Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprzęt przenośny - mp3/mp4 playery, discmany, etc.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 07.08.2007, 12:16    Temat postu: Sprzęt przenośny - mp3/mp4 playery, discmany, etc. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wielu z nas nie ma zbyt wiele czasu na słuchanie muzyki w odpowiednich warunkach. Ja na przykład sporo słucham w samochodzie, albo z mp3playera. Niestety ten ostatni (mPower) ostatnie nadaje się tylko do wykorzystania jako pendrive, zaczął bowiem dziwnie pykać podczas odtwarzania i słuchać się już na nim nie da. Dlatego noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś przyzwoitego mp3playera - będę wdzięczny za porady. Chciałbym wydać do 150zł.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.08.2007, 13:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marka jest w tym wypadku bez znaczenia - bebechy są w 9 wypadkach na 10 od Samsunga.
Na allegro jest kazylion takich mp3-jek, ale jeśli już, to wykosztowałbym się na cca 200 zł i kupił sobie mp4. Na allegro są takie z bateriami Li-Ion (jak w komórkach), wyświetlaczem 2" (tak, wiem, zbędny bajer Smile ) i pamiecią cca 4 GB - co ciekawe, odtwarzają też format ogg, co jest lepszym rozwiązaniem w kwestii kompresji stratnej, niż mp3. Przyznam, że najlepszy dla mnie byłby sprzęt odtwarzający FLACzki, ale takowy spotkałem w sieci bodaj raz - przenośny dysk 30GB jakiejś amerykańskiej firmy. No i kosztował jakieś 300 $.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 07.08.2007, 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odtwarzacze iriver obsługują pliki flac. Cena jednak przewyższa 500 PLN.
Na allegro widziałem odtwarzacze mp4 na podzespołach iriver pod szyldem MEIZU i też flacki odtwarzają.

Przy zakupie mp3 brałbym jednak pod uwagę fakt, że słuchawki dołączone w zestawie są raczej z reguły marne więc trzeba kupić jeszcze słuchawki, wtedy cena rośnie.
Powrót do góry
Qnrad
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 07.08.2007, 14:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam Creative MuVo v200 i jestem w pełni z niego zadowolony... Cena (teraz) właśnie do 150zł...
Admin
Site Admin

PostWysłany: 07.08.2007, 17:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak do 150 zł, to kup Creative MuVo V100 1GB za 119 zł:
http://www.ceneo.pl/309902
i dokup słuchawki Sennheiser mx350 za 40 zł:
http://www.ceneo.pl/107039
Przekroczysz budżet o 9 zł, będziesz miał miejsce na 14-18 płyt (192kbs) i w miarę niezłą jakość dźwięku.

Jak wystarczą słuchawki Creatve'a, możesz przekroczyć budżet o 26 zł i kupić Creative MuVo V100 2 GB za 176 zł:
http://www.ceneo.pl/662172

Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
buubi
singel analogowy

PostWysłany: 07.08.2007, 17:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam Creative ZEN V Plus i jestem bardzo zadowolony. Mam wersję 1GB bez radia i kosztowała 249 zł, ale jeśli wystarczy Ci 500MB to powinna zmieścić się w ok. 150 zeta.
Drummer00
album CD

PostWysłany: 07.08.2007, 18:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam starego Creativa MoVo 256MB, ogólnie jestem zadowolony do dziś, tylko ta mała pojemność czasami przeszkadza. Ogólnie git, polecam Mp3 Creativ'a, solidne, dobra jakość dźwięku, poreczne i do tego całkiem ładne. Wymieniłem tyko słuchawki... czego chciec więcej, mnie tam nie potrzeba Wink
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.08.2007, 18:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drummer00 napisał:
Ja tez mam starego Creativa MoVo 256MB, ogólnie jestem zadowolony do dziś, tylko ta mała pojemność czasami przeszkadza. Ogólnie git, polecam Mp3 Creativ'a, solidne, dobra jakość dźwięku, poreczne i do tego całkiem ładne. Wymieniłem tyko słuchawki... czego chciec więcej, mnie tam nie potrzeba Wink

Ja mam to samo, tyle ze jakies "special edition" i nazywa się Star Academy. Zbyt często tego nie używam (raczej Żonka częściej), więc wystarczy, nawet słuchawek nie wymieniłem.
Powrót do góry
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.08.2007, 19:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja "pracuję" na discmanie Panasonic SL-CT520 i jestem bardzo zadowolony (jeszcze jak na razie nic nie wymieniałem Wink ). Cena jednak była chyba spora, bo kosztował coś z 300 zł.
Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że discman jest lepszy od odtwarzacza mp3, bo można z jego pomoca słuchac oprócz mp3 także kompaktów.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Drummer00
album CD

PostWysłany: 07.08.2007, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Windmill napisał:
Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że discman jest lepszy od odtwarzacza mp3, bo można z jego pomoca słuchac oprócz mp3 także kompaktów

Pod tym względem oczywiscie, ale disc-man jest mniej poreczny i nie da sie szybko z nim smigać po miescie z prędokościa 3 kroków/sekundę jak ja to zwykłem robić Wink
Powrót do góry
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.08.2007, 19:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Discman ma na pewno lepszy dźwięk, odpada też potrzeba ripowania płyt a potem zgrywania, jest jednak dużo większy od odtwarzacza mp3, no i ja się zawsze bałem, że w warunkach np. komunikacji miejskiej podczas zmiany płyty porysuję jakis cenny egzemplarz np. przy gwałtownym hamowaniu autobusu (ale to można oczywiście obejść - zabierając w warunki "polowe" kopie na CD-R). Poza tym: zgrasz np. 10 płyt do odtwarzacza mp3 (zależnie od pojemności) i zmiescisz wszystko w jednej kieszeni, w przypadku discmana nie czytającego mp3 musisz gdzies zmiescic te 9 plyt. ktorych akurat nie sluchasz.
Jeszcze jedno - przy silniejszych wstrząsach laser czasem przeskakuje, w przypadku pamięci flash te problemy odpadają.
Powrót do góry
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.08.2007, 20:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drummer: ale w warunkach szybkiego biegu nawet mając mp3, słuchanie musi być trudne... Wink

Bednaar: mój discman odtwarza mp3 - w tym celu go nabyłem Smile
W autobusie nie zmieniam płyty, ponieważ mam jedną z 10-11 albumami. To wystarcza na kilkanaście-kilkadziesiąt podróży autobusem (ze Świętochłowic do Katowic autobus 870 jedzie około 17-22 min.). Zreszta ten mój discman też jest chyba pomyślany przede wszystkim jako odtwarzacz mp3, poniewaz przy słuchaniu zwykłych kompaktów znacznie szybciej wyczerpuja się baterie (a w kwestii energii rozwiązanie jest nastepujące: sam discman jest ładowarką dla dwóch akumulatorków-paluszków, wystarczy go tylko podłączyć do gniazdka; to oczywiście można uznac za minus, ponieważ ładowarka zewnętrzna umożliwia równoczesne ladowanie i słuchanie muzyki z użyciem alternatywnych akumulatorków - tak robiłem w przypadku walkmana).

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Drummer00
album CD

PostWysłany: 07.08.2007, 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Windmill napisał:
Drummer: ale w warunkach szybkiego biegu nawet mając mp3, słuchanie musi być trudne...

a kto mówi,że to bieganie, ja tak szybko po prostu chodzę Razz Wink
Powrót do góry
Qnrad
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 07.08.2007, 20:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż, mp3 mam na przerwie w kieszeni, czego z discmanem zrobić by się nie dało... No i nie będę za sobą do szkoły kilkunastu płyt przynosił Wink
B.J.
box

PostWysłany: 08.08.2007, 06:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za rady. Myslałem właśnie o jakims playerze pod marka Creative. Nie za bardzo wiem, czym różnia się Muvo i Zen. A poza tym, czy można przy Creativach korzystać z akumulatorków? Jeśli tak, to jak w praktyce wygląda (ile godzin)?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Skocz do: