Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2915, 2916, 2917

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 31.07.2020, 09:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Uuu, napalona Blanka... Wink
Czytałeś? Wink
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 31.07.2020, 10:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Walter Becker "11 Tracks Of Whack"

Wiadomo, że muzyka Steely Dan jest ogólnie znana i ceniona (zasłużenie - odświeżyłem właśnie z wielką przyjemnością zestaw / bombonierkę "Citizen Steely Dan, 1972-1980"); solowa twórczość Donalda Fagena również ma swoich zwolenników (także ostatnio wróciłem do tych nagrań - chyba z jeszcze większym zadowoleniem / respektem), chociaż mam wrażenie, że na jej temat, krąży guślarski dyskurs, tudzież internetowy zabobon, w formie potyczek i ścierających się wzajemnie opinii (która to płyta jest właściwą / bardziej wartościową)...natomiast odnoszę wrażenie, że muzyka sygnowana nazwiskiem Waltera Beckera nie jest tak szeroko znana / popularna (?).
"11 Track Of Whack" stylistycznie nie przynosi nowych / nie-charakterystycznych rozwiązań dla duetu Fagen / Becker, jednak brzmieniowo (realizacyjnie), tkwi głęboko (celowo) w latach osiemdziesiątych (pomimo, że ukazała się w kolejnej dekadzie, że Steely Dan nie dał się ugryźć modzie na plastik) - w porównaniu do drobiazgowego, szczegółowego celebrowania dźwięku, nurzania się w analitycznych znaczeniach dopracowanego do perfekcji aranżu (szczególnie widocznego na płytach Fagena), Becker postawił na odrobinę "surowizny", bezpośredniości.
Podsumowując, na płycie możemy posłuchać stylowego dżez-pop-rocka, z niebanalnymi harmoniami, rozbudowanymi partiami gitarowymi, schłodzoną formą aranżacyjną i nieco plastikowym brzmieniem charakterystycznym dla rozrywki lat osiemdziesiątych.

11+1.

https://www.discogs.com/Walter-Becker-11-Tracks-Of-Whack/release/3557306

Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 31.07.2020, 12:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cleveland Eaton - Plenty Good Eaton (1975)
Jazz-funk przez duże F w wykonaniu dobrego kolegi Ramseya Lewisa. Ładne.
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 31.07.2020, 16:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie teraz najnowsze dzieło
Dennis DeYoung - East 26,Vol1

Przyjemnie i miejscami bardzo ciepło - zwłaszcza w ducie z Julianem Lennonem.

I jeszcze

Tony Mills - Cruiser plyta ma już 19 lat.

Kilka lat później Tony został wokalistą TNT z Norwegii.
Płyta czysto aorowa i taka amerykańska choć z Norwegii.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 01.08.2020, 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kansas - The Absence Of Presence

Zespół który raczej stawiam (poza małymi wyjątkami) w stanach średnich stanów średnich więc i niewiele się spodziewałem po tym wydawnictwie. Może dlatego nie jestem zawiedziony i nawet uważam że jest dobrze. Miły klasycznie brzmiący album starych dinozaurów. Jest kilka fajnych momentów.
https://www.youtube.com/watch?v=XaA6bjYI7EE
Powrót do góry
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 02.08.2020, 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jethro Tull - Catfish Rising Nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego ta płyta miała fatalne recenzje i uważana jest za jedną ze słabszych pozycji zespołu. Świetna muzyka, Anderson wokalnie jak za najlepszych czasów , dobre kompozycje i znakomita produkcja. Płyta troche bluesowa i w tym podobna do This Was. U mnie w ścisłej czołówce Jethro Tull.
WOJTEKK

PostWysłany: 02.08.2020, 10:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też nie wiem, dlaczego miała fatalne recenzje, bo jest zupełnie dobra, ale na pewno do szczytowych osiągnięć zespołu nie należy.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 03.08.2020, 07:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Quarteto 1111 ‎– Onde, Quando, Como, Porquê Cantamos Pessoas Vivas (1975)
Ostatni long portugalskich progrockowców. 1 długi numer po obu stronach winyla. Nieźle łoją chwilami. Podoba się.
B.J.

PostWysłany: 03.08.2020, 08:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

João Bosco ‎– Caça À Raposa (1975)
Eklektyzm w służbie samby. Nadaję znak jakości.
B.J.

PostWysłany: 03.08.2020, 10:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arco Iris ‎– Agitor Lucens V (1975)
Progresywny folkrockowy dwupłytowiec z Argentyny. Przyjemny.
SafeMan
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 03.08.2020, 11:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roy Harper - Come Out Fighting Ghengis Smith (1967) czyli przymiarki Harpera na drodze do Stormcock. Przyjemny album.
B.J.

PostWysłany: 03.08.2020, 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fausto Papetti ‎– 20ª Raccolta (1975)
Saksofonowa konfekcja. Zero oryginalności, ale bezpiecznie tonizuje otoczenie.

Crowley
digipack

PostWysłany: 03.08.2020, 12:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Jethro Tull - Catfish Rising Nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego ta płyta miała fatalne recenzje i uważana jest za jedną ze słabszych pozycji zespołu. Świetna muzyka, Anderson wokalnie jak za najlepszych czasów , dobre kompozycje i znakomita produkcja. Płyta troche bluesowa i w tym podobna do This Was. U mnie w ścisłej czołówce Jethro Tull.

U mnie bardzo zyskała po latach. Bardzo lubię do niej wracać. Taki solidny, bardzo równy album. Może bez błysku geniuszu, ale i bez wtopy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2915, 2916, 2917
Strona 2917 z 2917

Skocz do: