Zapowiedzi koncertów

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Duch 1532
japońska edycja z bonusami
Posty: 3292
Rejestracja: 18.05.2008, 15:39
Lokalizacja: Breslau, Schmiedefeld

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: Duch 1532 »

Nigdy — o dziwy! — nie miałem słabości ani do Candlemass, ani do My Dying Bride. Ale gdyby okoliczności sprzyjały (nie będą), sam bym się najpewniej wybrał: doom to bardzo sceniczna muzyka. Jak próbuję sobie porównywać koncerty, na jakich byłem i jakie pamiętam, nieraz przychodzi mi na myśl, że ten najlepszy był doommetalowy właśnie. (A było to w maju 2010 roku, podczas ósmego koncertowego wieczoru, jakiego w owym roku doznawałem :wink:).
„Po co podnosiłem cały ten rwetes — pomyślałem sobie — ten człowiek jest istotą ludzką jak i ja; ma akurat tyle samo powodów, by lękać się mnie, co ja, by lękać się jego. Lepiej spać z trzeźwym kanibalem niż z pijanym chrześcijaninem”.
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: PumaGuma »

Ja na koncerty zacząłem uczęszczać w 2011 roku, więc w 2010 na niczym mnie nie było; chciałem iść na Deep Purple, jak akurat grali w Rzeszowie (gdzie mieszkam do teraz), ale rodzice mnie niestety nie chcieli puścić :D Ich koncert nadrobiłem sobie w 2018 roku w Krakowie i bardzo mi się podobało :D I szczerze powiedziawszy, nie mam pojęcia czy widziałem jakikolwiek koncert doom-metalowy od początku do końca. Jak byłem na Mystic Festival, to grały jakieś podobne zespoły, ale jeden może przez 2-minuty widziałem.
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: szbe »

PumaGuma pisze: 16.01.2023, 23:07
Peter Brotzmann - 7 luty 2023, Warszawa
Ostatni koncert w tym składzie w CSW był niesamowity. Jason Adasiewicz wymiata na wibrafonie jak nikt inny!
Kto chce się sprawdzić może wrzucić na słuchawki album z 2014 roku
Broetzmann*, Adasiewicz*, Edwards*, Noble* - Mental Shake :!:
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: PumaGuma »

szbe pisze: 19.01.2023, 13:52
PumaGuma pisze: 16.01.2023, 23:07
Peter Brotzmann - 7 luty 2023, Warszawa
Ostatni koncert w tym składzie w CSW był niesamowity. Jason Adasiewicz wymiata na wibrafonie jak nikt inny!
Kto chce się sprawdzić może wrzucić na słuchawki album z 2014 roku
Broetzmann*, Adasiewicz*, Edwards*, Noble* - Mental Shake :!:
A pamiętasz ile ten koncert trwał? Pytam, bo zastanawiam się czy zdążę potem na autobus, który sobie zarezerwowałem po koncercie.
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: Crazy »

Ja co prawda mógłbym nie przeżyć, ale jednak! kusiłoby mnie obadanie takiego Brotzmanna na żywo.
Jednak tego dnia wieczorem będę w Filharmonii na recitalu Tomasza Rittera.

A propos, to zaczęli pono sprzedawać bilety na 2 konkurs chopinowski na insturmentach historycznych :!: Chyba że już nie ma blietów ;-)
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Heartbreaker
longplay
Posty: 1290
Rejestracja: 28.03.2009, 08:16

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: Heartbreaker »

Białystok będziesz może w sobotę w Famie?


kielak_plays_skiba_2023 (2).jpeg
kielak_plays_skiba_2023 (2).jpeg (115.19 KiB) Przejrzano 1076 razy
Awatar użytkownika
Heartbreaker
longplay
Posty: 1290
Rejestracja: 28.03.2009, 08:16

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: Heartbreaker »

Białystok będziesz może w sobotę w Famie?
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: PumaGuma »

Crazy pisze: 19.01.2023, 17:22 Ja co prawda mógłbym nie przeżyć, ale jednak! kusiłoby mnie obadanie takiego Brotzmanna na żywo.
Jednak tego dnia wieczorem będę w Filharmonii na recitalu Tomasza Rittera.

A propos, to zaczęli pono sprzedawać bilety na 2 konkurs chopinowski na insturmentach historycznych :!: Chyba że już nie ma blietów ;-)
Brotzmann będzie także 8 lutego, również w Warszawie i tym samym klubie ;)
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5038
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: Crazy »

Ha!
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: szbe »

PumaGuma pisze: 19.01.2023, 14:52
A pamiętasz ile ten koncert trwał? Pytam, bo zastanawiam się czy zdążę potem na autobus, który sobie zarezerwowałem po koncercie.
Pardon jest raczej punktualny, więc jeśli zacznie się o 20:30 to o 22 powinno być już po wszystkich :wink:
pratt
kaseta FeCr
Posty: 226
Rejestracja: 17.11.2021, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: pratt »

Wybiera się ktoś na DT za tydzień do W-wy?
Awatar użytkownika
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5748
Rejestracja: 14.04.2014, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: gharvelt »

PumaGuma pisze: 16.01.2023, 23:07 Jeszcze czekam na nową datę przesuniętego ostatnio z maja 2022 roku koncertu Van Der Graaf Generator w Krakowie, ale możliwe, że z niego zrezygnuję i poproszę o zwrot pieniędzy za bilet, o ile jest to jeszcze możliwe, bo denerwuje mnie już ta niepewność. Żadnych wieści od organizatorów od tamtego czasu nie ma...
Niedawno zastanawiałem się, czy tylko ja tak mam, czy inni, którzy kupili bilety, również czekają i nie wiedzą, co się dzieje. Zgadzam się, irytująca sytuacja :? Oczywiście wolałbym zobaczyć VdGG na żywo, jeśli jednak to okaże się niemożliwe, zwrot pieniędzy powinien być formalnością.
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: PumaGuma »

I jeszcze Rock Serwis ma strasznie olewcze podejście do ludzi, bo pytałem ich z tydzień temu o VDGG, to do dziś mi nie odpisali. Ciężko mi szanować coś takiego; i to oczywiście jeszcze bardziej do tego koncertu zniechęca. Chociaż, poza VDGG, o ile ten koncert dojdzie do skutku, niczego organizowanego przez nich już nie zobaczę, bo oni głównie koncerty prog-rockowe organizują zazwyczaj, a mi z progiem nie jest specjalnie po drodze od jakiegoś czasu.
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: szbe »

THE MARS VOLTA - jako gość koncertu RHCP i Iggiego Popa :)
Awatar użytkownika
PumaGuma
singel analogowy
Posty: 360
Rejestracja: 30.10.2021, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi koncertów

Post autor: PumaGuma »

Bilety na koncert Petera Brotzmanna, który ma się odbyć 7 lutego, są wyprzedane. Gdyby ktoś chciał koniecznie zobaczyć kwartet tego legendarnego saksofonisty, to są dostępne jeszcze bilety na 8 lutego :D
ODPOWIEDZ