Polecane sklepy i e-sklepy

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

Słabo z tym jest, niestety. Trochę jazzu znajdziesz w Saturnie w Złotych Tarasach (vis a vis Dworca Centralnego). Nieco płyt jazzowych sprzedają też w klubie jazzowym Pardon To Tu (Plac Grzybowski, w tym samym budynku co Teatr Żydowski). Poza tym mniejsze sklepy, które znałem, uległy likwidacji - może jest coś nowego, ale ja o tym nie słyszałem...
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Trochę się tego spodziewałem. Wygląda na to, że większa jest szansa, iż coś więcej znajdę w 'swoim' sklepiku w Rovinj.
Awatar użytkownika
Leptir
box
Posty: 9404
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Post autor: Leptir »

A to na Istrię się Pan wybierasz? Gratuluję i zazdroszczę. :) Życzę miłego wypoczynku!
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Trochę Tatr, trochę Istrii, trochę tego co po drodze. Tylko sklepów z CD tam nie ma :cry:
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Gdyby ktoś wpadł kiedy do Wilna to na stan obecny funkcjonują co najmniej 2 sklepy z LP/CD z przewagą LP.
Jeden sklep zaraz przy Ostrej Bramie, właściciel sympatyczny, pogadali po angielsku, dał rabat na drugi CD. Towaru sporo ale co ma na LP nie wiem, na CD i rock i metal i jazz i folk i lokalne sprawy.
Na drugi sklep trudno wpaść przypadkiem, mieści się w głębokiej piwnicy na Starówce w dzielnicy żydowskiej. W środku klimat Muzanta. Oprócz płyt sporo starego sprzętu do odtwarzania. Towaru więcej niż w poprzednim sklepie, na CD sporo nawet jazzu i współczesnego proga mimo, że właściciel jegomość starszej daty. Nic nie kupiłem.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Od tygodnia siedzę w Rydze. Na Starówce zlokalizowałem 2 sklepy. Całkiem niezłe, sporo CD (klasyka: typu Gentle Giant, Genesis, Iron Maiden, mniej znane np. Can, widziałem Cocteau Twins i Erica Dolphy) i winyli (głównie nowe) oraz mnóstwo gadżetów (koszulki, kubki).
kłapouch
epka analogowa
Posty: 956
Rejestracja: 18.10.2010, 20:13

Post autor: kłapouch »

Czy ktoś z Was kupował w sklepie https://voiceshop.pl/ ?
Mają kilka pozycji, które są w dobrej cenie i które mnie interesują. Ale przed zamówieniem warto sprawdzić ich rzetelność.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Rekomendacja, a zarazem nienachalna prośba o wsparcie. Kto zna sam sklep lub właściciela Gusstaff Records, ten doskonale wie, jak sympatyczny i rzetelny to człowiek, dla którego w prowadzeniu wydawnictwa i sklepu często ważniejsze są idee, nie czysty zysk.

Szanowni Przyjaciele Gusstaff Records, w wyniku totalnego oberwania chmury zostało w sobotę wieczorem zalane biuro i magazyn Gusstaff Records, setki, może tysiące płyt zalanych, to że były zafoliowane oczywiście w niczym nie pomogło. Straty trudno oszacować, na pewno dziesiątki tysięcy złotych, oprócz tego do wymiany wykładziny, meble, itp…
Jeżeli chcecie wspomóc jakoś, proszę składajcie zamówienia poprzez sklep internetowy, najlepiej na płyty wydane przez Gusstaff Records (bo z tych większość nie została zalana) a jeśli te z dystrybucji (innych labeli) to poczekajcie po zamówieniu cierpliwie na info, czy dana płyta nie została uszkodzona. Sprawdzanie i spisywanie zalanych płyt zajmie pewnie kilka dni .
Przepraszam, jeśli na mejle będę odpowiadał z opóźnieniem.
Nie, biuro nie było ubezpieczone, teraz wiem, że to był duży błąd.

ALE ALE:

https://www.facebook.com/events/500723636927581


ZAPRASZAM DO ZIELONEJ GÓRY! Na zakupy, na zwiedzanie i na koncert oraz imprezę wieczorną w O B I E K T !

Podczas zalania ucierpiało niestety kilkaset płyt LP i CD, Większość z nich jednak ma tylko zamoczone narożniki lub części okładek, natomiast same krążki są w dobrym stanie. Wyrzucanie ich byłoby marnotrawstwem.
Dlatego organizujemy w sobotę 29.07.2017 wielką WYPRZEDAŻ mniej lub bardziej uszkodzonych płyt, w cenach oczywiście znacznie znacznie obniżonych. Oprócz tego będzie można nabyć także płyty z dystrybucji Gusstaff Rec., które nie zostały dotknięte wodą.
Będzie także specjalna „benefitowa” koszulka w limitowanym nakładzie, którą na specjalnych warunkach zrobi dla nas zaprzyjaźniona firma WELES z Zielonej Góry.
A wszystko to w wysprzątanej do tego czasu naszej siedzibie w Zielonej Górze, przy ul. Beniowskiego 3. Będzie oczywiście muzyka, można przynieść ze sobą to i owo…
A po zakupach i spacerze po mieście, zapraszamy na:
https://www.facebook.com/events/1591374740906740/


Kto nie może dotrzeć do ZG a chce wspomóc jakoś wujka Gusstaffa, niechaj złoży jakieś fajne zamówienie w sklepiku
http://www.sklep.gusstaff.com/
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Komis płytowy w Sosnowcu przy ul. Targowej 5, to fajne miejsce, w którym wygrzebałem dziś, podczas pierwszej mej tam wizyty 11 cd. Sklep skupia się na winylach i tu się nie wypowiem, bo nie jestem w temacie, ale właściciele(?)/sprzedawcy na pewno chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Wracając do cd, to w ofercie głównie rock i to taki, o którym tu na FD piszemy. Zostawiłem na miejscu m.in. kilka płyt Beth Hart i różne krautrockowe dziwactwa. A wyniosłem Santanę, Jane, Os Mundi, Waterboys itd.
Warto zajrzeć :!:
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

B.J. pisze:Komis płytowy w Sosnowcu
Przyłączam się do rekomendacji. Solidny sklep również pod kątem winyli. Ceny uczciwe. Kupiłem tam kiedyś za 20 zł płytę winylową Clean Sweep Brooma. Kilka miesięcy temu miałem zresztą okazję poprosić Bobby'ego o autograf na niej - jak zobaczył na okładce siebie sprzed 35 lat, to nie mógł sie przestać śmiać i sam mnie poprosił o wspólne zdjęcie z tą płytą. ;)
Czasami spotykam na giełdach ekipę z Sosnowca - nie wiem czy oni z tego sklepu czy nie, ale to jedni z ostatnich normalnych i rzetelnych sprzedawców. Takich, którzy nie spoufalają się po paru sekundach i nie zaczynają przydługich monologów na temat jakie to oni skarby mają i jakie to 16. bułgarskie wydanie Jacksona jest rzadkie i drogie, a do tego mają płyty opisane ceną (prawdziwa rzadkość) to ze świecą szukać.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Włodek
epka kompaktowa
Posty: 1198
Rejestracja: 12.04.2007, 07:29

Post autor: Włodek »

O, to teraz tam się będziemy spotykać, nie w Katowicach? Majkel będzie zawiedziony bo dla niego to już wyjazd za granicę, a nie wiem jak stoi z paszportem. Ode mnie to rzut kamieniem, nie ma korków, no i z parkowaniem łatwiej. A gdyby niedaleczko znalazł się jakiś bar z czeskim piwem to mogę podjechać autobusem.
Awatar użytkownika
rockowy
japońska edycja z bonusami
Posty: 3158
Rejestracja: 11.04.2007, 21:26
Kontakt:

Post autor: rockowy »

Włodek pisze:Majkel będzie zawiedziony bo dla niego to już wyjazd za granicę, a nie wiem jak stoi z paszportem.
Do nas jeździł solo i z naszym forumowym Kangurem. I żyje. Marnie, ale żyje :)

Co ciekawe, jeszcze ani razu nie udało mi się tam trafić na Targową. Zawsze mi bliżej paradoksalnie jednak do katowickiego :)
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Włodek pisze:O, to teraz tam się będziemy spotykać, nie w Katowicach?
Ja miałem tylko tymczasową wizę. ;)
W Katowicach czeskiego piwa nie brakuje - jak powiesz, że będziesz, to przyjadę bez samochodu.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Kojarzy ktoś jakiś sensowny sklep/komis w Krakowie :?: Interesują mnie cd.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Dzielę się mailem, który dostałem z Wydawnictwa 21.
Jeśli ktoś z was poszukuje płyt z okolic Jugosławii czy Czechosłowacji, to może go to zainteresować.

Dzień Dobry,

Zapraszam do zapoznania się z bardzo bogatą ofertą niemieckiej firmy dystrybucyjnej Kalemegdan Disk (www.kalemegdan-disk.de). To m.in. dzięki wieloletniej współpracy z Kalemegdan Disk mogliśmy oferować Państwu wiele interesujących wydawnictw z Jugosławii i Europy Wschodniej. Był to jednak tylko fragment oferty, obejmującej dziś ponad 250 nowych tytułów na płytach winylowych oraz ponad 2000 na płytach CD. Teraz natomiast możemy zaoferować Państwu pełny katalog Kalemegdan Disk.

Firma specjalizuje się w fabrycznie nowych płytach winylowych oraz CD z Jugosławii, ale także ze wszystkich byłych krajów naszego bloku, współpracując m.in. z Croatia Records, Supraphon, Opus, Hungaroton, Gong, Warner Music Poland, Metal Mind Production i wieloma mniejszymi oficynami, jak np. Sechzehnzehn (Berlin, katalog firmy Amiga), Dancing Bear (Zagrzeb) czy MALS (Moskwa). To przede wszystkim płyty z muzyką rock, ale także jest obecny jazz, folk i ambitniejszy pop z okresu począwszy od wczesnych lat 60. aż do czasów współczesnych.

Płyty można zamawiać i kupować zarówno bezpośrednio z Kalemegdan Disk (można pisać po polsku, firma zawsze serdecznie wita nowych klientów czy choćby tylko zainteresowanych tematem z naszego kraju), jak i za naszym pośrednictwem. Kontaktując się bezpośrednio z Kalemegdan Disk otrzymają Państwo zamówione płyty zdecydowanie szybciej (praktycznie po kilku dniach), koszt przesyłki z Niemiec będzie jednak istotny, zwłaszcza przy mniejszych zamówieniach. W przypadku zamówienia u nas poniesiecie tylko koszty przesyłki krajowej (na terenie Polski) niezależnie od ilości zamówionych płyt. Czas oczekiwania będzie jednak dłuższy, chociaż otrzymujemy przesyłki z Kalemegdan Disk przynajmniej raz w miesiącu.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony www.kalemegdan-disk.de

Witold Rokoszewski, Wydawnictwo 21
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
ODPOWIEDZ