Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2018
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 05.06.2019, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat zaległ nieco.
Wszyscy na dancingu Rolling Eyes , żeby chociaż pijani Wink
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 06.06.2019, 07:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejna zapomniana wcześniej polecajka, raczej na drugą lub trzecią dziesiątkę, ale warto rzucić uchem. Proszę o dopisanie do listy.

Bambara – Shadow on Everything

Posłużę się fragmentem recenzji:

Bambara to trio. Mają na koncie kilka płyt, pochodzą z Athens w stanie Georgia, a ściany ich mieszkań wypełnione są plakatami Nicka Cave’a i Davida Eugene Edwardsa z Wovenhand. Ostatnio dorzucili do nich podobizny chłopaków z Get Your Gun.
Więcej tu: https://halasyimelodie.wordpress.com/2018/06/21/bambara-shadow-on-everything-2018-post-punk-noise-rock-cowpunk/
Maciek

PostWysłany: 06.06.2019, 09:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejna pozycja do dopisania do listy, a jeśli ktoś lubi afrobeatowe klimaty czy szerzej - brzmienie mooga, to obowiązkowa pozycja do posłuchania.

Jimi Tenor & Tony Allen - Moogin' At The Cafe: OTO Live Series

Celem głównym była prawdopodobnie akcja promująca Mooga. A że zaproszono do niej tych dwóch znakomitych muzyków, to wyszła z tego bardzo dobra płyta klubowa w klimacie kosmiczno-słonecznym (kłania się duch Sun Ra). Połamane rytmy, saksofon, basowe (i nie tylko) moogi, no i dobrze się to klei. Uwaga - alergicy klawiszowych brzmień po 1975 roku powinni zachować bezpieczną odległość od trgo albumu. Wink
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.06.2019, 13:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W bieżących rocznikach zwykłem wyszukiwać ciekawych pozycji z mocnym, elektronicznym uderzeniem o ejtisowych korzeniach, dlatego krótki kącik synthwave'owy. Tylko proszę nie pisać, że to techno z RFN, ponieważ większość reprezentantów tego gatunku akurat pochodzi z Francji, Wielkiej Brytanii i USA Smile

Carpenter Brut - Leather Teeth

Carpenter Brut to jeden z dwóch najbardziej uznanych reprezentantów tej sceny. Po znakomitej koncertówce z 2017, podsumowującej jego wcześniejsze EPki, poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, więc nawet nie oczekiwałem, że nowy materiał będzie w stanie jej dorównać. I rzeczywiście, ostatni album to wciąż przyzwoite granie, ale ewidentnie brakuje tej przebojowości, łatwych do zapamiętania melodii. Otwierający, tytułowy kawałek naprawdę dobry, a później bywa różnie. Fragmenty wokalne bardziej przypominają klasyczny synthpop z lat 80-tych. Album trafi na moją listę, ale to raczej będą symboliczne punkty. Wypada podkreślić, że oprawa graficzna płyty - jak zwykle u tego artysty - na najwyższym poziomie.

Hollywood Burns - Invaders

Kolejny Francuz ukrywający się pod dwuwyrazowym pseudonimem. Jego debiutancki album zawiera mix tego, co może się kojarzyć ze ścieżkami dźwiękowymi do filmów, inspiracji muzyką klasyczną oraz typowymi, synthwave'owymi "wyścigami" w rodzaju "Turbo Killera" Carpentera Bruta. Na tle wszystkich pozostałych utworów zdecydowanie wybija się kawałek Girls with Guns. To jeszcze nie jest jeden z najlepszych krążków w gatunku, ale wykonawca bardzo dobrze rokuje, płyta całkiem równa, zatem mogę ją śmiało polecić tym, którzy nie mają uczulenia na taki rodzaj muzyki.

Dance With the Dead - Loved to Death

Grupa za oceanu, dla której najnowsze wydawnictwo to już już piąty album studyjny. Tutaj syntezatory rodem z horroru zbliżają się do metalu (właściwie w ich twórczości zawsze obie te stylistyki były obok siebie czy wręcz uzupełniały się nawzajem). Już sam początek udany i agresywny, a taki klimat utrzymuje się przez większość płyty. Pełna energii, niesamowicie rytmiczna muzyka. Za najmocniejszy punkt albumu uważam kawałek Portraits, który stanowi chwilę oddechu pomiędzy otaczającymi go burzliwymi brzmieniami. Mimo różnych głosów ze strony miłośników zespołu, jak dla mnie to ich najciekawszy krążek.

Jeszcze może warto wspomnieć o pozycjach GoST - "Possessor" czy Gunship - "Dark All Day", ale te wywarły na mnie nieco mniejsze wrażenie, muzyka dla fanów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gharvelt

PostWysłany: 09.06.2019, 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stwierdziłem, że już nie i tak nie zdążę w najbliższych dniach zbyt wiele dosłuchać, dlatego przed chwilą wysłałem swoją listę. Zgodnie z ustaleniami depozyt otrzymał MirekK. Natomiast każdy, kto jest jest już gotów zagłosować, może to uczynić najwcześniej po północy - wtedy ruszam oficjalnie ze zbieraniem list.
MirekK

PostWysłany: 09.06.2019, 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otrzymalem depozyt. Smile
esforty
album CD

PostWysłany: 10.06.2019, 08:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oneohtrix Point Never - Age Of

Słynący z nieumiejętności rozmawiania z dziećmi, Bogart (Humprey), miał ongiś, swego 13-letniego chrześniaka uświadamiać w kwestiach relacji Bóg - człowiek.
Zabrał chłopaka do restauracji, zamówił potrójną whisky i zaczął:
"Słuchaj jest dwanaście przykazań..."

Otóż, moje pojmowanie/odczuwanie powyższego tytułu silnie koresponduje z powyższa anegdotą. Zwyczajnie, jestem bezradny. Jak się przeczyta jakiś tekst dotyczący tego wydawnictwa to może być gorzej:
http://www.porcys.com/review/oneohtrix-point-never-age-of/
Tylko okładka (stąd reprodukcja)odsyła do siódmej dekady ubiegłego...

Ale przesłuchałem całości z hmm... pewnym zainteresowaniem.
Maciek

PostWysłany: 10.06.2019, 23:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakby tu polecić, żeby nie zrobić antyreklamy? Zacznę od antyreklamy! Wink
W tej płycie znajduje się wszystko to, czego brakuje mi na propozycji Tima Heckera z 2018 roku, która to w żaden sposób nie może do mnie trafić. Nie wiem czy ta zależność działa w obydwie strony, ale co, którzy lubią ambient i okolice nie ryzykują zbyt wiele.

Ebauche - Mutable

Moja ulubiona ambientowa płyta ostatnich lat. Ambientowa w dużym uproszczeniu, bo słychać na niej nienachalne, berlińskie echa, jednak są tu one zaserwowane w bardzo rozsądnych proporcjach. Ważnym uzupełnieniem strony muzycznej są obrazy autorstwa polskiej malarki - prywatnie partnerki artysty, które są graficzną ozdobą tego świetnego albumu. U mnie czołówka rocznika.

Chwiać: https://www.youtube.com/watch?v=7dwvFKYzOag
Całość:https://ebauche.bandcamp.com/album/mutable
gharvelt

PostWysłany: 12.06.2019, 17:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwituję otrzymanie listy od Bartosza. Zapraszam kolejnych zainteresowanych, po zebraniu pierwszych 4-5 zestawień wrzucę krótkie podsumowanie statystyczne.
Maciek

PostWysłany: 12.06.2019, 19:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są na sali fani metalu? Jeśli tak, to polecam płytę:

Entropia - Vacuum (2018)

Okładki nie wrzucam, bo mi się nie podoba, na szczęście podoba mi się muzyka i to bardzo. Od razu dodam, że jak ktoś kojarzył zespół z wcześniejszych płyt, to tym razem panowie grają zupełnie co innego. Trans-metal, Tool z podwójną stopą, black-swansi? Ci bardziej na czasie piszą o tym post, ale w dzisiejszych czasach wszystko jest post i niewiele komukolwiek to już mówi. Bardzo rytmiczne, transowe, przestrzenne granie. Świetne riffy i całą ta pulsująca otoczka. Nawet ta podwójna stopa i sporadyczne blasty, których na ogół nie lubię zupełnie mi nie przeszkadzają.
Tytułowe Vacuum
Całość na spotify i tubie.
U mnie na pewno zapunktuje.
gharvelt

PostWysłany: 13.06.2019, 19:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Still Corners - Slow Air

Zawsze tak się dziwnie składa, że tuż po tym jak wyślę/zdeponuję listę, to trafiam na coś ciekawego. Również i w niniejszym plebiscycie ta tradycja została podtrzymana. Grupę Still Corners poznałem na początku bieżącego miesiąca, kiedy przesłuchałem płytę "Strange Pleasures", z której pochodzi ceniony i dość popularny kawałek The Trip. Natomiast dopiero parę dni później zorientowałem się, że w ubiegłym roku również wydali płytę i dopiero wtedy po nią sięgnąłem. Stylistycznie jest to wciąż pobliski rejon: dream pop z kobiecym wokalem, choć tym razem dominuje wolniejsze tempo. Trochę senna, bardzo lekka i delikatna muzyka, zarazem melodyjna i doskonała do relaksu. Znajdzie się nawet trochę odgłosów natury i dźwięków marimby - wystarczy posłuchać Welcome to Slow Air. Nie jest to wprawdzie jeszcze poziom Beach House, ale i tak warto spróbować.
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 13.06.2019, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Entropia - Vacuum (2018)

Strasznie miętkie to jest, takie jakieś nie rockowe. A skoro metal, to chyba powinno? Wink
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 14.06.2019, 06:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Strasznie miętkie to jest

Mówisz, że miękkie? Kurczę, to ja chyba na twardsze poziomy się już nie zapuszczam. Dla mnie to ciężar zbliżony do Ornassi Pazuzu a to maksymalne obciążenie jakie wezmę na klatę. Wink
Bednaar

PostWysłany: 14.06.2019, 07:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałem tej Entropii, ale pamiętam, jak kiedyś dziwiłem się, gdy ludzie uważali Tiamat za zespół metalowy po nagraniu A Deeper Kind of Slumber. OK, Wildhoney było jeszcze metalowe, ale A Deeper Kind of Slumber to już art-rock, inspirowany głównie muzyką Pink Floyd. Trochę podobna sprawa z Soft Machine (psychodelia, a potem jazz-rock). Tak to już jest, że na początku jakaś łatka przylgnie, to potem trudno ją odkleić.
esforty
album CD

PostWysłany: 14.06.2019, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Tenderlonius feat. The 22Archestra - The Shakedown (2018)

Wyspiarze na soulowo-jazzowej fali, ale przybrani w stroje, które dała nowoczesność (syntezatory, dobre studio nagrań i dobre żarcie w przerwach pomiędzy sesjami Wink ).

Interesujący skład instrumentalny i w ogóle interesujący muzycznie goście Exclamation

Mam wrażenie, że muzyką rządzi przemysł taki sam jak np. środkami do higieny osobistej. Warto nie zwracać szczególnej uwagi na recenzje w mediach i szukać dobrej muzyki, unikając dobrych doradców (takich jak na przykład ja Very Happy)

Tenderlonious - The Shakedown

I to jest płyta do rocznikowego zestawienia!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 11 z 23

Skocz do: