Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[']['][']
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 274, 275, 276 ... 295, 296, 297  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.02.2020, 10:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[']
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.02.2020, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...tak dziwna to chwila, brakuje słów... [']
Bart
longplay

PostWysłany: 07.02.2020, 17:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[']
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 07.02.2020, 17:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zimowy dzień , luty 1975 - wtedy w sali krośnieńskiego WDK-u zobaczyłem po raz pierwszy tego długowłosego ( tej modzie - pomimo krytyki wielu , pozostał wierny do końca ) basistę.
Nie wiedziałem , że po latach będę miał okazję by poznać Go osobiście.
Rok 1991 - Budka grała w chicagowskich klubach Maryla Polonaise i Capitol , w środku tygodnia był luz , 2 -3 sety po 15-20 min. , w przerwach można było porozmawiać .
Pamiętamy z żoną jak ujmujące wrażenie zrobił na nas Pan Romuald , pełen ciepła , kulturalny jegomość ( zaprzeczenie rockowych stereotypów ).
Za jakiś czas ( a byli wtedy u szczytu komercyjnej sławy - te wszystkie " tanga i bale") spotkaliśmy się na moment po koncercie w kuluarach "Copernicus Center". Rozpoznał nas bezbłędnie , poświęcił nam chwilkę czasu - jak zwykle uprzejmy i kulturalny.
Sądzę , że podobnie zachowa się , gdy spotkamy się kiedyś TAM ...
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 08.02.2020, 14:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się złożyło, że kilka dni temu skończyłem czytać książkę o Budce więc ta smutna wiadomość uderzyła mnie ze zdwojoną siłą. Jakże inaczej czyta się teraz wpis Romualda z podziękowaniami na samym końcu książki...

Ty żyjesz, wciąż żyjesz, przetrwałeś jednak śmierć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.02.2020, 08:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lyle Mays... Sad
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 11.02.2020, 08:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[']
Oj, smutno, a akurat w ostatnich dniach (weekend i poniedziałek) przeleciałem sobie Pathy Metheny z końca lat 70 i początku 80
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 11.02.2020, 08:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smutno...
Pozostawił mnóstwo świetnej muzyki.

[']

Tarkus

PostWysłany: 11.02.2020, 12:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PMG już nigdy nie zagrają w komplecie Sad [']
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 11.02.2020, 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Lyle Mays

[']['][']
WOJTEKK

PostWysłany: 11.02.2020, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

['] Cholera, co tam po drugiej stronie klawiszowców brakuje?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 12.02.2020, 07:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No bez żartów .... Lyle nie żyje ?... zgłupiałem i nie wiem co powiedzieć, obok Billa Evansa był moim nr 1 jeśli chodzi o jazzowy nasycony romantyzmem i czułością fortepian. Pamiętam jak łowiłem każdy dźwięk i frazę ze środkowej sekcji First Circle czy za wszelką cenę chciałem mieć w swoich klawiszach jego "witchita lead" - jak cudnie grał w It`s For You i September Fifteen ... teraz on i jego "mentor" Bill mogą w lepszym świecie grac na 2 fortepiany. Podejrzewam jakim ciosem dla Pata jest ta wiadomość .... In Memoriam.... (`)..... Sad
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 14.02.2020, 07:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze mnie intrygowało dlaczego od czasów krążka i trasy The Way Up - Pat i Lyle mieli aż tak długą , absolutnie bezprecedensową przerwę we wspólnej współpracy. Wielu spekulowało czy doszło na linii tego tandemu do konfliktu, rozbieżności w obraniu dalszego kierunku czy ludzkiego zmęczenia sobą nawzajem ?. Liczyłem po cichu, że po "przeładowanym" muzycznie The Way Up panowie zrobią "reset" i nagrają coś wyciszonego i ascetycznego w rodzaju Quartet II. Szkoda, że nigdy już nie zobaczymy ( dobrze, że jest taka masa materiału na video i dvd również z telewizji z całego świata ) tych pajęczych rozbieganych palców Maysa, jego charakterystycznych białych koszul z podwiniętymi rękawami.

Warto przytoczyć pewną anegdotę Bogdana Hołowni, gdy walcząc by nie umrzeć z głodu studiując na Berkeley - grał w szachy na pieniądze i kiedyś przysiadł się do niego jakiś "facet", Bogdan wspominał, że zbiera na kanapkę i czy zagrają o ok 5 dolarów, drugi gość zgodził się ale podwoił stawkę. Nasz pianista wystraszony, że może natrafił na zawodowca zdecydował na jakąś groźną strategię "obrona wieży" czy jakoś tak. Po jakimś czasie nasz muzyk odezwał się tymi słowami do rywala "... nie wiem czy ty się w ogóle interesujesz muzyką, ale przypominasz mi jednego gościa, spisuję i analizuję jego sola, facet jest niesamowity....". A rywal wystrzelił do niego swoją dłoń i się przedstawił " Lyle Mays - nice to meet you" Very Happy
Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 16.02.2020, 11:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jerzy Gruza [']['][']
Powrót do góry
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 16.02.2020, 12:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jerzy Gruza [']['][']

[']['][']
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 274, 275, 276 ... 295, 296, 297  Następny
Strona 275 z 297

Skocz do: