Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2821, 2822, 2823, 2824, 2825  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.09.2019, 09:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Efekty dyskusji w wątku jazzowym, w kolejności słuchania od rana płyty zaliczane do dyskografii Jana Garbarka (już nie wnikając w szczegóły dotyczące credits Wink ):

1. Esoteric Circle (1969) - pierwotnie wydana jako płyta grupy The Esoteric Circle, obecnie jako współlider (choć małą czcionką) na okładce wspomniany jest Terje Rypdal, rozpoczyna się klimatem pod Coltrane'a (Garbarek na pierwszych płytach bez skrępowania przyznaje się do swojej najwiekszej młodzieńczej inspiracji), potem mamy jazzo-rockowe Ralbalder, dalej zaś już dominuje free jazz.
2. Triptykon (1973) - free jazz wywołujący we mnie skojarzenia z TWET Stańki - chyba przez obecność Edwarda Vesala na obu płytach.
3. Withci-Tai-To (1974) - o tej płycie pisał już Leptir w watku jazzowym. nie jestem w stanie jednoznacznie określić, czy jest to najlepsza płyta Garbarka. Równie wysoko cenię Afric Pepperbird - trudno mi prównac te płyty, bo są różne (Pepperbird to ekspresyjny free jazz), zatem w róznych okresach mam ochote na jedną bądź drogą z nich. W sumie obie uważam za najlepsze płyty Garbarka ex aequo.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.09.2019, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za 200 franków? 😁 Teraz to w przeliczeniu na Euro...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.09.2019, 10:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za to wolałbym nie płacić. Muszę porozmawiać z małżonką o korzyściach płynących z nauki języków obcych... Smile
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.09.2019, 12:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Efekty dyskusji w wątku jazzowym, w kolejności słuchania od rana płyty zaliczane do dyskografii Jana Garbarka.

Jeśli nie znasz, to proponuję też album gitarzysty Billa Connorsa (tego z Return To Forever) "Of Mist And Melting" z Garbarkiem w składzie. Chwilami jest tam jeszcze ten stary, zadziorny Garbarek, a poza tym sekcja Gary Peacock/jack DeJohnette bardzo sprawnie (jak zwykle) pracuje.
Crazy
szpula

PostWysłany: 14.09.2019, 05:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że jakoś mi ten Mist & Melting nie wchodził. Dość dawno słuchałem i może by było inaczej, ale zamiast poczucia niesamowitości miałem raczej poczucie znudzenia, tak kojarzę... Podobne problemy dotyczyły płyt Places i Eventyr, myślę, że punktem wspólnym jest tu gitara, a ja najczęściej jazzowej gitary nie lubię, niczym większość ludzi akordeonu Wink

No, chyba że jest to gitara akustyczna, jak np. na na tym nagraniu koncertowym grupy Garbarka z 1978 (potem Connors zmienia na elektryka, ale akurat tutaj mi to znakomicie brzmi we współbrzmieniu z saksofonem, na solo już gorzej, ale to tylko chwila). To jest swoją drogą taki Garbarek, jakiego lubię najbardziej. Totalny odlot!
B.J.
box

PostWysłany: 15.09.2019, 13:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Steve Miller Band - Recall the Beginning ... A Journey From Eden (1972)
Oto dziad dreampopu przerzucający pajęczy most pomiędzy Grateful Dead i Marylą Rodowicz. Dla koneserów.

Duch 1532
remaster

PostWysłany: 15.09.2019, 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nocą, pierwszy raz od nie wiem kiedy, przesłuchałem Hot Rats. Nie rozumiem fenomenu.
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 15.09.2019, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Nocą, pierwszy raz od nie wiem kiedy, przesłuchałem Hot Rats. Nie rozumiem fenomenu.

Ci z 35-40 rozumieją a i pozostali też zdaje się w jakiś sposób też: (RoryGallagher 37/Goran 20/Białystok 38/mahavishnuu 37/MirekK 36/esforty 39/Crowley 40/gharvelt 38/Freefall 36/rockowy 38/Leptir 31/Sławek 29/Yer Blue 23/Layla 39/I&I 35/szbe 19/Deformator 36/Majkel 33/caught 36/B.J. 35/Koniu 30/Bartosz 35/boczeq 38/zlatan 23/Monstrualny Talerz 36/akukuuu 32/Jakuz 31)

Trzeba ich pytać Wink
Freefall

PostWysłany: 15.09.2019, 17:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Ci z 35-40 rozumieją a i pozostali też zdaje się w jakiś sposób też:

Białystok napisał:
/Freefall 36/

Po prostu niesamowita płyta. O ile to, że ja z Białystokiem w pewnych sprawach myślimy podobnie, chyba nie dziwi, ale, że np. mahaishnuu czy Bartosz punktowali podobnie podobnie, musi dać do myślenia Wink,

Bednaar napisał:
Withci-Tai-To (1974) - o tej płycie pisał już Leptir w watku jazzowym. nie jestem w stanie jednoznacznie określić, czy jest to najlepsza płyta Garbarka.

Też nie wiem czy najlepsza,ale odświeżyłem sobie dzisiaj i siadło niesamowicie Shocked. Chyba będzie dużo punktów w następnym roczniku Cool.
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 15.09.2019, 19:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Compact Jazz - Johnny Hodges And Wild Bill Davis (1989)
Kompilacja nagrań saksofonisty i organisty z udziałem fajnych gitarowych herbatników (Burrell, Spann, Green, Lowe, Butler). Compact Jazz to nazwa serii w jakiej to wyszło.

Białystok

PostWysłany: 15.09.2019, 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

R.E.M. Murmur (1983)

Nie jestem specjalistą od R.E.M. ale ta płyta tak mi się spodobała (trochę takie Byrds kilkanaście lat później), że nabyłem nawet LP. Przedostatni na stronie B "We Walk" to perełka, jeden z najfajniejszych tego typu kawałków w 80s. i obok Radio Free Europe najbardziej przebojowy utwór z tej płyty.

Sprawdziłem, że w głosowaniu na najlepszy album ten kariery nie zrobił. Wiadomo że Out of Time i Automatic for the People są poza zasięgiem ale że ten nawet nie wszedł do pierwszej 10-tki...
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 15.09.2019, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Po prostu niesamowita płyta.
Dobra, owszem. W sam raz do kawiarni, na tło do rozmowy Cool Ale żeby się na niej jakoś skupiać?
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 16.09.2019, 07:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sprawdziłem, że w głosowaniu na najlepszy album ten kariery nie zrobił. Wiadomo że Out of Time i Automatic for the People są poza zasięgiem ale że ten nawet nie wszedł do pierwszej 10-tki...

I to jest bardzo niesłuszna koncepcja. Jedna z najrówniejszych i najlepszych płyt R.E.M. moim zdaniem.

The The - Soul Mining
Kiedy się skonfrontuje te całkiem skoczne rytmy ze skrajnie pesymistycznymi tekstami, można doznać niezłego dysonansu poznawczego. Mocna rzecz.
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.09.2019, 07:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W której kawiani puszczają "Hot Rats"? Chętnie się tam wybiorę Cool
Bednaar

PostWysłany: 16.09.2019, 07:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Nie jestem specjalistą od R.E.M. ale ta płyta tak mi się spodobała (trochę takie Byrds kilkanaście lat później), że nabyłem nawet LP. Przedostatni na stronie B "We Walk" to perełka, jeden z najfajniejszych tego typu kawałków w 80s. i obok Radio Free Europe najbardziej przebojowy utwór z tej płyty.

Też ubolewałem wtedy nad takim wynikiem - próbowałem bronić debiutu, ale siła złego na jednego Wink Moim zdaniem - pierwsza piątka w dyskografii R.E.M. U mnie obie wspomniane przez Ciebie płyty wcale nie poza zasięgiem - wolę Document i New Adventures In Hi-Fi.

W sprawie Hot Rats - po prostu świetnie się słucha, ale nigdy się na niej specjalnie nie skupiałem - zbyt łatwo wchodzi. Wolę The Grand Wazoo i Waka/Jawaka - bardziej zakręcone, więcej elementów, na których można się skupić.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2821, 2822, 2823, 2824, 2825  Następny
Strona 2822 z 2825

Skocz do: