Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2863, 2864, 2865 ... 2941, 2942, 2943  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fiks
singel kompaktowy

PostWysłany: 10.02.2020, 17:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Debmaster & MC Yallah - Kubali (2019) - industrialny hip hop z Ugandy, nie wiem, o czym przekaz, bo musiałbym wejść w translator,
ale naprawdę bardzo niezły, przypominają się prekursorzy, rodzaju Daleka lub Techno Animal Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
longplay

PostWysłany: 11.02.2020, 22:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

King Gizzard & The Lizzard Wizzard live on KEXP - bardzo ciekawie to brzmi, nie wiadomo, czy bardziej garażowo, czy bardziej z wirtuozerią, czy z psychodelią... w każdym razie słychać w tym MŁODOŚĆ!
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 12.02.2020, 09:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Porcupine Tree - BBC Sessions 1993-1995. Znakomitej jakości bootleg, Jeżozwierze "na żywo, ale w studiu" ogrywają materiał z "Up The Downstairs" i "The Sky Moves Sideways" będąc świeżo po staniu się pełnoprawnym zespołem, a nie tworem "Steven Wilson + automat perkusyjny". Ważne dokumentalnie, ale i samemu graniu nic nie można zarzucić. W krótkim wywiadzie Steven rzuca zdanie "Celem powstania zespołu było wzięcie progrocka za łeb i zaciągnięcie go w lata 90. bez względu na to, jak bardzo będzie wierzgał." Smile

Ostatnio zmieniony przez Tarkus dnia 12.02.2020, 12:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.02.2020, 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i przez pewien czas ciągnął. W sumie trochę szkoda, że później przestał i sam dał się zaciągnąć w lata 70. Smile

A w temacie Reid Anderson/Dave King/Craig Taborn "Golden Valley Is Now" - dla tych, którzy znają tych gości z innych projektów może to być lekki szok. Smile Instrumentalna muzyczka w stylu instrumentalnego popu lat 80. Bardzo mi się podoba. Tu mały fragment: https://www.youtube.com/watch?v=jYFuM_CE8Do&fbclid=IwAR1RY6QQE4v4YyaCeEUmLX5bku_i_22mYWW5admSnr_M06ZGNZYZBtEGYjI
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.02.2020, 01:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś mnie tknęło żeby nadrobić starego Waitsa bo znam jego twórczość bardzo pobieżnie.

Zacząłem od poczatku czyli Closing Time

Nie wiem jak to się stało że nie znałem wcześniej tego albumu. Początek jakoś nie porwał ale im dalej tym klimat robi się coraz ciekawszy. Takie Lonely, Grapefruit Moon czy Closing Time to cudeńka ale w sumie cały album jest absolutnie wyjątkowy. Gdzieś plątał mi się tutaj ulotny klimat karmazynowego Islands. Będę wracał i to często.

The Heart of Saturday Night

Trochę mniej kameralna niż debiut, klimat bardziej barowy ale nadal świetnie się tego słucha. Powoli Waits dryfuje momentami w stronę tego co będzie na...

Small change

Pan Waits przeszedł jakąś mutację? Zmiana nie jest tak jak sugeruje tytuł mała. Przede wszystkim głos Waitsa momentami wydaje się zblazowany, męczący i infantylny a po chwili zachwyca tą samą manierą. O ile muzycznie nie jest wcale tak daleko do wcześniejszych płyt to wspomniany wokal zupełnie wszystko zmienia. Za dużo chrypienia, naprawdę w kilku momentach można było jak dawniej i byłoby dużo przyjemniej.
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.02.2020, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

House of Shakira - Lint

Szwedzi napłodzili tych AOR - melodyjnych rockowych kapel co nie miara.
Kiedyś wydawało się że tylko Europe to Szwedzi.

House of Shakira niczego nowego nie odkrył w gatunku, choć też nie umniejsza niczym. Przyzwoity debiut.
Bart
longplay

PostWysłany: 15.02.2020, 00:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzivia - 2018 - Rujnuj

Symfoniczny etno-folk, nasz swojski słowiański, pogański, w bardzo epickim stylu. Nie dziwne, że brzmi swojsko bo zespół jest z Białorusi. Smaczne!
Bart
longplay

PostWysłany: 15.02.2020, 04:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crows in the rain - 2020 - Dri​:​m Wan; Därk Blü

Już jest... dawno zapowiadany, długo wyczekiwany - nowy, czwarty album irańskiej post-rockowej grupy. Specjalnie czekałem do weekendu żeby móc w spokoju, w całości odsłuchać po raz pierwszy. Warto było. Wydaje się niemożliwe, ale jednak nowy album jest jeszcze bardziej refleksyjny, nastrojowy niż poprzednie. Konsekwentnie monotonny, przygnębiająco minimalistyczny ... i pięknie wrażliwy.
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.02.2020, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hunter - L.A Crossfire 2009r

Jeden album zespołu który ma rodzime skojarzenia, choć zespół z USA.
Płyta średnia, ale można posłuchać. Klimat melodyjnego hard-rocka końca lat 80-tych.
Bart
longplay

PostWysłany: 16.02.2020, 17:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alaska - 2015 - Shrine

Często wracam do tej płyty. Jestem pod wrażeniem jak naturalnie łączą się tu elementy hardcore, punk, emo, screamo z całkiem niezłym, technicznym math-rockiem. Jest nastrojowo, personalnie, i - najważniejsze - autentycznie, jak na DIY zespół przystało. Zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Szkoda, że nie będzie trzeciej płyty... pozostaje kibicować zespołowi pod nową nazwą King of Heck, ale - moim zdaniem - przy tej transformacji coś zostało utracone...

Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 17.02.2020, 16:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
Crows in the rain - 2020 - Dri​:​m Wan; Därk Blü

Gdzie można tego posłuchać lub kupić CD?

edit:
Ok. Już mam: https://crowsintherain.bandcamp.com/album/dri-m-wan-d-rk-bl
Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 17.02.2020, 18:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heartbreaker napisał:

Ok. Już mam: https://crowsintherain.bandcamp.com/album/dri-m-wan-d-rk-bl

Wydaje się, że z racji kraju pochodzenia, zespół ma trudności z prowadzeniem normalnej "komercyjnej" działalności. Granie niekomercyjnej muzyki także nie sprzyja popularności. Ja śledzę ich na fb, używając automatycznego tłumacza, a płyty kupuję na Bandcampie.
B.J.

PostWysłany: 19.02.2020, 09:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thin Lizzy - Vagabonds Of The Western World (1973)
Hardrock. Bardzo fajna płyta. Daaawno jej nie słuchałem i dziś zaskoczyła mnie tym, jak bardzo jest dobra. Smile

Goran
epka analogowa

PostWysłany: 19.02.2020, 11:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Thin Lizzy - Vagabonds Of The Western World (1973)
Hardrock. Bardzo fajna płyta. Daaawno jej nie słuchałem i dziś zaskoczyła mnie tym, jak bardzo jest dobra. Smile

B.J. Wprost nie do uwierzenia ale dokładnie w tym samym czasie słuchaliśmy tej samej płyty. Nie słuchałem tego juz z dziesięć lat i akurat jak byśmy sie umówili Shocked
B.J.

PostWysłany: 19.02.2020, 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jednak i takie rzeczy się zdarzają na FD. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2863, 2864, 2865 ... 2941, 2942, 2943  Następny
Strona 2864 z 2943

Skocz do: