Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dave Matthews Band

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akukuuu
longplay

PostWysłany: 23.01.2021, 16:38    Temat postu: Dave Matthews Band Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Stanach Zjednoczonych są zespołem znanym i uznanym, a nas jakby tak trochę w podziemiu.
Od 1991 roku nagrali multum płyt z czego szczególną atencją cieszą się albumy koncertowe.
Dwa z nich - The Central Park Concert / z udziałem Warren Haynes- Cortez the Killer/ i Live in New York to jazda obowiązkowa.
Dwa inne koncerty jakie przybyły mi w ostatnim czasie w niczym ww nie ustepują.Live at Red Rocks 8.15.95 i Live in Chicago 12.19.98
W repertuarze dużo pokręconych długasów po dziesięć i więcej minut , potężne ,gęste brzmienie .
W Polsce koncertowali w 2019 w Warszawie i trza było iść. Czy będzie ciąg dalszy nikt tego nie wie.
https://www.youtube.com/watch?v=Fv3sT5tjlvM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 02.02.2021, 02:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DMB poznałem stosunkowo późno , zważywszy na fakt , że w Stanach przebywałem już dość długo - w 2001 usłyszałem w radio" The space between"i przekonany byłem ,że to jakiś " nowy" kawałek P. Gabriela.
Okazało się , że to Dave i tak nabyłem płytę Everyday.
W CHICAGO zasłynęli niechlubnym incydentem kiedy ich tour-bus przejeżdżając mostem nad Chicago River zrzucił nieczystości na statek wycieczkowy i niczego się nie spodziewających turystów. Była spora afera i muzycy zapłacili niezłą sumkę za kawał swoich "roadies".
Bart
album CD

PostWysłany: 03.02.2021, 00:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten zespół ma mnóstwo fanów spośród których wielu to fanatycy. Nie rozumiem tego zjawiska, próbowałem wielokrotnie, ale jestem chyba jak Gałkiewicz o Słowackim: pomimo, ze mi tłumaczono wielokrotnie, że zachwyca.... to mnie nie zachwyca. Będę śledził ten wątek żeby zrozumieć ten fenomen.
Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 03.02.2021, 10:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DMB poznałem w 1998 roku za sprawą płyty Before These Crowded Streets. Bardzo mi podeszła, ale uczciwie powiem, że na tym znajomość zakonczyłem. Znam natomiast fanatyka DMB. Jeździ za nimi po świecie zaliczając ileś koncertów na jednej trasie. Zawsze powtarza, że dopóki nie wybierzesz się na jego koncert, nie pojmiesz, o co w tym chodzi. Nawet jeśli będziesz znał całą dyskografię na wylot.
Powrót do góry
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 03.02.2021, 16:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
DMB poznałem stosunkowo późno, zważywszy na fakt, że w Stanach przebywałem już dość długo - w 2001 usłyszałem w radio "The space between" (...)

Poznałem zespół w ten sam sposób (z tą różnicą, że byłem w Polsce, a nie w Stanach Wink). Wspomniany utwór pałętał się gdzieś w poczekalni LP3 i całkiem mi się spodobał. Ogólnie jednak fenomen (jeśli można użyć tego słowa) Dave Matthews Band jest dla mnie pewną zagadką, choć moja znajomość ich twórczości jest zbyt skromna, żebym mógł wydać na ten temat ostateczną opinię. Wielokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem, że to grupa - przede wszystkim - koncertowa (co Koledzy powyżej potwierdzają), więc pewnie warto pochylić się nad ich koncertówkami.

Dodam jeszcze, że w 2009 roku wielu moich znajomych wręcz zachwycało się płytą "Big Whiskey and the GrooGrux King". Mnie przekonało jedynie kilka kawałków z tego wydawnictwa, na czele z:

Shake Me Like a Monkey
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.02.2021, 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do płyt studyjnych podchodziłem wielokrotnie i za każdym razem bezskutecznie. Aż posłuchałem koncertu z trasy w Europie z 2009.
https://www.youtube.com/watch?v=ulq0mh5ok00
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: