Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich nast?pcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz s?uchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3213, 3214, 3215 ... 3219, 3220, 3221  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Retromaniak
epka analogowa

PostWysłany: 24.05.2022, 23:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Elton John - Honky Château

Tak, mam dzisiaj dzie? dla 50-letnich albumów.

Na Honky Château jest s?ynny "Rocket Man"
Dla mnie p?yta jest super, no ale je?li kto? nie lubi Eltona...

Ciekawostk? jest udzia? w sesji nagraniowej Jean-Luc Ponty'ego
Crowley
japo?ska edycja z bonusami

PostWysłany: 25.05.2022, 08:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Metallica - Load

Od?wie?am sobie, ale to chyba nie by? najlepszy pomys?. S?ucham ju? od dwóch godzin, a to dopiero po?owa. Wink Sprawdz? jeszcze ReLoad, ale chyba ju? wiem, co b?d? minusowa? w strzelance.
Gacek
limitowana edycja z bonusow? p?yt?

PostWysłany: 27.05.2022, 17:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alternativepop napisał:
Rammstein - Zeit

W?a?nie s?ucham. Kolejny ju? raz. Zespó? w wysokiej formie.
Jak oni to robi? ?e potrafi? sprawnie po??czy? tak ró?ne odcienie, nastroje, robi? ca?y czas troch? to samo ale za ka?dym razem powoduj?c u s?uchacza jakie? takie pozytywne zaskoczenie.
Tym razem nie da si? ukry? ?e jest nieco powa?niej, wiadomo ?e to nadal jest Rammstein czyli musz? by? cycki i fallusy jednak warto?ci? tego albumu jest dla mnie utwór tytu?owy. Poruszaj?cy i epicki podobnie jak i teledysk.
https://www.youtube.com/watch?v=EbHGS_bVkXY
Nic lepszego do nas ostatnio z Niemiec nie przysz?o Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alternativepop
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 27.05.2022, 19:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
alternativepop napisał:
Rammstein - Zeit

W?a?nie s?ucham. Kolejny ju? raz. Zespó? w wysokiej formie.

Te? tak uwa?am. I nawet dzisiaj raz odpali?em t? p?yt?. Na CD, bo zakupi?em.

A oprócz tego ró?ne inne rzeczy. W tym:

Depeche Mode - Singles 81-85
Depeche Mode - Black Celebration

Czyli dwie p?yty, od których rozpocz??a si? moja przygoda z DM. Tonpress.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.
box z pe?n? dyskografi? i gad?etami

PostWysłany: 27.05.2022, 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jimi Hendrix - Message from Nine to the Universe (1993)
Album Nine to the Universe z 1980 r. to smakowite d?emy, nigdy nie wznowione w tej postaci. Ciesz? si? zatem japo?skim bootlegiem wzbogaconym o dodatkowe nagrania. Jazzmeni Dave Holland i Larry Young tu i tam, bardziej jako ciekawostka.

Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 27.05.2022, 21:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alternativepop napisał:

Depeche Mode - Singles 81-85
Depeche Mode - Black Celebration

Czyli dwie p?yty, od których rozpocz??a si? moja przygoda z DM. Tonpress.

Ja znajomo?? z zespo?em, zacz??em od Some Great Reward Smile

A pos?ucha?em sobie: Music For The Masses. Pewnie jeszcze co? DM poleci.
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 27.05.2022, 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Labi Siffre - Crying Laughing Loving Lying (1972)

Intymne, melodyjne, g??bokie i lekkie zarazem.
Greg - znasz?
https://www.youtube.com/watch?v=4UdY_ngQt7Q
alternativepop
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 28.05.2022, 11:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak ju? wcze?niej pisa?em s?ucham ostatnio sporo muzyki "powa?nej". Przekrój przez wszystkie epoki od czasów renesansu a? do muzyki wspó?czesnej. Dzisiaj natrafi?em na ameryka?skiego kompozytora Ferde Grofé . Konkretnie s?ucham tej p?yty:

Dotychczas z ameryka?skich kompozytorów muzyki "powa?nej" kojarzy?em w praktyce tylko Gershwina. A tutaj mamy kolejnego. Jednak jest w tej ameryka?skiej kulturze taka specyfika, ?e nawet ci "powa?ni" kompozytorzy w praktyce przerabiaj? swoj? popkultur? na mod?? klasyczn?. Bez odniesie? do jazzu, prerii i podboju Dzikiego Zachodu to si? nie obejdzie Smile
Powrót do góry
esforty
digipack

PostWysłany: 28.05.2022, 12:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XTC - Black Sea 1980, edycja 2017, <omiote?kowana> przez Wilsona.

To ju? zespó?, zostawiaj?cy za sob? inklinacje punkowe. Zmierza do ?rodka tarczy mainstreamu przy pomocy, ostrzej realizowanych, dwóch gitar i sekcji. Ale zró?nicowane piosenki i mnogo?? pomys?ów, wynosi p?yt? do tych istotniejszych w 1980.
Poniewa? to by?o porz?dnie wyprodukowane za pierwszym razem to i Wilson, jak s?dz?, niczego nie popsu? i warto, mo?e, naby?, t? edycj?. Tymczasem s?ucha?em, p?yty po?yczonej.

Aha! My?l?, ?e plebiscyty powinny si? kierowa? ku kolejnym rocznikom: 78, 79, 80...
Ta pierwsza cz??? dekady 80-tych z naszej perspektywy mo?e by?, znacznie bardziej, interesuj?ca, ni? droga wstecz.
k?apouch
epka analogowa

PostWysłany: 28.05.2022, 14:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
XTC - Black Sea 1980, edycja 2017, <omiote?kowana> przez Wilsona.

Dzi?ki esforty..... w?a?nie zamierzam nieco poeksplorowa? muzyk? XTC, gdy? znam chyba tylko pierwsze trzy p?yty i wszystko powy?ej "Drums and Wires" jest dla mnie zagadk?. Zreszt? w kontek?cie nadci?gaj?cego (zupe?nie jak dzi? ciemne chmury nad Bydgoszcz) plebiscytu A.D. 1978 to z debiutem XTC te? warto si? zapozna? (cho? pewnie wi?kszo?? zna) gdy? przypada on na ten w?a?nie rok. Teraz gra mi debiut ameryka?skiej grupy Wipers, ale to nast?pny ich album by? swego czasu u nas bardzo popularny, dzi?ki utworowi "When It's Over" (cho? uwa?am ?e na kr??ku "Youth of America" tytu?owy jest lepszy).

A teraz debiutancka p?yta zespo?u Devo - "Q: Are We Not Men? A: We Are Devo!", któr? swego czasu Kora uwa?a?a za jedn? z najlepszych p?yt tamtej epoki. I to te? jest rok 1978, wi?c warto si? zapozna?!

A jeszcze dopisz? ma?e post scriptum chyba tylko dla Retromaniaka Very Happy ... Pami?tasz komis w Bydgoszczy na D?ugiej, na skrzy?owaniu z Jana Kazimierza? To w?a?nie tam kupi?em winyl Devo i chyba wtedy dokupi?em do tego "Sabbath Bloody Sabbath". Ale kiedy to by?o.....
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 28.05.2022, 22:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eddie Bert – Encore (1955)
No i bach Exclamation Trafiony - zatopiony. P?yta go?cia, o którym nigdy nie s?ysza?em, od strza?u mnie urzeka, a chwilami zachwyca. Fura melodii, którym sekunduj? i wykonawstwo i improwizacje. W roli g?ównej puzon, pozosta?e te? ?wietnie obsadzone. Cud, miód i orzeszki. Jest jazz. Polecam Exclamation

alternativepop
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 29.05.2022, 23:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bauhaus - Burning from the Inside

A tak sobie od?wie?am. "She’s in Parties" to nadal killer. Tak samo dobre "Slice of Life" czy „Who Killed Mr. Moonlight?". Broni si? ta p?yta po tylu latach.

Powrót do góry
Retromaniak
epka analogowa

PostWysłany: 30.05.2022, 12:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Herbie Hancock - Crossings

Dzi? s?ucham jubilata - w?a?nie mija 50 lat od wydania tej rewelacyjnej p?yt awangardowego fusion.
Na jednym przes?uchaniu si? nie sko?czy.

Album Roku 1972 (Edycja 2019 r.) – 9 miejsce – 480 pkt
Monstrualny Talerz 29/gharvelt 36/Bartosz 29/Akuku 23/Esforty 24/Mahavishnu 40/Cure 18/S?awek 9/Layla 14/Backside 39/Oleeks 36/Szbe 22/Freefall 38/Caught 32/Bia?ystok 39/Crazy 8/Koniu 9/Boczeq 35)

RYM – 68 miejsce
Leptir
box

PostWysłany: 30.05.2022, 13:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alternativepop napisał:
Bauhaus - Burning from the Inside

[/img]

Kiedy? to by?a moja ulubiona p?yta tego zespo?u - dzi? waham si? mi?dzy "Sky's Gone Out" a debiutem - ale "Burning..." nadal bardzo lubi?.

A w temacie - w tej chwili ju? niczego nie s?ucham, ale jeszcze niedawno zrobi?em sobie retrospektyw? Depeszów - zacz??em od "Music for the Masses", pó?niej przeszed?em do "Construction Time Again" i "Ultra". Dzie? wcze?niej przypomnia?em sobie - dawno nie s?ychany "Spirit". Niestety - porównanie tamtych kr??ków z tym najnowszym wypad?o druzgoc?co dla "Spirit". Kiedy? wydawa?o mi si?, ?e ta p?yta jest ciekawsza, nie wiem - mo?e trafi?a w moment, kiedy czeka?em na nowe d?wi?ki DM i samo jej brzmienie spowodowa?o, ?e odebra?em j? lepiej. Teraz - prawd? mówi?c - ledwo dos?ucha?em j? do ko?ca... Natomiast z latami bardzo zyska?a u mnie "Ultra" - obecnie uwa?am j? za bodaj jedn? z najszczerszych i najbardziej przejmuj?cych p?yt w dorobku grupy. A ju? Sister Of Night to po prostu per?a, jak tego s?ucham, to po prostu mam ciarki na ca?ym ciele...

edit: powróci?em do Alana White'a i Yes za spraw? "Going For The One". I po raz kolejny potwierdza si? moje wra?enie, ?e ten zespó? to by? wielki dar dla ca?ego ?wiata. Tam jest tyle niesamowitych rozwi?za? melodycznych, tak pi?kne brzmienia, a jednocze?nie panowanie nad form? - nawet w du?ych kompozycjach... S?uchaj?c fragmentów Awaken czy Turn of the Century po prostu mam ?zy w oczach...
WOJTEKK

PostWysłany: 30.05.2022, 13:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zacne p?ytki koledzy s?uchaj?. obie lubi?. Ostatnio to chyba jednak Crossing cz??ciej s?ucham...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3213, 3214, 3215 ... 3219, 3220, 3221  Następny
Strona 3214 z 3221

Skocz do: