Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

No i gitara!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.10.2019, 19:55    Temat postu: No i gitara! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaki jest najbardziej rockowy instrument na świecie? Gitara!
Co jest najsilniejszym muzycznym afrodyzjakiem dla kobiet? Gitara!
Jak się nazywa najfajniejsza papuga? Gitara!
Ile mamy stron świata? Gitara!

Niniejszym rozpoczynam nowy cykl, poświęcony najfajniejszemu z instrumentów. Nie ma w nim żadnych ram gatunkowych i znajdzie się w nim miejsce zarówno dla gitarowych płyt z kręgu rocka i jazzu jak i flamenco czy klasyki. Nie ważna jest też liczba strun, na których grają wasi bohaterowie, zatem jak u siebie mogą się tu czuć Brushy One String oraz operatorzy urządzeń nieco bardziej skomplikowanych, jak chociażby słynna gitara Pata – Pikasso. Nie ważne zatem co, na czym i jak, najważniejsze żeby długo w głowie drg(r)ało. Z założenia najceniejsze będą wpisy o płytach mniej znanych, zapomnianych lub na forum niewymienianych czy wspominanych rzadko, ale jeśli ktoś ma chęć rzucić nowe spojrzenie na kanon instrumentu lub wioślarzy, o których sporo napisaliśmy w innych miejscach, to też gitara!

Długo myślałem od czego zacząć, bo gitarowych płyt na półce mam kilka metrów, ale pomyślałem sobie, że przekornie nie będę wrzucał tu ani niczego kompletnie nieznanego, ani też czegoś świetnego w swojej klasie, ale dla węższej grupy odbiorców, osadzonego w jednej stylistyce. Wyszło więc na to, że rozpocznie płyta, która wpadła mi w ucho stosunkowo niedawno i która powinna pogodzić miłośników większości z najpopularniejszych gatunków muzycznych.

Harvey Mandel ‎– Baby Batter (1971)

Rock, blues, jazz, psychodelia, funk, z dużą ilością prądu, czasem z wielowarstwową panierką z efektów, a innym razem niemalże sote. Mandel grał z najwybitniejszymi, poruszał się sprawnie po wielu gatunkach, był też jednym z pionierów tappingu i to w czasach, w których nie kojarzył się on z gitarowym autoerotyzmem. Warto zatem, aby po tym zdolnym gitarzyście pozostał na forum ślad nieco większy niż symboliczny. Wiem, że ma tu kilku fanów, ale być może ktoś właśnie dziś odkryje go dla siebie. Wówczas warto sięgnąć także po debiut, choć to już nieco inna bajka.
Baby Batter

PS:
Mój rekord, to 11 puszek piwa schowanych w pokrowcu na gitarę. Oczywiście z gitarą w pokrowcu. Wink
esforty
longplay

PostWysłany: 11.10.2019, 11:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W wieku nastoletnim podjąłem próbę nauki gry na instrumencie, patronującym temu wątkowi. Pewnie, próbowało wielu z nas i jakiejś grupie udało się, tenże opanować. Przez to trzeba przejść... jak przez trądzik Wink
W moim przypadku to było fiasko, fiasko kompletne. Zatem idea tego wątku, jak najbardziej, dla mnie.
Przecież nadmiar wiedzy zakłóca jasność widzenia. A jak się wie niewiele, to i refleksja głęboka i myśl strzelista i pomysł oryginalny i pointa niebanalna Rolling Eyes .
Poważniej! Pomysł jest dobry, trzeba się tylko dostroić.

Ten Harvey, jak słyszę, jest słusznym otwarciem.
Maciek

PostWysłany: 11.10.2019, 12:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wreszcie mam idealne miejsce, żeby przypomnieć swoją lokalną rekomendację sprzed lat. Tu powinna utrzymać się nieco dłużej na powierzchni.

Michał Miguel Czachowski - Indialucia

Genialne połączenie flamenco i muzyki indyjskiej. W roli głównej gliwicki gitarzysta, wybitny specjalista w swoim fachu nie tylko na krajowym podwórku. A jeśli kogoś indyjskie rytmy usypiają, to może zmienić zdanie chociażby po takim utworze: https://www.youtube.com/watch?v=PB-u4hCFhPs Raag 'n' Ole (Rumba)
esforty
longplay

PostWysłany: 11.10.2019, 16:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurt Rosenwinkel's Bandit65 - "Searching the continuum" 2019

O ile zdążyłem się zorientować, to ten niespełna 50-letni muzyk po raz pierwszy jest wymieniony na naszym forum, ale koncertował już w Polsce, lepiej, 07.11. br. wystąpi w poznańskim Blue Note Jazz Club jako członek kwartetu skrzykniętego przez Omara Hakima o nazwie Ozmosys.
Ta prezentowana to płyta koncertowa zagrana z trio Bandit65 w składzie: Kurt Rosenwinkel gitara,Tim Motzer druga gitara, Gintas Janusonis plus obfitość, tak to słychać, różnych efektów elektronicznych oraz masy pedałów cyzelujących dźwięk. Nagrania pochodzą z różnych miast:4x Europa i 2x USA, bynajmniej nie szkodzi to dramaturgii płyty.
Są skojarzenia muzyczne, ale jeśli poddamy się muzyce szybko znikną, bo to co słychać z głośników jest wciągające, naprawdę. Oczywiście, ograniczeni do odkrywania, tejże jedynie zmysłem słuchu nie wiemy, które partie należą do kogo, za to bardzo dobrze dociera do słuchającego porozumienie wykonawców i prezentacja muzycznego rzemiosła. Całość, dla mnie, brzmi bardziej świeżo i jest atrakcyjniejsza niż ostatnie dokonania Metheny'ego czy Scofielda, z którymi to internet najczęściej kojarzy Kurta Rosenwinkela.
Płyta, myślę, świetnie pasuje do wątku ale miałaby też swoje miejsce w wątkach: Płyty 2019 i Jazz i okolice.
Dodam, iż materiał, tymczasem, dostępny tylko na platformach.
I&I
album CD

PostWysłany: 11.10.2019, 20:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sto lat temu mój kolega z wynajmowanego pokoju wrzucił tę płytę. Ja wtedy byłem w dupie (niezaliczone egzaminy, brak kasy, brak dziewczyny).

Zrobiła wrażenie płytka wtedy i dziś. Piękna opowieść bluesowo rockowa.

Jest siła w narodzie wszechnarodowym Wink

1987

PUNK z innej płyty

Ostatnio zmieniony przez I&I dnia 11.10.2019, 21:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
I&I
album CD

PostWysłany: 11.10.2019, 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Wreszcie mam idealne miejsce, żeby przypomnieć swoją lokalną rekomendację sprzed lat. Tu powinna utrzymać się nieco dłużej na powierzchni.

Michał Miguel Czachowski - Indialucia

Genialne połączenie flamenco i muzyki indyjskiej. W roli głównej gliwicki gitarzysta, wybitny specjalista w swoim fachu nie tylko na krajowym podwórku. A jeśli kogoś indyjskie rytmy usypiają, to może zmienić zdanie chociażby po takim utworze: https://www.youtube.com/watch?v=PB-u4hCFhPs Raag 'n' Ole (Rumba)

Zna to brat mojej żony Shocked

Korespondował z liderem i bardzo dobrze się o nim i muzyce wypowiadał.

Jestem w szoku, że ktoś zna taki punk rockowy underground.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 12.10.2019, 09:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skicki-Skiuk - Chrarumimia, co prawda to kwartet z saksofonem, ale wydaje mi się, że w centrum uwagi jest tu gitara Jakuba Mizerackiego. Mimo że to jeszcze młody chłopak, to uważam go za jednego z lepszych wioślarzy na naszej scenie. Smile

Ostatnio zmieniony przez Leptir dnia 12.10.2019, 11:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 12.10.2019, 11:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Zna to brat mojej żony

Korespondował z liderem i bardzo dobrze się o nim i muzyce wypowiadał.

Jestem w szoku, że ktoś zna taki punk rockowy underground.

Mam o tyle łatwiej, że pochodzimy z tego samego miasta. A moja dobra znajoma mieszka(ła) w tej samej klatce co Czachowski, więc znam opowieści o tym jak całe osiedle słuchało jak ćwiczy „24 godziny na dobę” Wink Tak czy siak, jeśli będzie grał koncert w waszym sąsiedztwie, zwłaszcza w tym indyjskim składzie, to warto!
I&I
album CD

PostWysłany: 12.10.2019, 18:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem z parę lat temu zaciągany wołami na koncert we Wrocławiu (chyba), ale coś mi wypadło.
Jeśli coś się wydarzy w najbliższej przyszłości w pobliżu K-owa, to tym razem nie omieszkam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: