Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Gra 2015
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 170, 171, 172  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 07.01.2015, 11:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Hm, formuła WG wydaje mi się prawie doskonała. Nie jest winą Mahavishnuu i Gharvelta, że przerastają wiedzą innych forumowiczów i przez to gra zaczyna przypominać zmagania Marit Bjoergen z Terese Johaug. Smile

Jedyne co mogę zarzucić WG to dość zawężony charakter zagadek. Kiedy Mahavishnuu zadaje pytanie to mogę na 90% założyć, że będzie ono dotyczyć jazzu lub Soft Machine Laughing A że to nie są moje klimaty, stąd mój udział w WG jest marginalny.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.01.2015, 11:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei najbardziej lubię zagadki dotyczące rzeczy najbardziej znanych, bowiem wtedy liczba potencjalnych zainteresowanych zabawą jest największa. I zawartość zabawy w zabawie jest również najwyższa.

Moim zdaniem liczba takich zagadek jest ograniczona wyłącznie przez wyobraźnię, czyli teoretycznie jest nieskończona. Pytania dotyczące grup mało znanych (co w odniesieniu do osób na FD oznacza na ogół podziemie podziemia i wpisy w WG często mogą być pierwszymi wpisami dotyczącymi danego wykonawcy w historii internetu Wink), są trochę jak wkuwanie na blachę procentowych danych uprawy manioku w poszczególnych państwach Ameryki Południowej. Być może jest to nawet interesująca wiedza, ale można ją przecież przekazać forumowiczom w innych tematach. Często pada argument o walorach edukacyjnych Wielkiej Gry. Apeluję, aby edukować więcej w innych tematach, a tu jednak postawić na zabawę Wink

Pomysł z podsumowaniem tygodniowym/miesięcznym bardzo dobry. W przeciwnym wypadku, po kilku tygodniach pogoń za czołówką stanie się zadaniem nieosiągalnym, nawet w sferze zabawy, co prawdopodobnie będzie skutkowało kolejnym pingpongowym turniejem. Smile
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.01.2015, 13:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Clive Codringher napisał:

Jedyne co mogę zarzucić WG to dość zawężony charakter zagadek. Kiedy Mahavishnuu zadaje pytanie to mogę na 90% założyć, że będzie ono dotyczyć jazzu lub Soft Machine.

Z moich 125 zagadek z 2014 roku na temat Soft Machine były może dwa pytania (przynajmniej więcej nie pamiętam).

Białystok napisał:
Lady Marmalade Brass Fever - same (1975)

Przypominam, że w przypadku czwartego rebusa chodzi o artystę japońskiego. Trafiony rok wydania albumu! Wątek z Marmoladą jest perspektywiczny.

Co do formuły Wielkiej Gry to uważam, że jest ona bardzo dobra. Sprawdza się przecież już od dość dawna. Z mojej strony mogę obiecać, że w tym roku na pewno nie będę się w niej udzielał. Mam nadzieję, że dzięki temu zabawa będzie bardziej atrakcyjna. Czas na zmiany. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.01.2015, 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Z mojej strony mogę obiecać, że w tym roku na pewno nie będę się w niej udzielał.

Będziesz, będziesz, tylko rzadziej, coś jak ja Wink.

Zagadkę trzeba rozwiązać więc proponuje wespół-w-zespół małymi kroczkami:
2. Weather Report - Live in Tokyo (1972), utwór Orange Lady.

PS.
W formule WG nic bym nie zmieniał, od tego by zagadka była ciekawa i/lub pouczająca jest zadający.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mahavishnuu

PostWysłany: 07.01.2015, 16:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Włodek napisał:
2. Weather Report - Live in Tokyo (1972), utwór Orange Lady.

Jak najbardziej!

Kolejne namiary związane będą z rokiem wydania poszczególnych płyt:

1. 1973
3. 1975
4. 1975
Powrót do góry
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.01.2015, 16:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kroczków ciąg dalszy:
3. Miles Davis - Pangea (1975), utwór Gondwana.
Powrót do góry
jarex
digipack

PostWysłany: 07.01.2015, 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu na dzień dobry dal czadu, zamiast jednej zagadki dał od razu... cztery, stąd ten wolny rozruch Laughing
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 07.01.2015, 18:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Włodku, idziesz jak burza! Wink
Zostały już tylko dwa rebusy.

Album z zagadki numer jeden znalazł się w cyklu "Jazz z Kraju Kwitnącej Wiśni".
Powrót do góry
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.01.2015, 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No co jest? Miało być wespół-w-zespół, a tymczasem sam się muszę męczyć? Wink
To akurat była łatwizna:
1. Shuko Mizuno, Toshiyuki Miyama & The New Herd Plus All-Star Guests ‎– Shuko Mizuno's Jazz Orchestra '73 (1973), utwór Blues, autonomy, drive, chaos.

Czwóreczkę pozostawiam Wam, ja swoje zrobiłem Cool .
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 07.01.2015, 19:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i pięknie!

Tytuł utworu z czwartej zagadki składa się z dwóch słów. Przypomnę, że Marmolada była jak najbardziej właściwym tropem. Wink
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 08.01.2015, 09:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przydałoby się zamknąć pierwszą zagadkę Wink
Yuji Ohno - Lady Marmelade
Cure
digipack

PostWysłany: 08.01.2015, 10:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:

i

gharvelt napisał:
Wrócę do siebie zapewne w weekend, do tego czasu daję szansę innym.

Weekend nastał jednak 2 dni wcześniej Cool
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 08.01.2015, 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I znowu Real (Mahavishnuu) kontra Barca (gharvelt) + reszta o 3 miejsce. Very Happy
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 08.01.2015, 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
I znowu Real (Mahavishnuu) kontra Barca (gharvelt) + reszta o 3 miejsce. Very Happy

Broń Boże, tylko nie Real, zdecydowanie wolę Odrę Opole. Wink

gharvelt napisał:

Ano przydałoby się. Problem w tym, że wciąż czekam na prawidłową odpowiedź. Wink Niestety, nie chodzi o Yuji Ohno. Przypomnę, że ten rebus jest bardzo dosłowny, nie ma tu żadnych metafor i odległych skojarzeń. Tytuł jest taki, jak główne elementy widoczne na zdjęciu. Pierwsze słowo to Marmalade.
Powrót do góry
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 08.01.2015, 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wpisałem kluczowe dane do wyszukiwarki i... możliwe, że chodzi o taką odpowiedź:
Marmalade Sky, Kiyoshi Sugimoto.
Question
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 170, 171, 172  Następny
Strona 2 z 172

Skocz do: