Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 2840, 2841, 2842  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcos
cylinder Edisona

PostWysłany: 09.11.2019, 08:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja sobie słucham i oglądam jamowanie chłopaków z Phish. Koncert na DVD z 7 sierpnia 2015 roku, Cuyahoga Falls.
Bardzo dobra muzyka, trochę w stylu Grateful Dead i Widespread Panic. Akurat na deszczowy sobotni poranek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 10.11.2019, 10:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcos napisał:
(...) jamowanie chłopaków z Phish
- za to im płacimy. Wink

Luiz de Éça - Um Piano Na Madrugada (1956)
Brazylijski jazzujący fortepian, któremu czasem pomagają akustyczny bas i perkusja. Na niedzielę jak znalazł.
Marcos
cylinder Edisona

PostWysłany: 10.11.2019, 12:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Marcos napisał:
(...) jamowanie chłopaków z Phish
- za to im płacimy. Wink

Oj tak, to bardzo zaradni muzycy Smile
Do niedawna sprzedawali pliki HD video z prawie każdego swojego koncertu. Teraz widzę tylko opcję kupna rejestracji audio.

U mnie leci obszerny fragment koncertu Snarky Puppy ze Sztokholmu, 18 października 2013 r.
Niekiedy nie mogę wyłączyć swego rodzaju "porównywarki" albo "wyszukiwarki" w głowie i zamiast rozkoszować się bardzo ciekawym brzmieniem tego zespołu, zupełnie niepotrzebnie wyszukuję podobieństwa do Mahavishnu Orchestra, Return To Forever, itp. Smile
Powrót do góry
Oleeks
szpula

PostWysłany: 13.11.2019, 10:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ian Gillan Band - Clear Air Turbulence (1977)

Zaskakująco dobry album. Słyszałem, że wpływy jazzowe w solowej twórczości Gillana są widoczne, ale nie spodziewałem się, że aż tak.
Crowley
digipack

PostWysłany: 13.11.2019, 21:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gene Clark - No Other

Wcześniejsze płyty Clarka mnie nie porwały, ale ta jest niesamowita. Folk, piosenka autorska, country, trochę progresu i soulu, świetne teksty. Kolejna rzecz, którą podpowiedział mi Tidal i która mocno mi siadła. Polecam, jeśli ktoś nie zna.

Świetny jest też nowy Van Morrison, śmiem twierdzić, że jeden z najlepszych w karierze.
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.11.2019, 22:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Synthesis - Synthesis (1976)

Moje pierwsze spotkanie z tą muzyką. Francja, więcej niż zgrabny jazzrockowy przelot w tylu RTF, tylko w składzie na dużą bandę i jednym kolanem ugiętym w funkowym drygu. Bardzo dobrą robotę robią tu wokale - patent podobny co w RTF, jednak ta wielogłosowość daje tu jeszcze fajniejszy efekt (sorry Flora): https://www.youtube.com/watch?v=OxgtdHLASGw. Na skrzypcach Didier Lockwood, na basie nieznany mi dotąd Tony Bonfils, który gra tak gęsto jakby pojadł dobrego żuru. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Jeśli ktoś nie zna, a lubi RTF, to powinien być zadowolony.
Całość: https://www.youtube.com/watch?v=6wRQhtVjJFc
Crazy
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.11.2019, 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posłuchałem wczoraj wieczorem tej płyty Garbarka z Tai Chi w tytule Wink
Miałem pewne uczucie niedosytu - niby to ten rodzaj jazzu, który lubię najbardziej (okolice McCoya Tynera, Keitha Jarretta...), ale jakoś nie wytrzymał porównania choćby z Saharą. Może to też być kwestia sąsiedztwa: włączyłem to bezpośrednio po On The Corner, który wybrzmiał bezpośrednio po pierwszym koncercie fortepianowym Czajkowskiego. Miles wytrzymał konfrontację, ale Garbarek jakby zbladł. Może też być coś w tym, że wieża odmówiła współpracy z pierwszymi dwom utworami, więc zacząłem od Hasta siempre i potem do końca.
Z kolei dziś rano wydał mi się już o wiele lepszy, ale musiałem wyłączyć po trzech utworach.

Jest więc kilka hipotez:
a) Tai Chi lepiej brzmi z rana, niż po ciemku
b) nie należy łączyć go z Cornerem
c) pierwsza część płyty jest lepsza od drugiej

Trzeba słuchać dalej!
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.11.2019, 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Umphrey's McGee - Zonkey

Rewelecja!!! Nigdy nie byłem zwolennikiem mieszania się w przeróbki ( covery ), ale tutaj jestem pod wielkim wrażeniem jak zespół to wspaniale połączył w jedną całość. Mamy kilka nagrań które są miksem znanych kawałków.
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.11.2019, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konik Polny napisał:
Umphrey's McGee - Zonkey

Potwierdzam, płyta rozkłada na łopatki. A koncertowe wersje i tych mash-upów, i innych kawałków Umphrey's McGee (często z cytatami z klasyków) to u mnie pozycja obowiązkowa do jazdy samochodem Smile
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 16.11.2019, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

David Sylvian Gone To Earth

cd nr 2, była tu kiedyś mowa o najlepszych ambientach, a tu są ambienty dodatkowo zaprawione melodią...

złapała mnie całkowita melancholia jesienna

Upon This Earth

https://www.youtube.com/watch?v=sFmnLwRENlI
Powrót do góry
Oleeks
szpula

PostWysłany: 16.11.2019, 17:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Moody Blues - On the Threshold of a Dream (1969)

Nie wiem czemu, ale do Moody Blues przekonać się nie mogę. Oprócz "Poszukiwań Zaginionego Akordu" nic mnie nie bierze do końca. A powyższy album zdecydowanie momenty ma, ale to za mało, żebym chciał wrócić do tej muzyki. Szkoda.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.11.2019, 17:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat ten z tych wczesnych podoba mi się najmniej.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 17.11.2019, 00:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Commodores i ich pierwsza płyta Machine Gun z 1974 r. oferuje całe zastępy tłustych funkowych kawałków, które z powodzeniem mogą uratować ludność Rzeczpospolitej Polskiej od pogrążenia się w cichej jesienno-zimowej desperacji. Tylko skąd wziąć 38 mln peruek do cholery???

Superman
https://www.youtube.com/watch?v=U-lPvc6P_Js

Powrót do góry
Crazy
kaseta FeCr

PostWysłany: 17.11.2019, 00:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O nie, a ja bardzo lubię Threshold! W ogóle wszystkie te wczesne są fajne i lubię do nich wracać, Threshold jest gdzieś w mocnym środku stawki. Pierwsza strona może jest rzeczywiście słabawa, oprócz świetnego Dear Diary, natomiast strona B rewelacja! Doskonałe jest zakończenie płyty: pinderowskie Have You Heardy z zupełnie zaskakującym instrumentalem Voyage, który momentami to brzmi wręcz industrialnie niepokojąco!

(a i tak najlepsze jest przepiękne Are You Sitting Comfortably)
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.11.2019, 17:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jim Ford - Harlan County 1969r.

Określono ten gatunek soul-country. Jedyny album tegoż pana zmarłego w 2007 roku. Płyta przyjemna z dobrymi momentami ( dęciaki ) oraz dość często pojawiające się chórki.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 2840, 2841, 2842  Następny
Strona 2841 z 2842

Skocz do: