kompozycję, a po drugie - emocjonalnego zaangazowania twórcy w dzieło - bo mam wrażenie że zrobił to na zasadzie - z tego wezmę klimacik, z tego fragmencik, dołożę chórki dziecięce, trochę pogram na gitarce, trochę na akustycznej, trochę na elektrycznej, popukam na bębenkach - o! jest już 40 minut - no to fajrant i do kasy po wypłatę.

Awatar użytkownika
Crowley
japońska edycja z bonusami

Post autor: Crowley »

No tematu przewodniego brakuje. Ale poza tym mi się podoba. Lubię takie plumkanie. A czy był zaangażowany? Kto to wie?
Futbolozaurus Rex a.d. 2020(1)
Awatar użytkownika
WOJTEKK

Też lubię, ale akurat to plumkanie wyszlo niespecjalnie. Wolę plumkanie np. Gandalfa.

Awatar użytkownika
Inkwizytor
japońska edycja z bonusami

Post autor: Inkwizytor »

Mnie ostatni album Oldfielda bardzo oczarował i zachwycił - nawet znajomym puściłem link z osobistym komentarzem - że "On naprawdę powrócił". Na taką muzykę w jego wykonaniu od dawna czekałem - Mike może nie wynalazł prochu - ale gra swoje - to co potrafi najlepiej. Może moja ocena jest wybitnie SUBIEKTYWNA - bo jednym z ulubionych krążków jest Voyager - a ten klimat na nowym albumie jest mocno wyczuwalny jak również ze składanki Complete - szczególnie pierwszy dysk - od tego zaczęła moja w latach 80 wielka przygoda z Oldfieldem - to dla mnie punkt odniesienia i sprawiające frajdę granie. Gdy puściłem Return na słuchawki - nie miałem żadnych oczekiwań, ba.... sporo obaw by nie okazało się denne jak ostatni Man on the Rocks - a tu - po kilku minutach wielki uśmiech i kiwanie z aprobatą głową - o to właśnie chodziło - a krytykanctwo i czepialstwo pod adresem tego albumu to jak mawiał Sierżant Highway z filmu "Wzgórze Złamanych Serc" - "... pieprzenie w bambus.. " :D
...Nobody expects the Spanish inquisition !
jarex
digipack

Post autor: jarex »

Muszę posłuchać, ale jak mi się (nie daj Boże) spodoba, to co wtedy? Jak żyć?
ODPOWIEDZ