LIZARD - NOWY MAGAZYN PROGRESYWNY W POLSCE

Off topic.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

tryton65
longplay
Posty: 1434
Rejestracja: 15.04.2007, 19:25

LIZARD - NOWY MAGAZYN PROGRESYWNY W POLSCE

Post autor: tryton65 »

:twisted: Wlasnie odebralem na poczcie nowy,pierwszy egzemplarz LIZARDa.
Piekny papier , i duzo proga.
Bonus dostalem-nowy Peter Gabriel-wielkie dzieki.Wiem ze jest nudny jak flaki z olejem ale to Peter .
W notatce o wystepie ELP mozna bylo dodac ze wyszedl 2Cd z wystepem z festiwalu besposrednio z konsolety.
Taki naprawde LIVE.
Dzieki za zastrzyk energii.
Awatar użytkownika
LPD
epka analogowa
Posty: 925
Rejestracja: 13.05.2009, 10:11
Lokalizacja: B-B

Post autor: LPD »

Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

LPD pisze:Polecam:

Wielkie muzyczne odkrycia

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104 ... rycia.html
Agnieszko, Michale - serdeczne gratulacje! :)
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4550
Rejestracja: 11.04.2007, 18:21
Lokalizacja: Stalinogród

Post autor: Majkel »

No, fajna sprawa! Cieszę się i też gratuluję :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Indi
epka analogowa
Posty: 944
Rejestracja: 11.04.2007, 16:29
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Indi »

Dziękujemy :) Nowy Lizard już w drukarni, więc za jakiś tydzień będzie dostępny (miejmy nadzieję...) :)
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14150
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Od 2 tygodni przeglądam w wolnych chwilach ostatniego Lizarda. Znakomity jest tekst Okechukwu o siedmiu samurajach japońskiego rocka - b. lubię, kiedy meritum przyodziewa wyszukana forma. Polecam :!:
Inne artykuły jeszcze czekają na przeczytanie - a ciekawego jest wiele.
Awatar użytkownika
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 11427
Rejestracja: 11.04.2007, 18:15
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: Tarkus »

Fajna jest też dołączona płyta - sporo psychodelizującego folku. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że inspiracje The Strawbs są dość powszechne, przynajmniej w tej konkretnej wytwórni :)
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
Na Discogsach
Awatar użytkownika
bobski66
pocztówka dźwiękowa
Posty: 36
Rejestracja: 03.07.2012, 15:39
Lokalizacja: New Salt
Kontakt:

Post autor: bobski66 »

Również prenumeruję ten kwartalnik i myślę, że już tak zostanie.
Awatar użytkownika
mad
kaseta "żelazówka"
Posty: 136
Rejestracja: 12.07.2009, 17:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: mad »

Prenumeruję, nie mam tylko 1. numeru. Również chyba tak zostanie, nie widzę przeciwwskazań. Co prawda ostatnia płyta - bonus za prenumeratę mi nie podpasiła, ale zawsze się można wymienić.
Awatar użytkownika
Algernon
singel analogowy
Posty: 393
Rejestracja: 01.04.2014, 17:39

Post autor: Algernon »

Moje pierwsze spotkanie z tym kwartalnikiem to numer 16.

Świetny bonus w postaci pełnoprawnego albumu na cd! Jeśli będzie się to powtarzało, to wyjdzie to na wielki +.

Pismo bardzo estetyczne, czytelnie poskładane, w bardzo przyjemnych barwach. Sam papier, jego jakość sprawiają że aż chce się je trzymać w dłoniach. Jednocześnie pismo jest dość sporego formatu - dla mnie raczej do czytania w domu. Dobrze że są wywiady - dużo wywiadów. Niestety tylko wywiad ze Steve Hillagem był dla mnie bardzo wciągający i interesujący, reszta była wg. mnie bardziej oklepana. Co do innych tekstów - ciekawe podejście jak choćby do psychodelicznego okresu twórczości Beatlesów, jednak sam tekst dla mnie nie do końca zjadliwy Momentami chaotyczny. No i mamy jeszcze świetny dział recenzje! w którym to oddzielnie omawiane są nowości, a oddzielnie wznowienia. Notki bardzo krótkie, przybliżające bardziej styl i gatunek grania aniżeli próbujące w jakiś sposób opisać samą muzykę. Dodatkowo przedstawiane tam albumy są, przynajmniej dla mnie, często nieznanymi wcześniej tworami, przez co z wielką chęcią po nie sięgam (choć występuje problem z dostępnością niektórych dzieł do sprawdzenia, zwłaszcza tymi polskimi, jednak większość WIMP posiada w swojej bazie).

Największym mankamentem wydają mi się częste błędy w druku czy składzie - niewydrukowana część zdania (biała kreska idą wzdłuż liter), liczne powtórzenia czy też okładka albumu Budki Suflera z przypisem "Clearlight" w wywiadzie ze Steve Hillagem.
Awatar użytkownika
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 7028
Rejestracja: 11.04.2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jakuz »

To tylko wierzchołek góry lodowej. Marnie widzę przyszłość "LIZARDA" - a szkoda.
Awatar użytkownika
Quasarsphere
epka kompaktowa
Posty: 1085
Rejestracja: 29.04.2010, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quasarsphere »

Proponuję stosować większą czcionkę w artykułach. Zdecydowanie ułatwiłoby to czytanie.
Awatar użytkownika
Algernon
singel analogowy
Posty: 393
Rejestracja: 01.04.2014, 17:39

Post autor: Algernon »

A mi czcionka nic a nic nie przeszkadza :)

Bardzo dobry wywiad z byłym członkiem Genesis, słaby z Indian Summer.

No i ukłuło mnie określenie solowej kariery Petera Gabriela jako mniej artystyczna od choćby solowej kariery Hacketta.
Awatar użytkownika
Quasarsphere
epka kompaktowa
Posty: 1085
Rejestracja: 29.04.2010, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quasarsphere »

Co do poziomu artystycznego to zgadzam się z kolegą powyżej, ale jeśli chodzi już o subiektywne podejście to zdecydowanie bardziej podoba mi się twórczość solowa Hacketta.
Awatar użytkownika
Arnold Layne
digipack
Posty: 2638
Rejestracja: 29.04.2007, 18:41

Post autor: Arnold Layne »

Algernon pisze:ukłuło mnie określenie solowej kariery Petera Gabriela jako mniej artystyczna od choćby solowej kariery Hacketta
Nie czytałem, ale faktycznie to jest "kłujące" określenie.
A czy Redakcja - bądź Autor artykułu - odnieśli się do "artystyczności" solowej kariery Phila Collinsa?
"How I wish, how I wish you were here"...
ODPOWIEDZ