CYNK - promocje, wyprzedaże, tanie płyty...

Forum podstawowe.

Moderatorzy: gharvelt, Bartosz, Dobromir, Moderatorzy

Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: akond »

B.J. pisze:Ale akurat SUI powinna mieć dostęp do rynku wspólnotowego. To chyba jednak nasi poczciorze coś popieprzyli.
Przepraszam, nie odpisałem od razu. Szwajcaria nie ma bezcłowego dostępu - decyduje fakt bycia w Unii Celnej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_celn ... ropejskiej

Zamawiałem płyty w Szwajcarii niejednokrotnie, zawsze przychodziły z zieloną pieczątką UC (podobnie jak wszystkie ze Stanów czy z Japonii). Czyli należy oczekiwać, że od 1 lipca będą nie tylko z pieczątką, ale także z naliczoną opłatą.
.
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Post autor: Paweł »

Przypadkowo natrafiłem na całkiem interesujące (a przy tym trochę kuriozalne) wydawnictwo:
https://www.gandalf.com.pl/m/hammond-or ... gILIvD_BwE
Wydanie baaardzo budżetowe (nie lubię wydań budżetowych, ale lubię niskie ceny ;)) – aż do przesady, gdyż na większości płyt umieszczono po dwa albumy (ciekawe jak wyglądają, jak mniemam, tekturowe pudełka na te płyty). Z drugiej strony dzięki temu zabiegowi na 10 CD znajduje się 18 tytułów, czyli jeden album kosztuje niecałe 4 zł...

Mam mieszane odczucia odnośnie do tego wydawnictwa, ale – jako że taniocha – wrzucam w tym temacie. Z 18 płyt znam jedynie Bashin' Jimmy'ego Smitha (wielu wykonawców oczywiście kojarzę, jednak o części nigdy nawet nie słyszałem). Może ktoś zna, przynajmniej niektóre, pozostałe albumy (B.J.?).
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Niektóre. Jimmy`ego Smitha, Willette`a, Greena, Quebeca - jest b. dobrze, ale nie są to arcydzieła. Chętnie poznałbym pozostałe, jednak znając edytorską surowość tego rodzaju wydawnictw, zaczekam na lepszą okazję.
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Post autor: Paweł »

B.J., dzięki za odpowiedź. Posiadam kilka takich budżetowych wydań i ich edytorska surowość rzeczywiście mocno doskwiera (i niezbyt zachęca). Za każdym razem sobie mówię: to już ostatni raz!, a potem i tak się łamię. :) Teraz cena jest wyjątkowo kusząca. Za kilka tygodni mam urodziny, więc może to będzie dobry pretekst? ;) Jestem w stanie zaryzykować, nie znając zawartości albumów, choć chętnie zobaczyłbym, jak wyglądają projekty tych kopert – niestety, nie znalazłem w Internecie stosownych grafik...
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 14151
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Post autor: B.J. »

Per analogia pewnie mniej więcej tak: https://www.discogs.com/Various-Jazz-Gu ... e/11806925
Awatar użytkownika
Paweł
longplay
Posty: 1380
Rejestracja: 02.09.2019, 14:00

Post autor: Paweł »

Dzięki, nie pomyślałem o sprawdzeniu tego w ten sposób, przez analogię.

Przód wygląda średnio – grafiki przedstawiające okładki płyt są za małe.
Tył jest ok – bardzo skromny graficznie, ale czcionka jest odpowiedniej wielkości, czytelna, schludna, a wszystkie najistotniejsze podstawowe informacje zostały zamieszczone.

Kupić, czy nie kupić? Oto jest pytanie. Muszę się z tym przespać. ;)
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Box Ptaszyna za 55 zł: https://sklep.polskieradio.pl/pl/p/Jan- ... 8-5CD/1220

I wiele innych płyt w promocji.
Akcja trwa do 21.10
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: akond »

Z tych wielu innych, chciałbym zwrócić szczególną uwagę na Kłosiewicza:
https://sklep.polskieradio.pl/pl/p/Fran ... -13-CD/388

Obrazek

To jest fenomenalny, i pięknie wydany zestaw! A w tej cenie to już steal, a nie bargain.
.
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szbe »

Bednaar pisze:Okazało się, że box Sheppa będzie jutro u mnie
Jak Wam grają te płyty z boxu?
Jak narazie sluchałem tylko w samochodzie i niestety Mama Too Tight i Fire music mocno przeskakują:(
Później sprawdzę w warunkach domowych, ale do samochodowego odtwarzacza jak do tej pory nie miałem zastrzeżeń :roll:

Swoją drogą wspaniały jest On This Night - wcześniej nie znałem.
Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: akond »

Samochodowy odtwarzacz aka piekarnik? Odważnyś, że aplikujesz mu płyty przeznaczone również do domowych odsłuchów... może się okazać, że już wszędzie będą przeskakiwać.
.
Awatar użytkownika
szbe
singel kompaktowy
Posty: 412
Rejestracja: 26.01.2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szbe »

Bez przesady :)
Przez 7 lat żadnej płyty nie uszkodził, Archie może był już nadwyrężony??
Box 5CD kosztował 50zł - nawet pasuje to przeskakiwanie, do tej ceny jak ze stacji benzynowej ;)
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Mnie żadna płyta z boxu Sheppa nie przeskakuje, ale tego Marantza mam od 11 lat i przez ten czas tylko raz zdarzyło się, że przeskakiwał. Potem się okazało, że do płyty był przyklejony spory paproch. Po usunięciu już nie przeskakiwał. CD-player w rodzaju tych, co to płytę chodnikową by odczytały ;)
W poprzednim samochodzie mieliśmy CD-player i żonie mówiłem, żeby nie wkładała tam oryginalnych płyt. Do słuchania w aucie robiliśmy kopie CD-R. Teraz w nowym aucie mamy tylko USB i pendrajwy z mp3 - wygodniejsze rozwiązanie i płyty się nie rysują.
Wracając do boxu Sheppa zauważyłem, że jest bardzo głośno nagrany - czyli ofiara loudness war ;)
vertical_invader
Awatar użytkownika
akond
longplay
Posty: 1282
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: akond »

Bednaar pisze:Wracając do boxu Sheppa zauważyłem, że jest bardzo głośno nagrany - czyli ofiara loudness war
A to duża szkoda, i niekorzystna zmiana - bo dawniej w Original Album Series zazwyczaj pakowali stare masteringi z dobrą dynamiką. Tak jest we wszystkich zestawach OAS, które mam, ale najnowszy z nich ma datę wydania 2014.

Shepp jest późniejszy, i ma zdaje się już inną etykietkę (5 Original Albums). Bo to jest to, co pod tym linkiem?
https://www.discogs.com/release/1270041 ... nal-Albums
.
Awatar użytkownika
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6741
Rejestracja: 11.04.2007, 08:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bednaar »

Tak, dokładnie ten. Niestety, jakość dźwięku tego boxu nie powala (spłaszczona dynamika), ale jest bardzo korzystny cenowo. Ale i tak gra lepiej, niż z plików mp3 (do tej pory miałem "Fire Music", "Mama Too Tight" i "The Way Ahead" w tym formacie, dwóch pozostałych z boxu w ogóle nie miałem).
Podobnie miałem kiedyś z Mingusem - kupiłem tani zestawik 2CD: na jednej płycie "Mingus Ah Um", a na drugiej upchnięto dwie: "Pithecanthropus Erectus" i "The Clown". Znów głośno nagrane z płaską dynamiką.
vertical_invader
Awatar użytkownika
Maciek
box
Posty: 8801
Rejestracja: 15.04.2007, 02:31

Post autor: Maciek »

Dla równowagi dodam, że przez długie lata przerobiłem w aucie setki, jeśli nie tysiące płyt i to jeszcze w takim dziwnym odtwarzaczu Toyoty, który łykał 6CD, więc mogły się tam grzać do oporu. Ani jedna na szczęście nie przeskakuje. ;)
Jedyna płyta, którą sobie zniszczyłem, to CD Richard „Groove” Holmes - Giants of the Organ in Concert - nie pamiętam już okoliczności, ale prawdopodobnie zostawiłem krążek w pobliżu biurkowej lampy i caluśki zmatowiał (i niestety nic go nie czyta).
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
ODPOWIEDZ