Polecane sklepy i e-sklepy

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

Dzieki za info 8) . Oprocz High Fidelity znalazlem na necie jeszcze kilka adresow:


Bad Taste Kremerowska 12
Records Dillaz Berka Joselewicza 11
Rezerwat Winyli ul. Meiselsa 8
Trabant Music Box Karmelicka 18/4

Czy moglby ktos potwierdzic, ze one jeszcze istnieja?
Dzieki :D
Andy
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

A co z Wroclawiem? Nie ma tam ani jednego sklepu w ktorym mozna byloby kupic uzywane winyle? :shock:
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4199
Rejestracja: 31.12.2007, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Backside »

Chcesz wywieźć z Polski wszystkie możliwe rarytasy z każdego miasta :D?

Tak z doświadczenia powiem, że warto odwiedzać stronę internetową albo zadzwonić do antykwariatów, żeby dowiedzieć się jaki mają profil i czy w ogóle istnieją. Jak byłem w Berlinie to niestety znalezienie w necie sklepy okazywały się maleństwami z przypadkowymi rzeczami albo z winylami wyłącznie z gatunku nowej elektroniki (powiedzmy - młodzieżowe), a jeden sklep był właśnie świeżo zamknięty ;).
Awatar użytkownika
Tilion
japońska edycja z bonusami
Posty: 3535
Rejestracja: 27.07.2011, 19:07
Lokalizacja: Ostrów Wlkp/Wrocław

Post autor: Tilion »

Jest jeden, na Szczytnickiej.
http://www.szarlatan.pl/

Bardzo specyficzna atmosfera, miałem okazję byc kilka razy(w tym antykwariacie jest głównie cała masa książek, w tym tych trudnodostępnych), ale jest też niezła kolekcja winyli. Nic więcej na ten temat nie wiem. No i można zajrzeć na giełde przy młynie(nie wiem jak to teraz wygląda, zawsze w niedzielę można tam spotkać kilku sprzedawców oferujących sporo ciekawych płyt- Krywania tam za 10zł kupiłem, pawie nieużywany :D ).
the same old rock
skorpion1211
pirat mono
Posty: 5
Rejestracja: 15.04.2013, 21:21

Post autor: skorpion1211 »

Andy pisze:A co z Wroclawiem? Nie ma tam ani jednego sklepu w ktorym mozna byloby kupic uzywane winyle? :shock:
Jest, prowadzony przez dwóch pasjonatów godny polecenia/odwiedzenia.

http://www.demolika.pl/
„Gdy odlecę z kluczem żurawi, wtedy dopiero własnym śmiechem się udławi – ironia”….
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

Backside pisze:Chcesz wywieźć z Polski wszystkie możliwe rarytasy z każdego miasta :D?.
Nie dam rady. Mozna wywiezc tylko jedna walizke :wink: .

Za wszystkie podpowiedzi i wskazowki serdeczne dzieki. :D
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
LPD
epka analogowa
Posty: 925
Rejestracja: 13.05.2009, 10:11
Lokalizacja: B-B

Post autor: LPD »

Czytam opinie o komisie na Kazimierzu:

http://www.e-krakow.com/sklep/264-High_Fidelity

i sam nie wiem, gdy tam będę to, ryzykować wejście czy lepiej nie? Facet trochę jak przeniesiony z filmów D. Lyncha.
Awatar użytkownika
I&I
japońska edycja z bonusami
Posty: 3064
Rejestracja: 15.10.2010, 21:54
Lokalizacja: KRK

Post autor: I&I »

:lol:
Spoko - ja tam byłem i przeżyłem spotkanie, ale to było ze trzy lata temu.

Wybór był tam naprawdę niezły - dużo jazzu (m.in. seria Polish Jazz - widziałem Karolaka "Easy" chyba za 100 zł.), rocka też nie brakowało. Pamiętam, że spotkanie zakończyło się bardzo miłą pogawędką o muzie, wspólnym papieroskiem (wiem, a fuj :wink: ) i zakupem płyty Ornetta Colemana.
Awatar użytkownika
rockowy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3158
Rejestracja: 11.04.2007, 21:26
Kontakt:

Post autor: rockowy »

I&I pisze::lol:
Spoko - ja tam byłem i przeżyłem spotkanie, ale to było ze trzy lata temu.
Dla mnie to trochę absurd. Wychodzi na to, że żeby łaskawie coś kupić trzeba się wkraść w łaski właściciela? Litości, nie po to wchodzę do sklepu, żeby się płaszczyć przed sprzedawcą i uważać na jego nastroje. Bywam w komisie w Katowicach od pierwszego miesiąca jego istnienia (i pierwszej lokalizacji) i po prostu nie wyobrażam sobie podobnych sytuacji.

A 100 zł za "Easy" Karolaka to zdzierstwo :)
Awatar użytkownika
I&I
japońska edycja z bonusami
Posty: 3064
Rejestracja: 15.10.2010, 21:54
Lokalizacja: KRK

Post autor: I&I »

Zobaczymy czy Andy przeżyje tę wizytę na Kazimierzu :) Ciekaw jestem jego wrażeń po powrocie.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Dwa sklepy, w których poziom obsługi, klasa, kontakt i w ogóle podejście do klienta powaliły mnie na kolana. W pierwszym robiłem zakupy już jakiś czas temu, w drugim kilka dni temu.

Jazz Sound - http://jazzsound.pl - bardzo dobry asortyment, głównie jazz. Sporo tu polskiej muzyki, której czasem próżno szukać w innych sklepach (głównie okolice jassu), przystępne ceny, czasem fajne promocje, a do tego wyśmienity kontakt na najwyższym poziomie. Zamówienie złożyłem koło 21:00, a koło 22:00 dostałem maila, że jednej z pozycji może już nie być i proszą o chwilę cierpliwości. Ogólnie w ciągu godziny (22-23) wymieniłem z nimi 4-5 wiadomości, wszystkie bardzo rzeczowe. Podchodzą również do sprawy bardzo honorowo - ich system nie naliczył mi darmowej wysyłki, ja wpłaciłem o kilka zł więcej i sami się odezwali, że wiszą mi kasę (5 zł?) i tak nie mogą tego zostawić :)

Let Me Roll - http://letmeroll.sstore.pl - trochę głupio wystawiać taką laurkę komuś, kto pewnie to przeczyta, ale moim zdaniem warto o takich Ludziach mówić i pisać. Handel jak handel, ale poziom obsługi podobny do tego, co napisałem wyżej. Obcowanie z takimi ludźmi to czysta przyjemność. No i fajne płyty też tam znajdziecie :)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Andy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3916
Rejestracja: 11.04.2007, 13:56
Lokalizacja: NJ

Post autor: Andy »

I&I pisze:Zobaczymy czy Andy przeżyje tę wizytę na Kazimierzu :) Ciekaw jestem jego wrażeń po powrocie.
Andy przezyl ale ciezko bylo. :roll:
A na powaznie - Piotr, wlasciciel to bardzo fajny i ciekawy gosciu. Problem polega na tym, ze On to miejsce traktuje bardziej jako salon towarzyski w ktorym moze porozmawiac z przyjaciolmi o muzyce, niz zwykly sklep plytowy. Wystarczy, zeby po wejsciu przywitac sie z wlascicielem, podac mu reke i zagadac o muzyce a wszystkie lody zostana przelamane. Ja spedzilem tam ponad dwie godziny i na pewno nie byl to stracony czas. Po wybrani kilkunastu plyt i zaplaceniu za nie jeszcze ponad godzine rozmawialaem z wlascicielem i gdyby nie to, ze ktos na mnie czekal ta rozmowa trwalaby o wiele dluzej.
Never Turn Your Back On A Friend
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Czy jest w Warszawie, poza EMPIK-iem, jakiś sklep z jazzem na CD (z rockiem znam) ?

Polecono mi tu ostatnio m.in. sporo ECM-ów. W internecie trochę tego jest tu i ówdzie, ale wracając z urlopu chętnie zjechałbym z Trasy Toruńskiej.
ODPOWIEDZ