Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 2906, 2907, 2908  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 27.06.2020, 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kings of Convenience. I w związku z tym pozwolę sobie zamieścić ich mój ulubiony numer sprzed 20 lat (chyba).

Failure

20 lat?! Ja cię kręcę. No ale to by się zgadzało, bo od koncertu, na którym byłem to też już z 10 lat minęło. Szok!
A grupa świetna. I tytuł tej płyty jaki prawdziwy.
I&I
remaster

PostWysłany: 27.06.2020, 20:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat w piosence Nohavicy.
Mam wielki sentyment do tej piosenki.

Akurat

Original Gangsta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 27.06.2020, 20:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

THE LA DE DA's - The La De Da's /66/

kapela z Nowej Zelandii grająca garażowy rock, lekki beat i co tam jeszcze mozna wrzucić, nawiązanie do British Invasion.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
I&I
remaster

PostWysłany: 27.06.2020, 21:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poruba

Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 27.06.2020, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2000.

Líbíte se mi
Každý si nese své břímě
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 28.06.2020, 14:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przerwie między plebiscytami można posłuchać czegoś nowego:

Czyli nowy album blues-rockowych siostrzyczek z Atlanty. Energetyczne granie, idealne na niedzielne popołudnie Smile.
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.06.2020, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freddie Hubbard / Stanley Turrentine - In Concert, Volume One (1974)
Bardzo przyjemny jazz odkryty w trakcie minionego plebiscytu, podobnie jak inne płyty z tego rocznika sygnowane nazwiskiem Hubbarda. Ale koncert jest specyficzny, bo tandem liderów wyborny a do towarzystwa Eric Gale, Herbie Hancock, Ron Carter i Jack DeJohnette. I ta ekipa bawi się dwoma kawałkami, z każdego tworząc prawie 20minutowe kanony.
Dzięki dla Talerza i gharvelta za rekomendacje Exclamation
greg66

PostWysłany: 29.06.2020, 13:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PACIFIC GAS & ELECTRIC - Are You Ready /1970/

Zaczynajaca się od tytułowego płyta idzie jak pociąg towarowy wypełniony węglem i zaskakuje słuchacza kolejnymi wagonami. Dynamiczna "Love, Love, Love, Love, Love" wpada w ucho i rajcuje fajnym rytmem. No i te chórki brzmią rewelacyjnie.
Piosenki to mieszanka psychodelicznego bluesa i soulu wykonana z wielką klasą.

https://www.youtube.com/watch?v=A8YNyuNRqc0
Gacek

PostWysłany: 29.06.2020, 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

King Crimson - Larks' Tongues in Aspic
Topka rocznikowa mówi wszystko Cool
A ja słucham i się zastanawiam czy kupić kumplowi i jego żonie w prezencie Larksa czy Baranka. Nie wiem czemu ja się takich trudnych zadań podejmuję Rolling Eyes
Powrót do góry
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 01.07.2020, 09:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

poranny zestaw, mocno eklektyczny:

Weather Report - Sweetnighter - bardzo dobre oczywiście, ale jakoś, podobnie jak większość Weather Report w moim przypadku, pozostaję z tym materiałem jakby na powierzchni, nie dotyka mnie to głębiej

Maurice Ravel - Koncert fortepianowy G-dur, Arturo B. Michelangeli - to jest dopiero jazz! Wink No serio, impresjonistyczny charakter tej muzyki wydaje mi się bardzo jazzowy z charakteru, przy czym nie ukrywam, że do takiego nowoczesnego podejścia do muzyki ja osobiście wolę nowocześniejsze instrumentarium, a orkiestrę wolę w bardziej tradycyjnych formach.

Luxtorpeda - EPka - musiałem się odtruć czymś prostym i dosadnym Wink "EPka" nie wydaje mi się do końca udana pod względem muzycznym, ale ładunek emocjonalny jest potężny, a 44 dni nie jestem w stanie wysłuchać i się nie popłakać.
B.J.

PostWysłany: 01.07.2020, 14:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Trammps - The Legendary Zing Album (1975)
Black disco matters Exclamation
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 01.07.2020, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i tak na szybko, poza kolejką, zabrałem się za Harmonium i ich pięć pór roku - super! Spodziewałem się jakichś progowych straszności, a tu nic z tych rzeczy. Jeżeli prog to raczej spod znaku Jethro Tull i Focus. Piękne harmonijne wokale, szlachetne (i eleganckie) brzmienie instrumentów, struktury złożone, ale bardzo przejrzyste, żadnego niepotrzebnego komplikowania życia... Bardzo przyjemny odsłuch!
esforty
album CD

PostWysłany: 02.07.2020, 08:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thurston Moore - Rock N Roll consciousness 2017

Jak wieść niesie, Thurston zawierał znajomości, bliższe lub dalsze, z muzykami Can. Zatem ten materiał, może być postrzegany jako owoc owych kontaktów bo aura krautrocka obecna silnie.
Facet ma <papiery> na bycie awangardowym muzykiem, teraz stara się (nie pierwszy raz) o paszport do mainstreamu. I dobrze, choć może...
Inaczej... nie to jest nieprzyzwoite, że próbuje, nieprzyzwoite jest to, że się tak z tym, niezgrabnie, kamufluje.
Nieprzyzwoicie, dobra płyta Wink

Poszedłem za ciosem i usiłowałem odkryć dla siebie kolejnego Thurstona:

Thurston Moore - Spirit counsel 2019

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad .
Ta <kobyła> trwa 2,5 godziny, zawiera trzy utwory (Swans szlak przetarli) i w niczym nie próbuje się przypodobać... no, komu... spętanym uwielbieniem dla konstrukcji: zwrotka, refren, jakieś małe solo... i do kasy Wink .
Maciek

PostWysłany: 02.07.2020, 08:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty - zaintrygowałeś, będę sprawdzał. Zacznę od kobyły Wink
Tarkus

PostWysłany: 02.07.2020, 15:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Funkadelic - Maggot Brain. To, co wyprawia na gitarze Eddie Hazel w tytułowym numerze, wysmaża mózg. Warren Heynes musiał sporo tego sola słuchać, zanim nagrał z Mułami swoją wersję "Cortez The Killer" na "Live... With A Little Help From Our Friends".
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 2906, 2907, 2908  Następny
Strona 2907 z 2908

Skocz do: