Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2669, 2670, 2671 ... 2720, 2721, 2722  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 17.05.2018, 22:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tangerine Dream - Atem.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 17.05.2018, 22:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

SBB - Live In Frankfurt 1977. Follow My Music. Ostatni koncert jesiennej trasy zachodnioniemieckiej SBB w 1977 roku i graja tu takie rzeczy, że mózg się skręca i staje w poprzek. Lekko, swobodnie, bez wysiłku sobie wyimprowizowują na bazie znanych tematów prawdziwy kosmos.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 18.05.2018, 08:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:

Sugerujesz, że Edgar i spółka inspirowali się dokonaniami Bilińskiego jeszcze przed ukazaniem się "Ogrodu Króla Świtu"? Wink

Lubię "Stratosfear" chociażby za takie momenty jak 5-6 minuty utworu "Invisible Limits", czyli to ...ebnięcie sekwencerowo-moogowo-gitarowe. Epicki moment!

Oczywiście nie sugeruję inspiracji, która byłaby wynikiem zakrzywienia czasoprzestrzeni Wink To tylko moje luźne skojarzenie - być może właśnie Biliński inspirował się Stratosfear? Ale to tylko moje dyletanckie dywagacje Smile
Lubię Stratosfear - ostatnia płyta TD, którą akceptuję w całości, choć jak pisałem trochę jej brakuje do nieasamowitych przestrzeni rodem z takich płyt jak Phaedra czy Rubycon. Natomiast wspomniane Cyclone... posłuchałem raz czy dwa, zła nie jest, lekko Flojdowe wokale - ale nie tego szukam w muzyce TD.
W temacie: wczoraj własnie inspirowany dyskusją włączyłem najbardziej niepokojącą (klimatem) płytę Tangerine Dream, tzn. Rubycon (1975). Trzecia moja ulubiona ich płyta w dyskografii po Phaedra i Zeit.
Adi - no i co powiesz o Atem? Płyta zwiastująca zwrot w stronę bardziej ambientowych brzmień, co w pełni rozwinłęło się na Phaedra. Atem to świetna płyta, m.in. są tam eksperymenty wokalne (Wahn).
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 18.05.2018, 15:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:
Czyżbym był tu jedynym, który z TD lubi też "Cyclone"? Bo chyba nikt nie wymienił tej płyty wśród ulubionych. A przecież to niezły - choć już inny - album.

ja lubię
Back to top
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 18.05.2018, 15:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Hyperborea"

zawsze mam problem by dosłuchać do końca, choć właściwie to fajny album Razz
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 18.05.2018, 15:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pewnie, że fajny, choć to już TD wagi lekkiej. Smile Ostatnią płytą tego zespołu, którą jestem w stanie wysłuchać w całości jest "Le Parc" - aczkolwiek ma już ona swoje mielizny.
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 18.05.2018, 16:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Adi - no i co powiesz o Atem?

Niestety nie za wiele, bo byłem tak zmęczony, że zasnąłem słuchając Confused
Zdarza mi się to niestety coraz częściej, chyba czas na zmianę pracy Wink
Czas powtórzyć Atem, bo na szczęście dzisiaj tak śpiący nie jestem Wink
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 18.05.2018, 17:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wasze opinie o TD są zapewne bezwartościowe, skoro tym offtopem skazujecie je na wieczny niebyt. Tymczasem wątki Wykonawców obrastają kurzem.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 18.05.2018, 23:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Był bootleg Metz Sci-Fi Festival, September 1977. 80 minut, cztery utwory, trzech wykonawców. Najpierw Ashra, dwa numery w mocno berlińskim stylu. Potem jeden numer Cluster, oczywiście w stylu Cluster, a na koniec na ponad pół godziny zameldował się Patrick Vian, który zaprezentował elektronikę mocno odjechaną, improwizowaną i miejscami nawet atonalną - i to jest najciekawsza część tej płyty. Chciałbym jakimś cudem być na tym festiwalu, ech.

A teraz klasyka nawet nie tyle żelazna, co nieśmiertelna - David Bowie - The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars i A Lad Insane.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Crowley
digipack

PostPosted: 18.05.2018, 23:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:
Czyżbym był tu jedynym, który z TD lubi też "Cyclone"?

Moje top 3 razem z Force Majeure i Rubyconem.

W temacie: Marillion - Breaking Records
Na żywo nawet Radiation ma swoje momenty. Razz
Back to top
Leptir

PostPosted: 18.05.2018, 23:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

A u mnie Alek Korecki Z Całym Szacunkiem Dzika Świnia - Freak Kiss, ale to granie mi pięknie teraz wchodzi! Czasem rzecz trochę się może kojarzyć z Herbie'm Mannem, świetne partie fletu Koreckiego nakładają się na gitarobrzmiący tu Chapman Stick, do tego sekcja pięknie miesza. Innym razem muzyka podąża nieco w stronę Ornette'a Colemana, a nawet Johna Zorna.
Bartosz
digipack

PostPosted: 19.05.2018, 10:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nowy Gaz, w sensie Gas - Rausch (2018)

Jak zawsze u tego typa jest moc!

Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 19.05.2018, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Hyperboreę" słuchałem wczoraj, dobry album, lubię. Ja kończę TG "Tygerem", to też dobra sprawa, ciekawe wokale jazzowej wokalistki Jocelyn Smith i interpretacje wierszy Wiliama Blake`a stanowią pewną odmianę w dyskografii TG. Z tych późniejszych rzeczy w miarę jest jeszcze Le Parc (utwór Zen Garden) i Underwater Sunlight, rzeczywiście ma jakiś taki podwodno-newageowy klimat, kojarzący się nieco z Wielkim Błękitem Bessona. Pozostałych stu dwudziestu siedmiu albumów nie znam Wink
Back to top
esforty
epka analogowa

PostPosted: 19.05.2018, 13:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:

A żeby nas admin nie pogonił za off to słucham właśnie podwójnego, koncertowego Lou Reeda "Take no Prisoners" z 1978 roku.

Gdyby pozbawić materiał dygresji, nie koniecznie muzycznych, Artysty Lou Reeda to byłaby koncertowa petarda.
Bottom Line z 400 siedzącymi to idealne miejsce dla takiego występu. Byli złośliwcy, twierdzący iż aby wypełnić salę podczas rejestracji albumu trzeba było ściągać fanów z Zach. Wybrzeża. Wierutne kłamstwo! Choć jak słychać, zebrani reagują tak jakby poddano ich starannemu rygorowi wyboru.
Wybrane piosenki i ich kolejność świetnie prezentują wizerunek Reeda nie mającego ochoty na jakikolwiek kompromis. A z drugiej strony... do kogo równał decydując się na wydanie dwupłytowej koncertowej <Kobyły>??
Nawet, jeśli osobiście wolę, londyński koncert bez prądu pt. "Perfect night in London" to przyznaję, iż "Take no prisoners" jest lepszym destylatem z twórczości.
Przy okazji, słowo o "Berlin". To dobra płyta ale czas obszedł się z nią nieżyczliwie.
Z lekkim przekąsem Embarassed ; jeśli "Berlin" się nie zestarzało to "Lulu" dopiero się pisze.
Leptir

PostPosted: 19.05.2018, 18:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przypomniałem sobie amerykański zespół Throwing Muses przy okazji ich płyty "The Real Ramona". Dziś chyba już nieco zapomniany (choć ponoć nadal istnieje). Być może dlatego, że nagrywali dla 4AD, ale zupełnie nie pasowali stylistycznie do tej firmy. A to była naprawdę fajna kapela, jakbym miał do czegoś porównać ich muzykę, to powiedziałbym (w dużym przybliżeniu), że to jakaś wypadkowa The Pretenders i The Pixies. W każdym razie słucha mi się tego w sobotnie popołudnie bardzo dobrze.

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2669, 2670, 2671 ... 2720, 2721, 2722  Next
Page 2670 of 2722

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum