Przy muzyce o fotografii

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tilion
japońska edycja z bonusami
Posty: 3535
Rejestracja: 27.07.2011, 19:07
Lokalizacja: Ostrów Wlkp/Wrocław

Post autor: Tilion »

Miłośników pająków, owadów i innych stawonogów nie rozumiem. Z całej biologicznej gromadki tylko tego nie lubię. Do dzisiaj pamiętam liczenie jakiś śmiesznych wyrostków na odnóżach jakiegoś owada i ustalanie co to za jeden :evil: Za to jakby ktoś chciał, to w październiku moge podrzucić prześliczne zdjęcia pasożytów(głównie nicienie i przywry, ale jakiś tasiemiec czy pierwotniak też sie znajdzie). Wszystkie są urocze, a jaki tęgoryjec ładny :D
the same old rock
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Tilion pisze:Miłośników pająków, owadów i innych stawonogów nie rozumiem.
A ja właśnie m.in. z tego powodu studiowałem biologię (ogólnie zainteresowanie bezkręgowcami).
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Tilion pisze:(...) Za to jakby ktoś chciał, to w październiku moge podrzucić prześliczne zdjęcia pasożytów (...)
Koniecznie :!:
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

Kilka fotek zrobionych wlasnorecznie tydzien temu w Portugalii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Plener fotograficzny

Post autor: Goran »

Wiem że na forum jest kilka osób interesujących się fotografią. Mam ciekawą propozycje, otóż organizuje plener fotograficzny w Medjugorie (BiH) Termin - połowa wrzesnia. Plener organizowany po kosztach, kazdy uczestnik sam sobie wszystko opłaca. Pięć noclegów w eleganckim pensjonacie + wyzywienie = 125 euro. Do tego dodac koszt transportu. Przy 15 uczestnikach wszystko razem ok.1500zł. W programie zwiedzanie Sarajewa, Mostaru, Dubrownika i innych ciekawych miejsc. Mozna jechac z osoba towarzysząca. Pełny program pleneru moge wysłac mailem. Zapraszam amatorów fotografii i nie tylko.
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Może ktoś mi pomoże bo w internecie ciężko coś sensownego wyszperać.

Potrzebuję jakiś fajny aparat głównie do noszenia po kieszeniach żeby czasem na koncertach zrobić foto i nagrać przyzwoitej jakości film. Budżet około 400 złotych więc raczej jakaś starsza używka.
Mam aktualnie Canona S2 IS a więc sprzęt nastoletni i chciałem wymienić na coś ciut lepszego i tutaj się lekko zawiodłem bo patrzyłem na jakieś proste aparaty sprzed kilku lat i często jak odnajdywałem filmiki z koncertów to dźwięk był gorszy niż z mojego Canona.
Problem ze starym aparatem jest głównie taki że jest nieporęczny i do kieszeni się nie zmieści.

Znalazłem kamerę Sony HDR-MV1 dedykowaną do takich właśnie zastosowań ale po 1 jest droga a po 2 jakość filmów jak za tę cenę uważam że nie jest zadowalająca (chociaż dźwięk ładny).

Tak więc czy ktoś jest mi w stanie polecić jakikolwiek sensowny aparat który będzie mieścił się w kieszeni, nagra na koncercie jakiś rozsądnej jakości film (nie chodzi mi o żadne tam rozdzielczości tylko o to żeby coś było słychać) i nie zrujnuje mojego budżetu?

Ps. Wiem że smartfony teraz potrafią dużo ale ja nie preferuję.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Za takie pieniądze to proponuję kamerę typu Go Pro. Ciut drożej, ale za to sprzęt nowy, na gwarancji: http://www.avans.pl/kamery-sportowe/kam ... UQodMhcCNQ
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Pomysł jest niezły ale...
Mam już kamerkę sportową, co prawda nie Gopro ale wymieniać na ten moment nie będę. Wymiarami bije wszystko ale problem byłby chociażby taki że nie zrobisz zooma a więc nagrywanie np. na stadionie mija się z celem.
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

Za 400 zł nie kupisz niczego, co w warunkach koncertowych pozwoli ci zrobić zdjęcie / nakręcić filmik zadowalającej jakości.
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Z tym zdjęciem to bardziej po koncercie z muzykami.
Ale też nie przesadzaj skoro nastoletni Canon zrobi na koncercie na 10 zdjęć ze 3-4 ładne, ostre i wyraźne. Nawet udało mi się zrobić sensowne foto z 2 końca Atlas areny na Sabbsach przy sporym zoomie więc da się.

Mój Canon tak nagrywa wideo (wizualnie trochę zubożone przez YT):
https://www.youtube.com/watch?v=S9YRrB1U7MQ
Myślałem że to na dzisiejsze standardy kiepścizna a jak się rozglądałem w aparatach sprzed kilku lat to tanie soniacze dźwięk nagrywają jeszcze gorzej :(
A kupić coś co nagrywa słabiej żeby tylko się zmieściło do kieszeni to bezsens.

Wiem że dobry smartfon by załatwił sprawę ale nie używam takich wynalazków stąd muszę kupić aparat.
Używki szybko spadają z ceny ale pytanie czego szukać bo niestety stwierdzenie "kup byle co nowe" mija się z prawdą. To że aparat nagrywa w HD nie znaczy że to nagranie później się do czegoś nadaje.
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

No ja jestem spaczony lustrzanką i zestawem szkieł jednak dobranych głównie pod foto koncertowe, więc tu rzeczywiście musiałbym zrobić sobie mentalny reset do czasów, gdy chodziłem na koncert z prymitywną cyfrówką olympusa i rzeczywiście byłem zadowolony z każdej ostrej foty :)
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4454
Rejestracja: 20.03.2010, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Gacek »

Tarkus gdzie ja lustrzankę z zestawem szkieł do majtek wsadzę żeby mnie ochrona nie wywaliła :P

Chyba znalazłem coś co mi powinno wystarczyć - Sony DSC-T500. Mały, tani i dość stary shit ale na potrzeby koncertowe będzie OK.
Tyle tych aparatów jest że można zwariować, dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

Dlatego bierze się jedno szkło do puszki ;) Zdziwiłbyś się, jakie gabaryty dałem radę na koncerty przemycać, niekoniecznie w majtach - na Gilmoura wniosłem lustro z dłuższym obiektywem mówiąc ochronie z kamienną twarzą, że to jest nierozmontowywalne (aparaty bez wymiennej optyki wolno było wnosić) - łyknęli. Z drugiej strony legendarna ochrona "Stodoły" była w stanie wywalać z koncertu ludzi walących fotki "małpkami". Dlatego cieszę się, ilekroć uda mi się wydębić akredytację foto - można spokojnie oddawać się hobby słuchając koncertu.
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14148
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Szukam aparatu dla amatora. Chodzi o coś prostego w obsłudze, co robi dobre zdjęcia obiektom typu człowiek, zwierzę, roślina, znajdującym się w odległości do 50 m od aparatu. W związku z tym wydaje mi się przydatny mocny zoom optyczny, ale z drugiej strony wiem, że nie zawsze idzie on w parze z ostrością, doświetleniem i kolorystyką zdjęcia, a chodzi mi tutaj o rozsądny, harmonijny kompromis pomiędzy tymi wszystkimi elementami. Mam parę typów, ale też wątpliwości:
1. aparaty Kodaka z serii Astro Zoom np. AZ361 (36x zoom)
2. aparaty Sony DSC: tu waham się między H300 (35x zoom) a H400 (zoom x63)
3. aparat NIKON Coolpix B500 (40x zoom)
Czy może mi ktoś doradzić, który z tych aparatów najbardziej odpowiada moim oczekiwaniom? A może przesadzam z tym zoomem i wystarczyłby mniejszy?
Awatar użytkownika
Goran
epka kompaktowa
Posty: 1068
Rejestracja: 06.04.2012, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Goran »

Ile możesz wydać na aparat? Na pewno odradzam te modele Sony. Pomyśl o Olympusie, robią obecnie dużo ciekawych modeli.
Mnie się podobają melodie które już raz słyszałem.No jakże może podobać mi się piosenka którą pierwszy raz słyszę?
Inżynier Mamoń
ODPOWIEDZ