Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2019
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.07.2019, 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Analog Session - When Machines Get Funky

Dwóch muzyków elektronicznych z Włoch działających pod pseudonimami Alexander Robotnick i Lupus Pinsky zaczęło w 2010 roku wydawać wspólne płyty pod szyldem The Analog Session (pierwszy album: April), korzystając wyłącznie z analogowych instrumentów elektronicznych. Efekt podobny do kooperacji Schulze i Namlooka - Dark Side Of The Moog oraz oczywiście do Kraftwerk. Wolę elektronikę ambientową, ale czasem bitów można też posłuchać, jeżeli są podane w takiej formie w stylu lat 70/80-tych. Dziś sprawdza się jako tło do pracy.
Link na Spotify:

https://open.spotify.com/album/6tD8m98N7IxJWRHvWvOnM5?si=NOImUAhxSl-wX-AG_UliNA
I&I
album CD

PostWysłany: 28.07.2019, 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
A na horyzoncie kolejne wydawnictwo tegoroczne zasługujące, jestem przekonany, na entuzjazm słuchaczy:
Fire! Orchestra - Arrival 2019

Dotarłem i ja do tej płyty i podzielam entuzjazm. To pierwsza płyta z ich repertuaru, którą poznałem i jestem pod dużym wrażeniem.
Zdobyli mnie zwłaszcza ostatnim numerem na płycie z repertuaru Chic, która po drodze poznałem z wykonania Roberta Wyatta.

Świetna robota na całej płycie. Dziękuję za naprowadzenie.

At Last I am Free
Wyatt
Chic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 29.07.2019, 07:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
A na horyzoncie kolejne wydawnictwo tegoroczne zasługujące, jestem przekonany, na entuzjazm słuchaczy:
Fire! Orchestra - Arrival 2019

Jestem od kilku lat fanem Matsa Gustafssona, zatem dziś koniecznie sprawdzę nową porcję music of Fire! Orchestra Exclamation
szbe
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 02.08.2019, 14:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem na koncercie w Katowicach, na którym grali w całości ten zestaw Arrival.
Bardzo dobrze jest to powtórzyć w warunkach domowych.
W ostatnim czasie jak dla mnie Mats zanotował trochę słabsze materiały ( The Hands i Again w wykonaniu The Thing), ale tutaj wraca w pełnej chwale. Pięknie jest to zbudowane!
Z innych jego ostatnich albumów bardzo udany zestaw to koncert The Thing z James'em Bloodem Ulmerem 'Baby Talk'. Ogień!

Też jestem fanem Matsa!
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 02.08.2019, 16:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż - mnie Arrival niespecjalnie zachwyca - jak na poziom Matsa chyba trochę słabo, zresztą pisaliśmy niedawno z bananamoon o braku elementu zaskoczenia. Dla odmiany mnie The Hands bardziej przekonało.
szbe
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 05.08.2019, 09:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja miałem jakiś problem z The Hands, trudno mi było wyłuskać główny temat. Wrócę jeszcze do tego. Powolność i ponurość She Sleeps bardzo mi odpowiadała.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 11.08.2019, 18:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mir napisał:
Cytat:
Reklamowałem już w innym miejscu koncertowe szaleństwa pani Staples, rocznik 1939, ale tym razem ten sam numer w jeszcze bardziej bujającej wersji. Matulo, ależ ona ma niesamowicie silny i głęboki głos

Dwa-trzy lata temu mialem okazje byc na koncercie pani Staples. Co za przezycie.

Dosc spore audytorium (jakies 2000-2500 luda). Zadnego wolnego miejsca. Od wejscia na scene, pani Staples totalnie zawladnela publika. Kiedy kazala wstac z foteli, wszyscy byli na nogach. Kiedy kazala klaskac, wszyscy klaskali. Kiedy poprosila o zaspiew, wszystkie gardla w unisono wyspiewywaly co nakazla. Raz tylko mezczyzni, raz tylko kobiety a pozniej wszyscy razem.

Energia i glos tej kobiety wgniataly w fotel badz unosily w przestrzen. Wszystko bylo przeplatane opowiesciami o histori walki czarnych Amerykanow o rowne prawa, walki kobiet o to samo. A muzyka to kwintesencja soulu, protest songu, dobrego popu, bluesa. Bylo wszystko.

pzdr

mir

Sporo było, zupełnie niedawno, o p. Staples. Wkleiłem, tylko, post mir -a bo jest podsumowywujący, w pewien sposób.
Będąc zatem kuszony Waszymi wpisami i linkami odsyłającymi, zasadniczo w ciemno, nabyłem tegoroczny studyjny album Artystki.
No... niezupełnie w ciemno, rekomendacja pewnej francuskiej stacji radiowej, pominę nazwę byście nie pomyśleli, że ja tam na prowizji, dla mnie jest sugestią istotną dla dokonania zakupu. A "nowa Staples" taką ma.
Mavis Staples -"We get by" 2019

Głównym żywiołem łączącym te piosenki jest blues, nie jakiś egzotyczny, za to taki, którego chce się słuchać częściej niż oferują epigoni. Oczywiście blues z domieszkami: soulu czy gospel podawanych tak, iż niwelują się gatunkowe hierarchie. Nic nowego??!!
Jest takie, kongijskie, powiedzenie:

Jeden zje rumsztyk i jest zadowolonym, a dla drugiego nie ma obiadu bez księdza...
Maciek

PostWysłany: 14.08.2019, 06:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty - dzięki za cynk, będzie sprawdzane. Wink

W ramach recynku - nowa, jeszcze ciepła płyta z Alpaki

Nene Heroine - Total Panorama

Muzyka zawieszona pomiędzy jazzem a lekko psychodelizującym rockiem. Określenia post czy space też nie będą tu nieuprawnione. Całość raczej spokojna, może nawet zbyt spokojna, ale jestem dopiero po pierwszym odsłuchu całości i to w dodatku w samochodzie, a takie warunki nie służą takiej muzyce. Pozamuzyczną przyjemność może przynieść samodzielne rozszyfrowanie pseudonimów muzyków tego składu, co nie jest wybitnie trudne, ale sam pomysł na alter ego muzyków jest fajny.
Peter Stanley Chester
Michael Zismann
Simon Burns
Mike Bone
Stan Corazon

Za produkcję płyty odpowiadają Maciej Cieślak i Piotr Pawlak, co też samo w sobie może być dodatkową rekomendacją.
Bednaar

PostWysłany: 14.08.2019, 07:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Za produkcję płyty odpowiadają Maciej Cieślak

Ten ze Ścianki ?
Maciek

PostWysłany: 14.08.2019, 07:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Innego nie znam. Wink
Bednaar

PostWysłany: 14.08.2019, 07:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się chciałem upewnić, mnie on się zawsze mylił z moim kumplem ze studiów - Marcinem o tym samym nazwisku Wink Ale ten kumpel trochę inne klimaty: Ugly Kid Joe (non-stop nosił ich t-shirt), Motley Crue itp. Smile
Bartosz
digipack

PostWysłany: 14.08.2019, 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Föllakzoid - I (2019)

Krautrock / Techno

Ej, bo techniawa z enerde plus krauty też z enerde! Świetna rzecz, ostatnio słucham jak oszalały! Polecam bardzo moi mili!

W sumie inne płyty zespołu, bo może znacie, w sumie Föllakzoid to jest, albo była do tej pory, kapelka total w mistyce tego forum, w sensie, nołnejmy z Czile udające muzykę sprzed pięćdziesięciu lat, no to te inne ich płyty mnie nudziły bo były za bardzo rockowe, ale tutaj nie, tutaj jest techno, więc jest okej. Bardzo.

Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.08.2019, 20:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
Föllakzoid - I (2019)

Krautrock / Techno

Ej, bo techniawa z enerde plus krauty też z enerde! Świetna rzecz, ostatnio słucham jak oszalały! Polecam bardzo moi mili!

Rzeczywiście, naprawdę dobra i wciągająca rzecz. Słuchałem kiedyś ich poprzedniej płyty i teraz słychać wyraźny progres, w dodatku w nieoczekiwanym kierunku. Nieraz sięgam po różne nowsze krauty, część z nich nawet lubię (m.in. Sula Bassana, Kosmischer Läufer, Electric Moon, Cavern of Anti-Matter, Circle no i przede wszystkim Avec le Soleil sortant de sa bouche), ale z taką ewolucją muzyczną jeszcze się nie spotkałem. I dobrze, okazuje się, że nie wszyscy odwołujący się do stylistyki lat 70-tych chcą się zamykać na nowsze brzmienia.
Powrót do góry
Bartosz
digipack

PostWysłany: 17.08.2019, 13:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Blanck Mass - Animated Violence Mild (2019)

Electro-Industrial / Power Noise / Trochę Techno / Trochę Deconstructed Club

Nowy album Pana z Fuck Buttons jest dokładnie taki - i stylistycznie i jakościowo - jak mógł spodziewać się każdy, kto gościa kojarzy. Kto nie kojarzy niech wie, że jest to muzyka taka, jakby melodyjne industrialne (i elektra!) sprzed dwóch / trzech dekad poozdabiać ozdobnikami ze współczesnej elektronicznej.

Bardzo spoko nutka. Niby trochę za melodyjna dla mnie, ale i tak fajowa!

Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 02.09.2019, 23:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lana Del Rey - Norman Fucking Rockwell!

Domyślam się, że to nie jest rekomendacja pod dinozaurową publikę, ale słucham najnowszej Lany Del Rey od 2 dni i jestem pozytywnie zaskoczony, dlatego postanowiłem się tym podzielić. Znając już wcześniej singlowy kawałek "Venice Bitch" przypuszczałem, że i cała płyta może okazać się udana, ale dopiero teraz te przewidywania się przypuściły. Zdecydowanie dojrzalsza twórczość, wpływy dream popu oraz delikatnej psychodelii w połączeniu z zupełnie niedzisiejszym popem (co nie dziwi uwzględniając źródła inspiracji) przynoszą melancholijny, nieco eteryczny klimat. Nieśpieszne tempo charakteryzuje całe wydawnictwo, ale podążanie drogą dawniejszych stylisty nie oznacza całkowitego braku nowoczesności, bo można tu znaleźć również udane fragmenty elektroniczne. Tej płyty dobrze się słucha zarówno w całości, jak i poszczególnych kawałków, choć oczywiście mam swój typ na numer jeden - bez wątpienia "California".
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Skocz do: