Polecane sklepy i e-sklepy

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Właściwie ani to sklep, ani nie polecam, ale z racji dominacji na rynku i w obliczu braku konkurencyjnej platformy aukcyjnej (czyli takiej jak 15 czy choćby jeszcze 10 lat temu), sprawa dotyczy pośrednio wszystkich kupujących /sprzedających w sieci.
Allegro właśnie podsumowało moja "karierę" na ich portalu, na którym jestem od 17 lat. W tym czasie, jeśli liczyć komentarze i oceny, które wszystkim kilka lat temu skasowali, nazbierałem coś koło 2 tysięcy pozytywów (po 50% na zakupy i sprzedaż) i dostałem tylko 1 odwetowego negatywa od jakiegoś frustrata. Ocena Allegro poziomu mojej sprzedaży to -71/1000 :)
Nie martwię się jako kupujący, bo w dzisiejszych czasach kupić, to żaden problem, ale jeśli ktoś z Was sprzedaje od czasu do czasu jakieś niepotrzebne graty, to właściwie niebawem nie będzie gdzie tego robić. Bo OLX jest dobre do sprzedaży starej szafy czy ubranek po dziecku, a nie książek czy płyt. Tak się tylko musiałem pożalić.
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Kilka płyt na OLX sprzedałem. Siostra sprzedawała LP kupowane przez rodziców 40-50 lat temu w stanie G lub F i też trochę zeszło, co mnie wręcz zdumiało.

Ale płytę CD sprzedać coraz trudniej, kilka moich wydaje się atrakcyjnych tytułów zapuściło brodę na allegro.

Rajem dla zbieraczy LP jest discogs.
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

I tak i nie. OLX nie jest nawet w 10% tak przejrzyste jak stare Allegro, które idzie na zwarcie z Amazonem i Chińczykami (i z takim podejściem przegra). Przerabiałem przez miesiąc koszmarek pod nazwą Allegro Lokalnie, ale bluzgów na to było tyle, że na jakiś czas pozwolili zwykłym sprzedawcom (bez działalności) sprzedawać na normalnej platformie. Prawdopodobnie do połowy roku.
Discogs jest super jak chce się kupić np. dużą pakę rzadkich i drogich u nas płyt z byłego bloku wschodniego, które u lokalsów są na ogół bardzo tanie, ale zamawianie pojedynczego tytułu z przesyłką 10 czy 20 euro, to nie jest raj. ;) Jeśli ktoś kupuje tylko nowe wydania, to w 8/10 przypadkach bezkonkurencyjny cenowo jest Dodax, który wszystko wysyła na swój koszt.

Gdzie te czasy, w których na allegro sprzedałem kilkadziesiąt "egzemplarzy" (czytaj: plików Word) swoich Limeryków czy humorystycznej rozprawy o aproksymatach polsko-słowackich...;)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Maciek pisze:Przerabiałem przez miesiąc koszmarek pod nazwą Allegro Lokalnie, ale bluzgów na to było tyle, że na jakiś czas pozwolili zwykłym sprzedawcom (bez działalności) sprzedawać na normalnej platformie. Prawdopodobnie do połowy roku.
Nie tylko Ty. :P A że do lipca tylko to nie wiedziałem. Niedobrze, bo jeszcze trochę CD mi zostało...
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Ta połowa roku jest niedopowiedziana, ale w ocenie mojej sprzedaży grożą, że od połowy roku wezmą się za takich jak ja. ;)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
RoryGallagher
epka analogowa
Posty: 955
Rejestracja: 11.06.2017, 18:13
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: RoryGallagher »

Ja już od dłuższego czasu tam nie sprzedaję, bo 10% od sprzedaży w dziale muzyka to rozbój. A teraz jeszcze wprowadzili dodatkową prowizję od... kosztu dostawy. To jest chore.

W grupach na Facebooku i na forach php znalezienie chętnego na płytę może i trwa dłużej, ale przynajmniej nic na tym nie tracę.
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Post autor: Paweł »

RoryGallagher pisze:A teraz jeszcze wprowadzili dodatkową prowizję od... kosztu dostawy. To jest chore.
Dokładnie. Ta prowizja od kosztu wysyłki ma obowiązywać od 2 kwietnia. Logiczniejszy byłby pierwszy dzień miesiąca, ale 1 kwietnia ludzie uznaliby, że to prima aprilis. Widać, że nawet Allegro zdaje sobie sprawę z absurdalności tego posunięcia, a mimo to... :?
Zresztą już od kilku lat poczynania Allegro wyglądają na jakiś autosabotaż. Czasami wiadomo, że chodzi o pieniądze (dla Allegro), a czasami kompletnie nie wiadomo o co chodzi (czyli finalnie chodzi o pieniądze, dla Allegro). Pomyślałbym, że chcą wykurzyć prywatnych sprzedawców, ale z perspektywy firm (przynajmniej tych małych) też wygląda to słabo...
Białystok pisze:Ale płytę CD sprzedać coraz trudniej, kilka moich wydaje się atrakcyjnych tytułów zapuściło brodę na allegro.
Cóż, płyty CD coraz bardziej tracą na popularności (między innymi/głównie za sprawą streamingu). Byłem akurat wczoraj w Tytusie, Romku i A'Tomku. Cedeków było może ze 100-150 sztuk - wybiórcze nowości, które łatwo można było przegapić wśród gier i blu-rayów. Czy w innych miejscach w Polsce wygląda to tak samo?
Bodaj w zeszłe lato pozbywali się tam płyt i dużo tytułów było za 7, 10, 14 zł. Kupiłem wtedy za dyszkę Temple of the Dog i trochę żałuję, że nie wziąłem też paru albumów Tangerine Dream i "Tyranny and Mutation" Blue Öyster Cult.
Białystok, jeśli możesz, to podeślij mi listę pyt CD, które chcesz sprzedać, lub link do Allegro. Nie chcę Ci robić złudnych nadziei, bo szansa, że na coś się skuszę jest raczej mała (trzeba oszczędzać), ale chętnie rzucę okiem.
Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami
Posty: 3997
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Post autor: Monstrualny Talerz »

Paweł pisze:
Czy w innych miejscach w Polsce wygląda to tak samo?
Wydaje się że tak. Kiedyś chadzałem regularnie i wychodziłem z naręczem cd po 10 czy 20 pln i wyrzutami sumienia, a gdzieś od połowy zeszłego roku już nie ma po co chodzić, całkowite pustki. Byłem kilka dni temu, bo miałem komuś coś wziąść na urodziny, ale nawet nie było z czego wybierać. Chyba zapadła ogólna decyzja, że po 2020 r. całkowicie jako Naród odchodzimy od CD, co było na magazynach wyprzedano i baj, baj. Takie czasy te lata dwudzieste.
Awatar użytkownika
RoryGallagher
epka analogowa
Posty: 955
Rejestracja: 11.06.2017, 18:13
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: RoryGallagher »

W znajdującym się w pobliżu mojego miejsca zamieszkania salonie pewnej sieci, która lubuje się w irytujących reklamach radiowych i telewizyjnych, nie ma nawet działu z muzyką. A jeszcze parę lat temu, w innym sklepie tej sieci (w Poznaniu) był całkiem spory wybór płyt. Pamiętam, bo kupiłem przeceniony o połowę "A Saucerful of Secrets" z serii reedycji, która wyszła zaledwie parę miesięcy wcześniej.

W innych sieciach oferta jest uboga - właściwie nie sposób kupić płyt wykonawców nie należących do ścisłego mainstreamu. Ale z tym ostatnim problem był pewnie zawsze.
Smyxxx
pirat mono
Posty: 3
Rejestracja: 03.01.2020, 13:53
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: Smyxxx »

Ja nigdy nie sprzedaję przez Allegro, tylko OLX i grupy na FB. Od allegro już bardziej opłaca się iść do zaprzyjaźnionego antykwariatu i tam się jakoś umówić na niewielki udział sprzedawcy, który na pewno sprzeda drożej niż by się ugrało samemu
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Zajrzałem dziś do Komisu w Katowicach. Działa! To był b. optymistyczny akcent dzisiejszego dnia. Ponoć nawet było dziś sporo klientów, przynajmniej w porównaniu do tych pierwszych tygodni zarazy. Tak, że duch w narodzie nie ginie :!: :)
Awatar użytkownika
Crowley
japońska edycja z bonusami
Posty: 3256
Rejestracja: 13.05.2008, 23:03
Lokalizacja: Wyszków/Gdańsk

Post autor: Crowley »

A czy ktoś wie, co się stało z fan.pl? Od jakiegoś czasu strona nie działa. Czyżby padli?
Futbolozaurus Rex a.d. 2020(1)
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Strona działa. Może coś źle wpisujesz?
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szbe »

u mnie działa, jakieś 3 tyg. robiłem zamówienie - wszystko ok
Awatar użytkownika
SafeMan
maxi-singel kompaktowy
Posty: 760
Rejestracja: 29.10.2019, 14:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: SafeMan »

Mam wrażenie, że ceny na dodax wzrosły :(
ODPOWIEDZ