Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 176, 177, 178

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 15.03.2019, 07:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dyskusja skręciła bo pojawiała się opcja 1956 r. Data atrakcyjna bo czas zmian ale muzycznie nie dla wszystkich. Zresztą nibyzainteresowani tym rocznikiem ciągną go ze 2 lata i nic się tam nie dzieje.
B.J.
box

PostPosted: 15.03.2019, 08:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.
View user's profile Send private message
K o n i u
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 15.03.2019, 08:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Dyskusja skręciła bo pojawiała się opcja 1956 r. Data atrakcyjna bo czas zmian ale muzycznie nie dla wszystkich. Zresztą nibyzainteresowani tym rocznikiem ciągną go ze 2 lata i nic się tam nie dzieje.
Dlaczego "nibyzainteresowani"? Dzięki tej zwłoce posłuchałem sobie większości proponowanych krążków - tych, które są dostępne w sieci. Przynajmniej wiem na kogo i na co zagłosuję. Finał zależy od autora (B.J.).
2018 to muzyczna porażka z nielicznymi wyjątkami. Być może że tych wyjątków zbierze się choć 10 by, sklecić swoją listę.
1968 chętnie, ale 1971 jeszcze chętniej. Tak że MirekK - działaj Very Happy
Monstrualny Talerz
epka analogowa

PostPosted: 15.03.2019, 08:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Dla mnie ciekawsza byłaby szersza formuła: NKR i NKJ. Dlaczego mamy zamykać się tylko w rockowym getcie? Oczywiście można je również zrobić oddzielnie, tyle że wątpię, aby do NKJ-u udało się zebrać ekipę.

Jeśli chodzi o inne rankingi:
- 1968, 1971 - tak
- 1956, 2018 - nie jestem zainteresowany

Ha, ha, właśnie miałem zadać pytanie nad którym od lat łamią sobie głowy największe umysły świata: czy w formule NKR mieści się NKJ???

NKR to pojęcie typowo historyczne, odnoszące się do stanu wiedzy popularyzatorów muzyki z lat 80 i 90 w stylu "Wiesław "Wąs" Weiss, Beksiński, Kaczkowski. Duża część płyt mogła wypłynąć na szerszy grunt dopiero gdy wydano ich reedycje na CD. W dzisiejszych czasach ten podział zupełnie stracił rację bytu. W czasie plebiscytu na rok 1970 niektore NKR słuchałem z youtuba, kurde te rzeczy mają czasem i po 100 tys odtworzeń. Jakiś Czar ma 75 tyś, a ten T2 to 100. Jednocześnie duża część ludzi nawet słuchających muzyki być może nie słuchała nigdy Dire Straits albo Procol Harum (sic!).

NKJ to jeszcze trudniejsze pojęcie. Tu też wiele płyt wypłynęło dopiero gdy ktoś je wrzucił na youtuba, albo ukazały się ich reedycje na cd (vide Urbaniak dopiero po 2010). Jednocześnie w tym jazzowym światku wydawanie tysięcy płyt nie jest niczym dziwnym i ma znikome znaczenie jak się wydaje, i chyba sami jazzmani do tego nie podchodzą zbyt poważnie. Stąd jakiś tam Wayne Shorter czy inny Hancock mogli sobie co roku wydawać po kilka płyt w różnych składach, więc i nie dziwota, że coś z tego mogło się zagubić w tej wielości. A w zdecydowanej większości te albumy to prawdziwe perełki. Mój dyletantyzm z końca lat 90 i właściwie całych 2000-2010 opierał się na znajomości tylko podstawowych rzeczy w stylu Davis, RTF, Mahavishnu. Jednocześnie kompletnie nigdy nie napotkałem się w tamtych czasach na solowe albumy uczestników tych przedsięwzięć (poza Cobhamem). Może jak ktoś bardziej siedział w jazzie to to wszystko wiedział? Ale czy taki był tylko stan mojej wiedzy czy ogólnopolski stan umysłu - tego nie wiem.
Back to top
Monstrualny Talerz
epka analogowa

PostPosted: 15.03.2019, 09:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:
Tak jak napisałem wcześniej, czekam jeszcze 1 dzień. W piatek późnym wieczorem, po pracy otworzę temat "Album Roku 1971". Chyba, że ktos mnie ubiegnie i założy ten albo inny temat. Wink Very Happy

Do wieczora otoczymy forum kordonem bezpieczeństwa i nikogo nie przepuścimy, a potem Mirku działaj!
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 15.03.2019, 09:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
NKR to pojęcie typowo historyczne, odnoszące się do stanu wiedzy popularyzatorów muzyki z lat 80 i 90 w stylu "Wiesław "Wąs" Weiss, Beksiński, Kaczkowski. Duża część płyt mogła wypłynąć na szerszy grunt dopiero gdy wydano ich reedycje na CD. W dzisiejszych czasach ten podział zupełnie stracił rację bytu. W czasie plebiscytu na rok 1970 niektore NKR słuchałem z youtuba, kurde te rzeczy mają czasem i po 100 tys odtworzeń. Jakiś Czar ma 75 tyś, a ten T2 to 100. Jednocześnie duża część ludzi nawet słuchających muzyki być może nie słuchała nigdy Dire Straits albo Procol Harum (sic!).

Podzielam tę opinię, wyrażoną zresztą przez osobę nadzwyczaj kompetentną w temacie. Cool
Mirku, myślę że jest teraz - dziesięć lat z okładem po zabawach z klasycznymi rocznikami - duże zapotrzebowanie społeczne na ich powtórzenie. Natomiast zupełnie poza konkursem sugerowałbym rozważyć w bardziej odległej przyszłości zabawę na nieco innych, dedykowanych zasadach w eksperckie wyłanianie najlepszych krążków progowych, podobnie jak chciałeś to zrobić przy NKR.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 15.03.2019, 10:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

K o n i u wrote:
Białystok wrote:
Dlaczego "nibyzainteresowani"? Dzięki tej zwłoce posłuchałem sobie większości proponowanych krążków - tych, które są dostępne w sieci. Przynajmniej wiem na kogo i na co zagłosuję. Finał zależy od autora (B.J.).
2018 to muzyczna porażka z nielicznymi wyjątkami. Być może że tych wyjątków zbierze się choć 10 by, sklecić swoją listę.
1968 chętnie, ale 1971 jeszcze chętniej. Tak że MirekK - działaj Very Happy

Napisałem niby bo gdybyśmy w tym tempie robili 1969 to do 1973 doszlibyśmy za 10 lat.
Nie widzę zresztą przeszkód żeby zainteresowani czy 1956 czy 2018 robili to jednocześnie z 70s.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 15.03.2019, 10:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja za to piszę się tylko na 1956 lub 2018, więc sądząc po aktualnym entuzjazmie zgromadzonych do remasterowania i alternatywnych miksów przerabianych już rocznikach, mam minimum rok zasłużonej przerwy od wszelkich strzelanek. Wink
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 15.03.2019, 10:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Nie widzę zresztą przeszkód żeby zainteresowani czy 1956 czy 2018 robili to jednocześnie z 70s.

To tylko tak wygląda teoretycznie. Już kiedyś ktoś się żalił, że jeden z plebiscytów (1957?) rozwalił mu frekwencję w innej zabawie. Ale nic na siłę. Zawsze mogę zapakować Prowadzącego do auta, podjedziemy do Krakowa (jest tam chyba m.in. 2 chętnych do nurkowania w starociach) i ukształtujemy sobie listę, losując kulki z cylindra. Wink
K o n i u
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 15.03.2019, 11:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
[(...)Ale nic na siłę. Zawsze mogę zapakować Prowadzącego do auta, podjedziemy do Krakowa (jest tam chyba m.in. 2 chętnych do nurkowania w starociach) i ukształtujemy sobie listę, losując kulki z cylindra. Wink
Bardzo słuszna koncepcja, znam nawet kilka ciekawych miejscówek Wink .
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 16.03.2019, 20:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Jak do tego doszło, że tak dobrze zapowiadająca się dyskusja odnośnie pociągnięcia tematów rocznikowych, niezależnie czy miałby to być 1968, czy 1971, czy jeszcze jakiś inny, nagle skręciła w złym kierunku i teraz kontynuujemy odwieczny, jałowy spór co jest NKR-em, a co nim nie jest?

No! Całe szczęście!
Forum rozhuśtane a my zamiast kontynuowania Zbożnej, benedyktyńskiej, roboty mielibyśmy wybierać/gonić króliczka Wink
... 1969... 1970... teraz 1971...
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 176, 177, 178
Page 178 of 178

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum