Mike Oldfield

Biografie, dyskografie, opinie.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

Post autor: WOJTEKK »

musi się spodoabać - Inkwizytor locuta - causa finita, bo jak nie to "pieprzenie w bambus"
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
jarex
digipack

Post autor: jarex »

Boję się stosów, więc chyba nie mam wyjścia 8)
Awatar użytkownika
Heartbreaker
longplay

Post autor: Heartbreaker »

Moje ulubione płyty Oldfielda to The Songs of Distant Earth i jedynka.
Nowa płyta może mi się spodobać?
Na Man On The Rocks napalałem się jak arab na kurs pilotażu, a wyszło cieniutko.
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami

Post autor: gharvelt »

Za ostatnie nagrania Oldfielda się nie zabierałem, wystarczyło, abym usłyszał krótkie fragmenty i one okazywały się dostatecznie zniechęcające. Jednak po tegoroczny album postanowiłem sięgnąć, choćby dlatego, że oryginalny "Ommadawn" to moja ulubiona pozycja z dyskografii tego artysty. Niestety, "Return...", choć da się słuchać, to jednak niczym mnie nie zaciekawiło. Powrotowi do dawnego stylu towarzyszy jeszcze większy brak pomysłów. Wbrew tytułowi, do tej płyty wracać nie będę.
Awatar użytkownika
WOJTEKK

Kolego gharvelt "pieprzycie w bambus", czyli witaj w klubie :D

Mój ulubiony Staropolski to Incantations, a Songs i Ommadawn to reszta podium.

tryton65
longplay

Post autor: tryton65 »

:twisted: Nowy Oldfield "Return To Ommadawn" jest bardzo dobry.Milo sie slucha .Polecam
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa

Post autor: MichalP »

Nie zmuszę się żeby kupić tego nowego Oldfielda. Żadnych nawiązań do oryginału, plumkania i dźwięki zapadające w pamięć jak szum wody przy zmywaniu. Moim zdaniem coś na poziomie Nieskończonej Rzeki Floyda.
A ze starych Oldfieldów dla mnie bezapelacyjna czołówka to Ommadawn, Hergest Ridge i Incantations. Lubię koncert Exposure ale nie wracam do niego tak często jak do płyt które wymieniłem. Dodam jeszcze Tubular Bells I i II i to w zasadzie wszystko jeśli chodzi o twórczość Mike'a. Próbowałem przekonać się do tego co zrobił w latach 80 i później i poza TB II nic nie chwyciło. A pierwszą płytą Oldfielda jaką poznałem było Heaven's Open z kasety Taktu :)
jarex
digipack

Post autor: jarex »

U mnie chyba jednak "Crises". z prezentacji radiowej :-)
Awatar użytkownika
WOJTEKK

Też Crises. A zraz potem Incantations.

Awatar użytkownika
Freefall

Post autor: Freefall »

Crises, Incantations i Ommadawn. Taką trójkę bym obstawił.

Co do "Return To Ommadawn", to przychylam się do opinii gharvelta, da się słuchać, ale brakuje tutaj ciekawych pomysłów.
Awatar użytkownika
zlatan
epka kompaktowa

Post autor: zlatan »

Do pierwszej trójki może bym nie dał, ale Voyager to też piękna sprawa. Taki alternatywny soundtrack do Bravehearta :)
Awatar użytkownika
Leptir
box

Post autor: Leptir »

U mnie trudno by było to poukładać - bo raz wolę jedno, raz drugie. Powiedzmy, że ta moja ekstraklasa to Tubular Bells, Ommadawn, Hergest Ridge, Incantations, Crises i Voyager. I liga - Five Miles Out, The Killing Fields, Platinium i może - z czasem - Return to Ommadawn.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Freefall

Post autor: Freefall »

Tubular Bells, Hergest Ridge, Incantations, Voyager i Five Miles Out tuz za podium. Może jeszcze Songs of Distant Earth blisko.
Awatar użytkownika
MichalP
epka analogowa

Post autor: MichalP »

Widzę, że Crisis i Voyager wysoko w notowaniach, może czegoś nie dostrzegłem w tych płytach wcześniej więc dam im szansę w łikend, niech sobie leci. Z Oldfieldem po wydaniu Exposure mam taki problem, że brakuje mi w tej muzyce jakiejś głębi którą miały jego poprzednie płyty,ale absolutnie nie odmawiam mu niesamowitego talentu do tworzenia zgrabnych nienachalnych melodii jakimi te późniejsze albumy są wypełnione. Pasują mi jednak bardziej jako muzyka tła niż skłaniające do spokojnego wysłuchania dzieła takie jak np. Ommadawn.
...tany-tany, dyny-dyny...
Awatar użytkownika
Quasarsphere
epka kompaktowa

Post autor: Quasarsphere »

Nie żebym się czepiał, ale nagranie koncertowe o którym wspomniano wyżej posiada tytuł Exposed.
ODPOWIEDZ