Polecane sklepy i e-sklepy

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Nieszczęście było blisko - już od wczoraj miałem naszykowane King Crimson w kolejce do odsłuchu, lecz dziś ekspresowo przybyła odsiecz z Podlasia - kilka fajnych cd kupionych na aledrogo w Antykwariacie Pąsowa Sowa. I powiem Wam tak: nazwa mi się podoba, zdjęcia z google maps też a zakupy są zgodne z zamówieniem - szybko, na temat, dobrze zabezpieczone i w stanie wizualnym b. dobrym. Czy Białystok może zweryfikować, czy warto to miejsce odwiedzić np. podczas wakacyjnych wojaży w okolicy :?:
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

A tutaj w miarę świeża wycieczka po Warszawie - a dokładniej po sklepach z winylami. Oprowadza młody człowiek, który kocha swoją pracę, w związku z czym, mimo że nie zbieram LPs, nie nudziłem się ani chwili.
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Świeża to chyba nie bo wszyscy bez maseczek :)

A filmik fajny, znam tylko Muzant, nawet nie wiedziałem, że tyle tego jest.

Ciekawe czy J.L. go wyrzucił za drzwi, czy tam w ogóle nie dotarł bo jakby ten chłopak był mało rockowy :lol:
Awatar użytkownika
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6320
Rejestracja: 02.03.2008, 22:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: MirekK »

Super filmik, świetnie zrobiony. Dzięki za wrzutkę.
Pomimo, że sam nie zbieram LPs, to zawsze chetnie odwiedzam tego typu sklepy i grzebię w płytach winylowych.
"Życie bez muzyki jest błędem." - F. Nietzsche
Piotr
maxi-singel kompaktowy
Posty: 746
Rejestracja: 19.07.2019, 10:32

Post autor: Piotr »

Białystok pisze: Ciekawe czy J.L. go wyrzucił za drzwi, czy tam w ogóle nie dotarł bo jakby ten chłopak był mało rockowy :lol:
Hehe... no faktycznie, gościu jakby z pode łba na klienta patrzył, aż człowiek niemal bał się poszperać (a jeszczem bardziej nie rockowy...)
Ale akurat jak tam bywałem to mnie zawsze zegarek gonił i po konkretne rzeczy, to jest, tego nie ma, więc nawet nie wiem jaki jest w kontakcie, choć wiedzę zapewne ma. Poza tym dość często zmienia lokalizacje i już mi nie po drodze.
Awatar użytkownika
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7172
Rejestracja: 18.02.2012, 15:52

Post autor: Freefall »

Białystok pisze: Ciekawe czy J.L. go wyrzucił za drzwi, czy tam w ogóle nie dotarł bo jakby ten chłopak był mało rockowy :lol:
Fajny filmik.
A do Megadiscu nie dotarł. Może dlatego, że Flawed Gems winyli nie robią :wink:
Piotr pisze:Hehe... no faktycznie, gościu jakby z pode łba na klienta patrzył, aż człowiek niemal bał się poszperać
Jak toś u niego częściej bywał i coś kupował, to wszystko było w porządku i można było nawet fajnie pogadać. Ale dla takich przypadkowych klientów, to faktycznie bywał opryskliwy.
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Jutro w Katowicach giełda winyli i płyt cd https://www.psychosonda.pl/wydarzenia/k ... 2021-09-05
Na linkowanej stronie znajdziecie informacje o innych takich giełdach w kraju i ich terminy.
bananamoon
maxi-singel analogowy
Posty: 548
Rejestracja: 20.09.2017, 19:21

Post autor: bananamoon »

Jak odbieracie obecną działalność Rock Serwis?

Mam na oku nietani zestaw płyt (nie mogę powiedzieć, naprawdę nie mogę - he, he), który nie ma dystrybucji w Polsce i jest dostępny na zamówienie (cena wydaje się być okazyjna).

Pytam, ponieważ mam negatywne doświadczenia związane z zakupem płyt w Rock Serwis.
...ale rzecz miała miejsce kilkanaście lat temu, w momencie kiedy przysłali do mnie odpakowane koperty oraz spalcowane maślanymi liniami papilarnymi, płyty Daevida Allena z serii Bananamoon Obscura.
Były wymówki, słowne przepychanki, wreszcie wyciągnięta na zgodę dłoń (dziesięć procent rabatu na kolejne zamówienie)...ale zrezygnowałem z ich usług, tym bardziej, że rockowa oferta sklepu nie łechtała mojego ego.

A jak jest tam teraz? - trzeba wpłacić pieniądze, cierpliwie czekać...ale czy rzecz może skończyć się sukcesem?
Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: akond »

Okazjonalnie korzystam - bez entuzjazmu, ale ponieważ moje zakupy u Kosińskiego dotyczą głównie nietanich zestawów płyt, których cena jest tam okazyjna (he, he), to czuję się na RS trochę skazany.

Jakoś poważnie się nie naciąłem (wpłacać na szczęście nie trzeba zawczasu, można zaczekać do skompletowania zamówienia), ale na jeden poważny problem muszę zwrócić uwagę - zresztą wspólny dla kilku polskich sklepów. Jeżeli jakiejś pozycji definitywnie nie udaje im się ściągnąć, to bywa tak, że dowiadujesz się o tym dopiero w momencie, gdy przekroczą deklarowany czas oczekiwania (czyli np. po dwóch miesiącach). A gdyby dali znać wcześniej, to człowiek mógłby próbować dorwać rzecz gdzie indziej, choćby bezpośrednio u źródła...

Na marginesie: ciekaw jestem, czy zestaw, na który się zasadzasz, to jeden z dwóch, które mi przychodzą do głowy...
.
bananamoon
maxi-singel analogowy
Posty: 548
Rejestracja: 20.09.2017, 19:21

Post autor: bananamoon »

- akond

Dziękuję za cenną opinię.
Chyba wiem co to za boKsy u nich kupujesz - he, he.

Dobrze, że zwróciłeś mi uwagę / przypomniałeś...że od dzisiaj to już nawet na dwa zestawy powinienem być (i jestem) łasy (he, he).
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 8600
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Białystok »

Przy okazji napiszę o abraxas.pl. Rzadko tam kupuję, ale sytuacja jest jeszcze gorsza, tzn. czas oczekiwania jest miesiąc ale po jego przekroczeniu ze strony sklepu nie ma żadnego odzewu. Zamówiłem ostatnio 1 LP wiosną i cisza. Nie jest to pierwszy taki przypadek. Tam warto kupować tylko gdy coś jest oznaczone jako "RN - realizacja natychmiastowa".
Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: akond »

W taki razie dla pełni obrazu dopiszę, że wróciłem też do częstszych zakupów w fan.pl, który ma tę samą wadę, co powyższe, ale za to stosunkowo szeroką ofertę i w wielu przypadkach najlepsze w kraju ceny.

Jedynym z polskich sklepów "uniwersalnych", w którym robię płytowe zakupy, i który stara się z góry poinformować, że czegoś nie sprowadzi, jest Serpent.

Przy czym, żeby było jasne - dla mnie generalnie nie jest problemem sam czas oczekiwania (mam na ogół tyle zamówień równoległych, że i tak nie narzekam na brak "świeżej strawy"), ale jakość komunikacji i rzetelność informacji. Bo przy dzisiejszych nakładach płyt, to czasami jednak kwestia strategiczna.
.
Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: akond »

bananamoon pisze:Dobrze, że zwróciłeś mi uwagę / przypomniałeś...że od dzisiaj to już nawet na dwa zestawy powinienem być (i jestem) łasy (he, he).
Z tym, co jest od dzisiaj, to sam jestem ciekaw, jak będzie - zamówiłem go parę tygodni temu, a w międzyczasie tu i ówdzie pojawiły się informacje, że nakład już się rozszedł. Zobaczymy, akurat tego typu rzeczy Rock Serwis chyba sobie rezerwuje z wyprzedzeniem.
.
Awatar użytkownika
Clive Codringher
epka analogowa
Posty: 830
Rejestracja: 20.04.2010, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Clive Codringher »

Ja w Rock Serwisie zamówiłem płytę w listopadzie ubiegłego roku. Od tego czasu nikt się do mnie nie odezwał, nawet z informacją, że nie mogą zrealizować tego zlecenia... (a nie mogą, bo nawet u źródła tego albumu już nie ma).
Co posiada Codringher: http://codringher.blogspot.com
bananamoon
maxi-singel analogowy
Posty: 548
Rejestracja: 20.09.2017, 19:21

Post autor: bananamoon »

akond pisze:Z tym, co jest od dzisiaj, to sam jestem ciekaw, jak będzie - zamówiłem go parę tygodni temu, a w międzyczasie tu i ówdzie pojawiły się informacje, że nakład już się rozszedł. Zobaczymy, akurat tego typu rzeczy Rock Serwis chyba sobie rezerwuje z wyprzedzeniem.
.
Uuuuuu - a właśnie zamówiłem obie paczki, z odroczeniem zapłaty (he, he).

Z polskich sklepów, które wymieniłeś, często korzystam z FaN.pl (paradoksalnie lubię kupować tam klasykę...)...przed momentem zamówiłem w nim między innymi nową płytę Lucasa Debargue "Music Of Milosz Magin".

Niekiedy warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zamówienie z ENdisc.pl - ale tam ceny są zdecydowanie wyższe...chociaż przed wakacjami sprowadzili dla mnie w dobrej kwocie "The Lost Tapes" Can oraz "Live In Jarocin" Pere Ubu.
ODPOWIEDZ