Przy muzyce o fotografii

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Przy muzyce o fotografii

Post autor: Jakuz »

Co prawda trudno mnie zaliczyć do Klanu Wielkiej Ogniskowej - zdjęcia to ja najpierw Smieną i Zenitem robiłem a dorobiłem się później tylko jakiegoś pół-lustrzanego fotoplastykonu jak by Balcerek powiedział, ale oglądać fotografie lubię nadal - i to przeróżne. Tak więc zamieszczajcie, zamieszczajcie (swoje przede wszystkim!)- ja będę sobie oglądał ku uciesze swojej i - mam nadzieję innych :)
A całkiem niedawno trafiłem na kilka galerii zdjęć wykonywanych w technice tzw. HDR (dziś na onecie mi o tym przypomnieli) - niezwykłe rzeczy czasami wychodzą, jedna z galerii poniżej :

http://fundir.org/gallery,zdjecia_hdr,165,0,0.html
Awatar użytkownika
Yupy
maxi-singel kompaktowy
Posty: 709
Rejestracja: 21.04.2008, 01:15
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Yupy »

A ja się właśnie rozstałem z portalem fanfoto.pl :roll: No to sobie chyba teraz tutaj będe wrzucał foty :wink:
Czy będę żył jutro nie umiem powiedzieć. Jednak wiem na pewno, że nie żyję dzisiaj
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

No i bardzo dobrze - wrzucaj! :) Mam też malutką nadzieję, że pewna urocza Pani Moderator ;) wrzuci tutaj trochę swoich "produkcji". Z uwzględnieniem tych black&white - takie bowiem tygrysy lubią najbardziej ;)
Awatar użytkownika
Yupy
maxi-singel kompaktowy
Posty: 709
Rejestracja: 21.04.2008, 01:15
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Yupy »

Może na poczatek coś bardziej gorącego, bo ten początek maja taki deszczowy i zimny. A jeszcze jedno mikrofon jest od Harolda!!!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Czy będę żył jutro nie umiem powiedzieć. Jednak wiem na pewno, że nie żyję dzisiaj
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

Ekhemmm... Jak tak dalej pójdzie (się rozwinie) to chyba dorobię kategorię "18+" do tego tematu :lol:
Awatar użytkownika
Yupy
maxi-singel kompaktowy
Posty: 709
Rejestracja: 21.04.2008, 01:15
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Yupy »

Spoko narazie aktów jeszcze nie pstrykałem. Boje się, że mi aparat nie zadziała :wink: :lol:
Czy będę żył jutro nie umiem powiedzieć. Jednak wiem na pewno, że nie żyję dzisiaj
Awatar użytkownika
Indi
epka analogowa
Posty: 944
Rejestracja: 11.04.2007, 16:29
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Indi »

Jakuz pisze:Mam też malutką nadzieję, że pewna urocza Pani Moderator ;) wrzuci tutaj trochę swoich "produkcji". Z uwzględnieniem tych black&white - takie bowiem tygrysy lubią najbardziej ;)
Czuję się wywołana do odpowiedzi ;) Postaram się sprostać wymaganiom, chociaż zdjęć Yupiego nie przebiję :)
Awatar użytkownika
Indi
epka analogowa
Posty: 944
Rejestracja: 11.04.2007, 16:29
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Indi »

Zdjęcia robię zwykłą cyfrówką, takim małym kompakcikiem. Nie obrabiam ich później - chyba że chodzi o zmianę koloru na czarno-biały. Najczęściej fotografuję architekturę wszelaką, ze szczególnym uwzględnieniem latarni i ciekawych szyldów. Nie znam się na zasadach fotografowania, robię to tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności.

Na początek trzech poważnych panów

z Warszawy:
Obrazek

z Krakowa:
Obrazek

z Torunia:
Obrazek
Awatar użytkownika
Yupy
maxi-singel kompaktowy
Posty: 709
Rejestracja: 21.04.2008, 01:15
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Yupy »

Indi pisze:Zdjęcia robię zwykłą cyfrówką, takim małym kompakcikiem. Nie obrabiam ich później - chyba że chodzi o zmianę koloru na czarno-biały. Najczęściej fotografuję architekturę wszelaką, ze szczególnym uwzględnieniem latarni i ciekawych szyldów. Nie znam się na zasadach fotografowania, robię to tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności.

Wydaje mi się, ze takich rzeczy chyba nie da się robić bez przyjemności!!! :wink:
Czy będę żył jutro nie umiem powiedzieć. Jednak wiem na pewno, że nie żyję dzisiaj
Awatar użytkownika
Indi
epka analogowa
Posty: 944
Rejestracja: 11.04.2007, 16:29
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Indi »

No nie wiem, znam takich, co fotografują z obłędem w oczach, robią po kilkadziesiąt podobnych ujęć, żeby potem przez kilka godzin zastanawiać się, które jest najlepsze. Takich, którzy skreślają zdjęcie tylko dlatego, że lewy dolny róg jest minimalnie rozmyty. W takim wypadku fotografia to raczej przekleństwo niż przyjemność ;)
Awatar użytkownika
Crowley
japońska edycja z bonusami
Posty: 3256
Rejestracja: 13.05.2008, 23:03
Lokalizacja: Wyszków/Gdańsk

Post autor: Crowley »

Czyli jednak są jacyś miłośnicy celuloidu na forum. :) Co prawda ostatnio mam raczej inne rzeczy na głowie ale lubię czasem wyskoczyć poza dom z aparatem na szyi. Kiedyś z Zenitem, potem cyfrowym głuptakiem Fuji, a teraz Nikonem D80.

Odgrzebałem kilka sztuk z tegorocznego wyjazdu w góry (mam nadzieję, że nie za duże):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze tak w stylu Indi:

Obrazek
:)
Awatar użytkownika
Yupy
maxi-singel kompaktowy
Posty: 709
Rejestracja: 21.04.2008, 01:15
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Yupy »

No to może teraz ja zarzuce czymś z pleneru, wszystkie mają tytuł bo tak sobie wymyśliłem, że w tym roku będe je nazywał:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I kilka moich eksperymentów z techniką HDR:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Czy będę żył jutro nie umiem powiedzieć. Jednak wiem na pewno, że nie żyję dzisiaj
Awatar użytkownika
Indi
epka analogowa
Posty: 944
Rejestracja: 11.04.2007, 16:29
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Indi »

Crowley, świetne górki! Twoje zdjęcia oddychają :)
Yupy, osobiście nie przepadam za techniką HDR (za to mój brat ją uwielbia), ale zdjęcia w górnym rzędzie bardzo ciekawe :)
Awatar użytkownika
Crowley
japońska edycja z bonusami
Posty: 3256
Rejestracja: 13.05.2008, 23:03
Lokalizacja: Wyszków/Gdańsk

Post autor: Crowley »

Warto rozróżnić HDR od "HDR". :) Formalnie hdr to zdjęcie o dużej rozpiętości tonalnej czyli mówiąc po ludzku takie, gdzie widać szczegóły zarówno w cieniach, jak i w najjaśniejszych partiach. Większość prac w linku z pierwszego posta to grafiki stworzone przez automat z jednego lub kilku RAWów, a reszta to... też grafiki tylko uzyskane Photoshopem. Osobiście wolę raczej bardziej naturalne klimaty.

Odgrzebałem kilka pocztówek:

Dwa pierwsze to jeszcze skany z tradycyjnych negatywów. Reszta poza trzecim i ostatnim to Fuji s5600, świetny kompakt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Podoba mi się ten zamek Yupy. Te różne zabarwienia to sprawa obróbki czy wstajesz tak rano, że świat wygląda inaczej niż zwykle? :)
Awatar użytkownika
Yupy
maxi-singel kompaktowy
Posty: 709
Rejestracja: 21.04.2008, 01:15
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Yupy »

Crowley pisze:
Podoba mi się ten zamek Yupy. Te różne zabarwienia to sprawa obróbki czy wstajesz tak rano, że świat wygląda inaczej niż zwykle? :)
W tym przypadku zaskocze cię to zachód a nie poranek. To jest HDR nie pamiętam ale gdzieś z 9 klatek było (apropos HDR nie da się zrobić naturalnie za pomocą samego aparatu). A kolorystyka to też duży wpływ filtra Cokin P.
A co do moich HDR to nie kończe tylko roboty na tym, by je połączyć. Zwykle potem w PD na HDR nakładam zwykłe zdjęcie (jedną klatke z tych które zastosowałem do stworzenia HDR i bawie się na warstwie, pokazuje to co chce)
Czy będę żył jutro nie umiem powiedzieć. Jednak wiem na pewno, że nie żyję dzisiaj
ODPOWIEDZ